Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Dział dla Braci z województwa podkarpackiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.

Moderator: kicek

voti
BS Brother
BS Brother
Posty: 1147
Rejestracja: pt, 20 sty 2006, 14:23
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: podkarpacie

Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: voti »

Koleżanka motocyklistka z Rzeszowa napisała oto takie info na jednym z forów:

"Witam,
Powinniście wiedzieć co motocyklistom robi władza miasta w Rzeszowie. Nie damy się tak łatwo. Protest i walka rozpoczęta, liczymy na wasze wsparcie!!

zaczęło się od http://www.danakp.republika.pl/zakaz.jpg
następnie z dwóch podkarpackich forów skrzyknęliśmy się i dwa razy protestowaliśmy co można zobaczyć tutaj http://www.youtube.com/wa...0Q&feature=fvwk , poszły też pisma m.in. do Prezydenta Miasta oraz Rzecznika Praw Obywatelskich (treść 1wszego pisma http://w468.wrzuta.pl/plik/5Cre2NE20SL/rzeszow ) na to pismo od Prezydenta dostaliśmy taka odpowiedź: http://www.podkarpackie2o...78a389abe662ea5 obecnie trwają pracę nad odpowiedzią. O całej sytuacji możecie również przeczytać w felietonie ŚM.

Czemu tak nam zależy???
1. zaczynają się nam mnożyć te znaki zakazu, jak pójdzie tak dalej to nie będzie ciekawie, nie przekonują nas argumenty że za bardzo hałasujemy, bo nikt tego nie sprawdzał

2. brak znaku objazdu -znak zakazu na ul. Lubelskiej uderza nie tylko w motocyklistów z Rzeszowa, lecz przede wszystkim motocyklistów podróżujących np w Bieszczady. Jest to droga wylotowa w kierunku Lublina, Stalowej Woli, Warszawy. Nikt nie umieścił tam znaku objazdu, co osobom spoza Rzeszowa sprawia spora trudność (nie znają Rzeszowa i nie wiedzą jak poruszać się, aby ominąć ten znak)

3. Pikanterii sprawie dodaje fakt że przez wiele lat SPZOP nr 1 nie występował o taki znak i nikomu nie przeszkadzał hałas, jak nam wiadomo z nie oficjalnych źródeł, dopiero po pobycie Prezydenta Rzeszowa w w/w szpitalu taki znak został postawiony.
"

i http://www.nowiny24.pl/apps/pbcs.dll/ar ... /131933601

po prostu ręce i piersi opadają jak się czyta o wyczynach włodarzy Rzeszowa
Ostatnio zmieniony pn, 25 paź 2010, 20:42 przez voti, łącznie zmieniany 1 raz.
Czerwony potwór
Vais

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Vais »

Sie dzieje,jeszcze ul.Rycerska to rozumiem(boczna)ale głowną wyjazdowa z Rzeszowa :shock:
Roland
BS Brother
BS Brother
Posty: 1210
Rejestracja: pt, 17 paź 2008, 08:56
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Roland »

No rzeczywiście mają w tym Rzeszowie po :Banana2: włodarzy . Oczywiście jesteśmy z Wami . Jeżeli mogę coś doradzić to zapowiadają piękny tydzień na jazdę motyocyklem więc zróbcie im wielką antykampanię przedwyborczą za łamanie praw obywatelskich i nierówne traktowanie posiadaczy pojazdów , bo moim zdaniem bez odpowiednich badań hałasu i natężenia ruchu oraz kto i czy wogóle zakłuca spokój na tych ulicach nikt nie ma prawa podjąć takiej decyzji , a jeżeli już to nie całodobowo tylko w godzinach największego natężenia ruchu . Jest to jawna dyskryminacja i najwyższy czas tych Waszych włodarzy wymienić na przyjaznych motocyklistom .
Dla każdego dziadka na stare latka
najlepsze są wnuki i
Volusia Suzuki M800; teraz Suzuki Intruder VLR 1800 C1800R
Augustów pozdrawia
502 536 214
ŻYJ TAK , ABY KAŻDY CHCIAŁ SIĘ Z TOBĄ WÓDKI NAPIĆ
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: luzik »

starajcie sie tam ..co na wiosne BS bedzie mogla przejechac na rozpoczecie
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
andluk
BS Brother
BS Brother
Posty: 992
Rejestracja: pt, 15 kwie 2005, 07:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: andluk »

voti pisze:Koleżanka motocyklistka z Rzeszowa napisała oto takie info na jednym z forów:

na to pismo od Prezydenta dostaliśmy taka odpowiedź: http://www.podkarpackie2o...78a389abe662ea5 obecnie trwają pracę nad odpowiedzią. O całej sytuacji możecie również przeczytać w felietonie ŚM.
Czy możesz poprawić linka do tej odpowiedzi na pismo... bardzo jestem ciekaw co odpisali a link się niestety nie otwiera :(

