[P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

W tym dziale możecie umieszczać ogłoszenia kupna, sprzedaży lub zamiany.
!! UWAGA !! Wszystko co nie jest zwiazane z motocyklami (lub będą to motocykle innej marki niż SUZUKI) bedzie kasowane.
Ten dział to nie forum do dyskusji.
muchasplid

[P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: muchasplid »

Witam serdecznie,

Poszukuje ciuszków dla dziewczyny. Głownie na jakieś weekendowe wypady przy temperaturach 8*C ++
Sam mam kombinezon skórzany, ale jak będzie się robić cieplej pomyśle o jakiś jeansach i wygodnej tekstylce.
Co proponujecie na takie wypady. Jakie ciuchy dobrać?
Budżet jaki posiada to:

kurtka do 600 pln
spodnie do 500 pln
buty do 500 pln

Budżet nie rozpieszcza ale za tę pieniądze dla plecaczka można już coś znaleźć.

Bardzo proszę o opinie i komentarze szczególnie dla konkretnych modeli i egzemplarzy.
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: bogdi64 »

moja żonka jeździ ze mną okazjonalnie i już "przerobiła" trochę ciuchów moto (ech te baby, to za szerokie, a to źle wygląda - współczuję), pamiętaj jeszcze o kasku i rękawicach, jeśli będziesz chciał jeszcze jakieś szczegóły to pisz, moją połowa ubierała się bardzo ekonomicznie, a ja sprawdzałem czy to jakiś poziom bezpieczeństwa prezentuje ;)
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Skalmar
The Real One
The Real One
Posty: 198
Rejestracja: pt, 9 cze 2017, 17:39
Województwo: mazowieckie

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: Skalmar »

Popatrz na propozycje z firmy SECA i SHIMA może coś druga połówka wybierze :)
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: szahmat »

Wazne jest dobrze przymierzyć. Pamietaj że na moto głównie siedzisz. Chce kto kupić jeansy damskie za krótkie sa :)
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
muchasplid

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: muchasplid »

bogdi64 pisze:moja żonka jeździ ze mną okazjonalnie i już "przerobiła" trochę ciuchów moto (ech te baby, to za szerokie, a to źle wygląda - współczuję), pamiętaj jeszcze o kasku i rękawicach, jeśli będziesz chciał jeszcze jakieś szczegóły to pisz, moją połowa ubierała się bardzo ekonomicznie, a ja sprawdzałem czy to jakiś poziom bezpieczeństwa prezentuje ;)
Dziękuję za długi komentarz w wiadomości prywatnej. Z pewnością wskazówki i porady od Ciebie pomogą mi w wyborze odpowiednich ciuchów! :)
Skalmar pisze:Popatrz na propozycje z firmy SECA i SHIMA może coś druga połówka wybierze :)
Dzięki, widziałem że w tych przedziałach cenowych można zakupić ciuchy tych firm i są do dobrej jakości produkty.
Teraz pojawia się kwestia wyboru z którą wspólnie nie możemy się uporać. Czy ma to być ubiór tekstylny czy skóra? Jak pojedziemy gdzieś dalej na weekend i złapie nas deszcz ze skóra podobno może być licho.
Nie mam doświadczenia w tych kwestiach. Póki co kupiłem dla siebie cały komplet skórzany, ale planuję się też zaopatrzyć w ciuchy tekstylne i mieć dwa komplety.
Tutaj z dziewczyna natomiast sprawa się komplikuje bo podobają jej się strasznie stroje skórzane, a ma to być jeden komplet na wszelakie warunki pogodowe. Dodatkowo za ciuchy skórzane trzeba trochę dołożyć, a budżet jest ograniczony. Poza tym słyszałem że tekstylne mniej chronią i ze względu na to że ciuchy nie dolegają ściśle do ciała podczas upadku protektory potrafią zmienić swoje miejsce i na nic się nie zdać. Chociaż czy aby na pewno? Może to w jakiś tańszych firmach takie przypadki się zdarzają. Z drugiej strony to tylko materiał. A upadek jest zjawiskiem fizycznym. Do różnych sytuacji może dochodzić. :idea:

szahmat pisze:Wazne jest dobrze przymierzyć. Pamietaj że na moto głównie siedzisz. Chce kto kupić jeansy damskie za krótkie sa :)
Tak zdaję sobię z tego sprawę, że rozmiary u róznych producentów róznią się od siebie i nie każdy podaję pełne rozmiarówki ;)
Co do tego zę na moto głownie siedzisz, to słuszna uwaga bo to że się wygodnie stoi to z wydogą na motorze może być później inaczej.
Co do jeansów można prosić o rozmiar/firme/model/cene?

