[P] VS800 przednia szyba na dłuższe wyjazdy

W tym dziale możecie umieszczać ogłoszenia kupna, sprzedaży lub zamiany.
!! UWAGA !! Wszystko co nie jest zwiazane z motocyklami (lub będą to motocykle innej marki niż SUZUKI) bedzie kasowane.
Ten dział to nie forum do dyskusji.
kastyk
BS Brother
BS Brother
Posty: 268
Rejestracja: pn, 14 sty 2019, 20:26
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Krukowszczyzna
Polubił posty: 14
Otrzymane Polubienia: 5

[P] VS800 przednia szyba na dłuższe wyjazdy

Post autor: kastyk »

Cześć!
Tak patrze teraz na tytuł tego posta... Wyszło, jakbym czegoś do auta poszukiwał ;)

W ubiegłym roku kupiłem sobie taką niewielką szybkę ochronną do mojej Malyny. Ogólnie spełnia swoje zadanie, ale ponieważ podbija strumień powietrza akurat w okolice klatki piersiowej i kasku, przy dłuższych trasach jazda staje się po prostu męcząca ze względu na spory opór powietrza, z którym trzeba ciągle walczyć.

Poszukuję wyższej szybki turystycznej do VS800 w rozsądnej cenie, która pozwoli mi się cieszyć dłuższymi wojażami, a zbytnio nie oszpeci mojej Malyny... Może ktoś ma jakieś ciekawe propozycje?
'99 Suzuki Intruder VS 800 GL czyli Malyna
Jeżdżę sobie tu i tam, jak mam jak...
Jesteś na Podlasiu w okolicach Korycina i potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: +48 606 280 800
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: [P] VS800 przednia szyba na dłuższe wyjazdy

Post autor: sky02 »

Hej,

Mam taką szybę w garażu:
https://1drv.ms/u/s!AmlPVl7B2v45htQV4j3goB22Tbt_bA
Raczej samoróbka niż jakaś firmowa, montowana przez zaciski na kierownicy. Trzeba by ją na pewno prze polerować bo będzie mieć jakieś rysy na akrylu (czy z czego tam jest). Z chęcia się jej pozbędę bo tylko miejsce zajmuje i na pewno nie wróci. Demontaż jej był pierwszą rzecza którą zrobiłem po przerejestrowaniu na siebie motocykla. Średnica kierownicy VS a VL jest taka sama, a sam uchwyt można przesuwać w miarę dowolnie. Mogę zrobić więcej zdjęć w garażu.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
kastyk
BS Brother
BS Brother
Posty: 268
Rejestracja: pn, 14 sty 2019, 20:26
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Krukowszczyzna
Polubił posty: 14
Otrzymane Polubienia: 5

Re: [P] VS800 przednia szyba na dłuższe wyjazdy

Post autor: kastyk »

Cześć, dziękuję za odpowiedź i propozycję.

Jakoś pod koniec lutego kupiłem szybę z uchwytami na Allegro https://allegro.pl/oferta/szyba-duza-su ... 8972939177

Przeleciałem z nią w tym roku jakieś 160 km i powiem szczerze, że to najlepiej wydane 245 zł w tym roku :D Wreszcie mogę jechać sobie z większymi prędkościami bez zbytniego wysiłku. Jako że przez pandemię poległy moje plany na późnoletni wypad motocyklowy po zachodnim wybrzeżu USA, pewnie pojeżdżę sobie w tej części Europy. Z tą, może niezbyt stylową, owiewką, na pewno będzie to bardziej przyjemne.

Jedynym problemem jest słabe mocowanie, przez które owiewka zbyt mocno drga na wybojach, ale popracuję nad tym. Natomiast miałem okazję jechać w porywistym wietrze i nieprawdą jest uparcie powtarzana opinia, że silne porywy potrafią wybić motocykl z toru jazdy bardziej, niż bez owiewki. Przynajmniej nie przy tym motocyklu.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
'99 Suzuki Intruder VS 800 GL czyli Malyna
Jeżdżę sobie tu i tam, jak mam jak...
Jesteś na Podlasiu w okolicach Korycina i potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: +48 606 280 800
wielebnyd

Re: [P] VS800 przednia szyba na dłuższe wyjazdy

Post autor: wielebnyd »

kastyk udało Ci się coś zrobić z tymi drganiami? U mnie w marudze też bardzo podskakuje na dziurach, plastikowe mocowanie to pomyłka...
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: [P] VS800 przednia szyba na dłuższe wyjazdy

Post autor: bog54 »

Kiedyś miałem szybę z takim mocowaniem i przy 150 h zaczęła mi się niebezpiecznie przechylać w moją stronę , myślałem że za chwile dostanę nią po kasku [ koszmor ] ,po powrocie dorobiłem mocowanie do lag i problem znikną , już nie drżała , zrobiło się bezpiecznie ,w następnym moto założyłem taką mocowaną na lagach
Szyby mocowane tylko na kierownicy to pomyłka trzeba na nie uważać zamiast skupić się na drodze
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: [P] VS800 przednia szyba na dłuższe wyjazdy

Post autor: harpoon »

Panowie, delikatnie przypominam, że ten dział nie jest do wymiany opinii ale do kupowania i sprzedawania
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
ODPOWIEDZ