No chyba że u mnie jest coś nie tak :D
I znów na 2oo... oficjalny powrót BANDZIORA !!!!
BLACK GSF1200S
gg 11802
kom. 506 503 611
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Waldex »

Trochę sami sobie zasługujemy, na takie traktowanie. Można mieć przelotowy tłumik, ale trzeba przy tym myśleć, żeby komuś życia niepotrzebnie nie uprzykrzać. Kiedy jest najgłośniej? Przy wysokich obrotach i pod dużym obciążeniem. Można przejechać w miarę cicho bez gwałtownego przyspieszania i kręcenia do odcięcia - można. Jak w SVce przerobiłem tłumik na przelot, to wyjeżdżałem z garażu po aptekarsku, bo dudni w pomieszczeniu zamkniętym a inni jeszcze śpią. Jak wracałem w nocy tak samo. Na drodze osiedlowej, też nie ma sensu jeździć na odcięciu, bo po co - na wolnych też mnie wystarczająco słyszeli, żeby wiedzieć, że jadę. W zeszłym tygodniu pod blokiem obok, stało dwóch motocyklistów i jeden drugiemu marchewki pokazywał. Zbudzili dziecko "dużemu" sąsiadowi, wyszedł z klatki i po krótkiej wymianie zdań, operator manetki dostał z liścia i motocykl zgasł. Myślenie nie boli a jego brak czasami tak. Przez ten %, który myśli, że wszystkim się podoba to co im, cierpią inni bo wrzucają nas do jednego worka. Potem w nocy przez kogoś innego zbudzony sąsiad, rano Tobie zajedzie drogę, zacieśni w korku, zepchnie na rondzie. Oby pomysłu rzeszowskiego, nie zaczęły powielać inne miasta, wcześniej chyba Częstochowa na to wpadła.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Dany »

Waldex pisze:Trochę sami sobie zasługujemy....


Waldek :brawo:
Nic dodać, nic ująć...
Rzeszowianie - trzymajcie się !!
A jak nie da rady to wiosną najedziemy radnych... Notujcie adresy :) ( na wolnych wydechach - oczywiście )... :)
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: KROPEK »

Tak sobie myślę Waldex, że trochę przesadziłeś nie wiem, nie byłem, nie widziałem ale z opisu wnoszę, że chodzi o jedną z większych ulic bo na wylot kieruje, pokaż mi cichego tira czy też macho B.....jednoślad po wiejskim tuningu i w ogóle wielu innych uczestników ruchu, którzy jeżdżą tak "jak biega indianin w swoich mokasynach" fakt rozsądku nigdy za wiele i sam bym gamoniowi pod klatką liścia sprzedał :twisted:. Jednak zamykanie całej ulicy dla jednośladów i odcinanie od wyjazdu z miasta to zupełnie inna sprawa, toż to jawna dyskryminacja niestety.
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Roland
BS Brother
BS Brother
Posty: 1210
Rejestracja: pt, 17 paź 2008, 08:56
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Roland »

Waldex pisze:drugiemu marchewki pokazywał. Zbudzili dziecko "dużemu" sąsiadowi, wyszedł z klatki i po krótkiej wymianie zdań, operator manetki dostał z liścia i motocykl zgasł. Myślenie nie boli a jego brak czasami tak. Przez ten %, który myśli, że wszystkim się podoba to co im, cierpią inni bo wrzucają nas do jednego worka.
Waldex ! No nie wiem , ale Twoje wywody wcale mi nie przypadły do gustu . Jeździmy pojazdami , które co roku przechodzą badania techniczne i są dopuszczane do ruchu , a więc robimy wszystko zgodnie z obowiązującym prawem . Napewno rozkręcanie manetki w blokowisku żeby pochwalić się kolegom jest głupotą i nie dotyczy tylko chopperów czy cruiserów , ale wszystkich motocykli i samochodów . To , że ten ,,duży" sąsiad dał małolatom w papę też jest jedną wielką głupotą z jego strony , bo facet nawet się nie zastanowił , że za zakłucanie spokoju grozi 100,00 Pln mandatu , a za lanie w mordę idzie się do więzienia . To , że przez centrum Augustowa w nocy przejeżdża z 2000 Tirów budząc nie tylko dzieci ,ale i dorosłych nie znaczy , że mamy iść i każdego kierowcę walić w papę . Nigdy nie będzie tak , że wszyscy wszystkich będą lubili . Z opisu VOTI-ego widać , że chodzi o pobliski szpital i napewno nie skarżyli się tam pacienci tylko personel , albo nawet sam prezydent Rzeszowa , który pewnie nie mógł wygłosić swego przemówienia . Nie wierzę w to , że tą ulicą jeżdżą non stop motocykle wyposażone w Cobry , ale jakaś grupka trafiła w sam raz na moment jego przemówienia i to go wkórzyło . Moim zdaniem zawistna i zazdrosna bestia jest . A tak na koniec ! Możecie sobie jeździć na sportowych nawet 180km/h na jednym kole lub turystykami z podgrzewanymi manetkami i siedzeniami , a ja wolę swego cruisera z mocnym przypierdem . I niech tylko ktoś sprubuje mi dać w papę :angry_smile:
Dla każdego dziadka na stare latka
najlepsze są wnuki i
Volusia Suzuki M800; teraz Suzuki Intruder VLR 1800 C1800R
Augustów pozdrawia
502 536 214
ŻYJ TAK , ABY KAŻDY CHCIAŁ SIĘ Z TOBĄ WÓDKI NAPIĆ
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Waldex »