Pozdrawiam wszystkich i bardzo dziękuję ze porady! :D
Skalmar
The Real One
The Real One
Posty: 198
Rejestracja: pt, 9 cze 2017, 17:39
Województwo: mazowieckie

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: Skalmar »

Każda dziewczyna wybierze skórę żeby tyłek ładnie wyglądał :)
popatrz na używane ciuchy czasami można coś fajnego wychaczyć

https://sklep4biker.pl/pl/p/Damski-Komb ... ireFox/428
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: bogdi64 »

taaaa, kup dziewczynie jednoczęściowy i karz się w lesie wysikac ;), po za tym przy wyjazdach kilkudniowych kurtka przydaje się samodzielnie do chodzenia w chłodniejszy dzień
co do jakości SECA i SHIMA, mam bardzo mieszane uczucia
niestety jeśli na kurtkę z skóry nie wydasz 1000zł, to za bardzo nie ma co szukać :(, możesz ewentualnie kupić imitację :( (kurtki lub skóry)
Seca owszem jest to firma, która produkuje ? - odzież "motocyklową" ?, jest wiele takich firm np: Adrenalina itp, do Ciebie należy decyzja na co wydajesz
Ostatnio zmieniony ndz, 24 mar 2019, 20:49 przez bogdi64, łącznie zmieniany 1 raz.
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
Skalmar
The Real One
The Real One
Posty: 198
Rejestracja: pt, 9 cze 2017, 17:39
Województwo: mazowieckie

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: Skalmar »

ja mam zestaw seca i jestem zadowolony :)
Zaku94
The Real One
The Real One
Posty: 25
Rejestracja: śr, 19 lip 2017, 09:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Raszyn

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: Zaku94 »

U mnie plecak nosi:
+SECA STREAM II LADY (kurtka tekstylna)- fajna kurtka na upały (duża powierzchnia przepuszczająca powietrze), minus za brak zamykanych/otwieranych wlotów powietrza, więc na chłodne wieczory warto wozić ze sobą podpinkę. Do temperatury około +4 nie narzekała, że jej zimno (wpięte obie podpinki + bielizna termiczna). Po dwóch latach użytkowania i prania, odpadł napis SECA na rękawach i trochę "zmechacił" się materiał w okolicach żeber
+ spodnie tekstylne Rebelhorn (modelu nie pamiętam) - dwie podpinki, ogólnie dają radę.
+buty Rebelhorn Trip ST - mogą być, ale drugi raz bym ich nie kupił.
Kurtkę dobrać to nie problem, gorzej ze spodniami. Parę sklepów odwiedziliśmy zanim jakieś pasowały i były w dobrej cenie..
Pozdrawiam K.Ż.

tel. 695 028 054
muchasplid

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: muchasplid »

bogdi64 pisze:taaaa, kup dziewczynie jednoczęściowy i karz się w lesie wysikac ;), po za tym przy wyjazdach kilkudniowych kurtka przydaje się samodzielnie do chodzenia w chłodniejszy dzień
co do jakości SECA i SHIMA, mam bardzo mieszane uczucia
Haha no tak kombinezon od razu wykluczyliśmy, bo na dłuższe wyjazdy mało funkcjonalny.
Skalmar pisze:Każda dziewczyna wybierze skórę żeby tyłek ładnie wyglądał :)
popatrz na używane ciuchy czasami można coś fajnego wychaczyć

https://sklep4biker.pl/pl/p/Damski-Komb ... ireFox/428
Szukaliśmy używek, ale nie znaleźliśmy niestety nic sensownego, a na weekend chcieliśmy już pojeździć więc nie ma czasu żeby czekać aż coś fajnego się pojawi ;)

Skalmar pisze:ja mam zestaw seca i jestem zadowolony :)
Zdecydowaliśmy się na kurtkę SECA Sonya III - bardzo fajnie leży, ma dobre opinię. Przymierzaliśmy w sklepie i byliśmy zadowoleni. Mamy nadzieję, że w praktyce też nas nie zawiedzie.

Narazie kurtka rękawice i buty. Kask drugi mamy. Do przyszłego tygodnia chcemy kupić spodnie, bo wybieramy się w trochę dalsza już podróż około 200 km w jedną stronę, ale wracamy na drugi dzień.

Rękawice SECA Journey
Buty PROBIKER ACTIVE - buty polecone przez użytkownika tego forum w wiadomości prywatnej :mrgreen:

Zostało nam dopasować do tego jakieś spodnie.
Zaku94 pisze:Kurtkę dobrać to nie problem, gorzej ze spodniami. Parę sklepów odwiedziliśmy zanim jakieś pasowały i były w dobrej cenie..
Mam nadzieję, że teraz pójdzie już nam z górki :banana1:


Na przyszły sezon dziewczyna powiedziała, że uzbiera fundusze i kupi drugi komplet skórzany z jakiejś wyższej półki :angry_smile:
Pierwszy ustaliliśmy, że będzie tekstylny ze względu na jego wielofunkcyjność w różnych warunkach :wink:
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: bogdi64 »

szukał bym innej kurtki, ta jest zrobiona z butelek po cocacoli ;), czyli z materiału na plandeki :(, zero przepuszczalności powietrza
masz przykładowo (fakt trochę drożej, ale firmy "motocyklowej")
https://www.imready.eu/pl/kurtka-teksty ... y-cnf.html warto się do nich przejechać, a w trójmieście masz ich sklepy, na miejscu czasami mają dobre ceny i można się potargować, ostatnio robili wyprzedaż Macna
a na rękawice trzymaj paragon ta firma nie robi za bardzo wytrzymałych rękawic (sprawdzone) i plecak nie potrzebuje aż tak ciepłych rękawic, ma dłonie schowane w tunelu

a te masz w siebie
https://www.imready.eu/pl/spodnie-turys ... -cnf.html#
Ostatnio zmieniony śr, 27 mar 2019, 21:59 przez bogdi64, łącznie zmieniany 1 raz.
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: harpoon »

bogdi64 pisze:(...) Macna (...)
Zdecydowanie mogę polecić... Mam komplet Macny, kurtka i spodnie... Przejechały ze mną kawałek Europy, latam w tym jakieś 8 lat i jedyne co się stało, to wyblakły lekko spodnie na udach :)
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
muchasplid

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: muchasplid »

Faktycznie, musze przyznać że materiał wykonania nie powala. Niestety, chciałem uniknąć nauki na własnych błędach, ale już mleko rozlane a raczej zakup zrobiony i było jeżdzone.

Poradzcie mi chociaż jakie teraz dobre spodnie dobrać do tego? Kurtkę najwyżej za jakiś czas się zmieni.

Pozdrowienia ;)
Motion
Głaszczący Kanapę
Posty: 29
Rejestracja: pn, 28 sie 2017, 14:21
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/Marki

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: Motion »

Rozpatrzyliście jeasny jeśli chodzi o spodnie ? Freestar Raya I lub II. Jakość ok portki kevlar i protektory w komplecie. Na weekendy uważam jak znalazł. Oczywiście nie zastąpi to spodni skórzanych jeśli chodzi o bezpieczeństwo jednak jest jakaś alternatywą do cordury i skóry.
GSR600
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: [P] Ciuchy na GSR600 DLA PLECACZKA

Post autor: bogdi64 »

tak jak pisałem odradzam jeansy :(, spodnie leć do intermotors i coś wybierzesz, szukaj Macna, Alpinestars, a z firm poza ich oferty polecam Vanucci, Berik, Racer
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
ODPOWIEDZ