KROPEK pisze:Tak sobie myślę Waldex, że trochę przesadziłeś nie wiem, nie byłem, nie widziałem ale z opisu wnoszę, że chodzi o jedną z większych ulic bo na wylot kieruje, pokaż mi cichego tira czy też macho B.....jednoślad po wiejskim tuningu i w ogóle wielu innych uczestników ruchu, którzy jeżdżą tak "jak biega indianin w swoich mokasynach" fakt rozsądku nigdy za wiele i sam bym gamoniowi pod klatką liścia sprzedał :twisted:. Jednak zamykanie całej ulicy dla jednośladów i odcinanie od wyjazdu z miasta to zupełnie inna sprawa, toż to jawna dyskryminacja niestety.
Żeby nie było, ja też nie jestem za zamykaniem ruchu dla motocykli. Uczulam na to, że dajemy jakiemuś antymotocykliście niepotrzebnie argument, do zabraniania nam przejazdu.
Roland pisze:Waldex ! No nie wiem , ale Twoje wywody wcale mi nie przypadły do gustu . Jeździmy pojazdami , które co roku przechodzą badania techniczne i są dopuszczane do ruchu , a więc robimy wszystko zgodnie z obowiązującym prawem . Napewno rozkręcanie manetki w blokowisku żeby pochwalić się kolegom jest głupotą i nie dotyczy tylko chopperów czy cruiserów , ale wszystkich motocykli i samochodów .[/b]
Nie piszę po to, żeby to przypadło komuś do gustu. Roland, przy mierniku hałasu na puławskiej lecie w ciągu godziny uzbierało by się parę, tych podbitych wcześniej dowodów, w tym mój od wcześniejszego motocykla... Badanie techniczne robi się tam, gdzie podbijają, albo wkłada się do środka to, co później niepotrzebne - Roland, ty żyjesz gdzieś indziej?
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Roland
BS Brother
BS Brother
Posty: 1210
Rejestracja: pt, 17 paź 2008, 08:56
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Augustów

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Roland »

Waldex pisze:Nie piszę po to, żeby to przypadło komuś do gustu. Roland, przy mierniku hałasu na puławskiej lecie w ciągu godziny uzbierało by się parę, tych podbitych wcześniej dowodów,
ROZUMIEM , ŻE NIE DOTYCZY TO TYLKO MOTOCYKLI :!:
Waldex pisze:uzbierało by się parę, tych podbitych wcześniej dowodów, w tym mój od wcześniejszego motocykla... Badanie techniczne robi się tam, gdzie podbijają, albo wkłada się do środka to, co później niepotrzebne
MAM NADZIEJĘ , ŻE NIE POSĄDZASZ MNIE O ŁAPÓWKARSTWO :? :?:
Waldex pisze: Roland, ty żyjesz gdzieś indziej?
TO ZNACZY GDZIE :?: WIEM MOŻE JESTEM STARY , MARUDNY I MIESZKAM W POLSCE ,,C'' , ale zapewniam Cię , że nie kręcę tylko motocyklem bąków wokół stodoły , tylko jeżdżę po całej Polsce , a i zdażyło się kilka razy być Litwie , Łotwie , Estonii , Słowacji . Pozdrawiam .

Ps. Aha zapomniałem dopisać , że zdażyło mi się kilka razy przejeżdżać przez WARSZAWĘ :wink:
Dla każdego dziadka na stare latka
najlepsze są wnuki i
Volusia Suzuki M800; teraz Suzuki Intruder VLR 1800 C1800R
Augustów pozdrawia
502 536 214
ŻYJ TAK , ABY KAŻDY CHCIAŁ SIĘ Z TOBĄ WÓDKI NAPIĆ
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Dany »

Ja wiem że jest mało słońca i temperatury już fajne nie są ale mam jakieś dziwne wrażenie że strasznie Wam się komplikatory powłanczały... :angry_smile:

Wszystkich denerwuje brak dróg, zamknięty przejazd z powodu remontu czy też widzimisie jakiegoś " Bobka " .
Waldex ma racje, przez garstkę całość jest piętnowana...
I zamiast żucać w siebie "kamieniami" powinniśmy działać żeby się zjednoczyć i dbać o swoje...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Shinobi
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 728
Rejestracja: pn, 7 lip 2008, 18:37
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: MOTYCZ LEŚNY

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: Shinobi »

Braciszkowie polemizujmy na temat i bez osobistych "wycieczek"

Moim zdaniem przegieli pałe.Sprzedają nam motocykle,pozwalają na nich jeździć,pobierają podatki od "niszczenia" nawierzchni,ale głośniejsza rurka jest be.Natomiast,narkotyki są zakazane a leczy się ćpunów za pieniążki z podatków ściągniętych między innymi za zakup naszych sprzętów.Czysta hipokryzja.
"Jest tylko_______między rozsądkiem a szaleństwem".
Intruder M800,to już historia.

Burak:606698321
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: SUZINAS »

Roland pisze:
Waldex pisze:uzbierało by się parę, tych podbitych wcześniej dowodów, w tym mój od wcześniejszego motocykla... Badanie techniczne robi się tam, gdzie podbijają, albo wkłada się do środka to, co później niepotrzebne
MAM NADZIEJĘ , ŻE NIE POSĄDZASZ MNIE O ŁAPÓWKARSTWO :? :?:
Waldex pisze: Roland, ty żyjesz gdzieś indziej?
TO ZNACZY GDZIE :?: WIEM MOŻE JESTEM STARY , MARUDNY I MIESZKAM W POLSCE ,,C'' , ...
Ps. Aha zapomniałem dopisać , że zdażyło mi się kilka razy przejeżdżać przez WARSZAWĘ :wink:
Powitac,

Roland czytaj prosze, ze zrozumieniem. Nie chodzi o to, zes lapowkarz ale, ze co inego przeglad a co innego codzienna rzeczywistosc w kwestii zakladania wydechow przekraczajacych normy glosnosci. Jesli uwazasz, ze skoro jakis pojazd ma wazny przeglad a wydech z puszki po groszku to mozna jego wlasicielowi skooczyc to zapradzam np do DE - na standardowa kontrola drogowa.

Wywod o polsce C nawet nie komentuje :evil:

Waldex - popieram w calej rozciaglosci.

Co do zakazywania wjazdu motocykli na ulice przylegajace do szpitali - nie cieszy mnie to za bardzo ale potrafie to jeszcze zrozumiec. Nie wpuszczanie na glowna ulice miasta czy do centrum - jak dla mnie paranoja.

Pzdr.
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
SUZINAS
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 528
Rejestracja: ndz, 2 kwie 2006, 18:46
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Augsburg/Gliwice

Re: Rzeszów zamkniety dla motocykli ?

Post autor: SUZINAS »

Roland pisze:
Waldex pisze:uzbierało by się parę, tych podbitych wcześniej dowodów, w tym mój od wcześniejszego motocykla... Badanie techniczne robi się tam, gdzie podbijają, albo wkłada się do środka to, co później niepotrzebne
MAM NADZIEJĘ , ŻE NIE POSĄDZASZ MNIE O ŁAPÓWKARSTWO :? :?:
Waldex pisze: Roland, ty żyjesz gdzieś indziej?
TO ZNACZY GDZIE :?: WIEM MOŻE JESTEM STARY , MARUDNY I MIESZKAM W POLSCE ,,C'' , ...
Ps. Aha zapomniałem dopisać , że zdażyło mi się kilka razy przejeżdżać przez WARSZAWĘ :wink:
Powitac,

Roland czytaj prosze, ze zrozumieniem. Nie chodzi o to, zes lapowkarz ale, ze co inego przeglad a co innego codzienna rzeczywistosc w kwestii zakladania wydechow przekraczajacych normy glosnosci. Jesli uwazasz, ze skoro jakis pojazd ma wazny przeglad a wydech z puszki po groszku to mozna jego wlasicielowi skooczyc to zapraszam np do DE - na standardowa kontrola drogowa.

Wywod o polsce C nawet nie komentuje :evil:

Waldex - popieram w calej rozciaglosci.

Co do zakazywania wjazdu motocykli na ulice przylegajace do szpitali - nie cieszy mnie to za bardzo ale potrafie to jeszcze zrozumiec. Nie wpuszczanie na glowna ulice miasta czy do centrum - jak dla mnie paranoja.

Pzdr.
+48604276100 +491729778995 http://www.bikepics.com/members/suzinas/
GSX1100g -> GTS1000 -> GSX1400K2 -> SV1000SK3 -> GSX-R1000K4 -> GSX-R1000K6
GMINA
ODPOWIEDZ