vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
darovs750
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 3 kwie 2015, 18:40
Województwo: kujawsko-pomorskie

vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: darovs750 »

problem mam takiej natury.. wkręciłem akumulator, odpaliłem w garażu i chodził sobie na wolnych obrotach bardzo długo, żeby się rozgrzał. miałem ochotę przejechać się kawałek po osiedlu :) schowałem stopkę, sprzęgło, jedynka... i.... zgasł silnik i zapaliła się lampka, że stopka wysunięta <a nie była>. i właśnie w tym samym czasie, gdy wbiłem bieg trzymając wiadomo sprzęgło, motocykl zaczął szarpać, ciągnąć do przodu, po czym właśnie zgasł. dziwna sprawa.. myślę, że problem tkwi raczej w tym sprzęgle.. może nie wysprzęgla czy coś.. a nie w czujniku stopki.. prosze o pomoc i Wasze zdania :) pzdr
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: harpoon »

Nie jestem pewien, czy 750 ma sprzęgło hydrauliczne (zbieroniczek z płynem przy klamce), czy jest na lince??
Jeśli jest hydrauliczne, to możesz je mieć zapowietrzone (ja tak miałem po zimie w VS1400)... Sprawdzić możesz łatwo, jak jest hydraulik... "popompuj" kilka razy klamką, jak nie będzie tego samego efektu, który opisałeś, wtedy wiesz, że zapowietrzone... Warto przy odpowietrzaniu od razy płyn wymienić... Jak linka, to jedyne co przychodzi mi do głowy, to sklejone przez zimę tarcze sprzęgła...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
darovs750
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 3 kwie 2015, 18:40
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: darovs750 »

Sprzeglo jest hydrauliczne. No moze byc ze zapowietrzone. Ale i tak kupilem juz olej do sprzegla i zobacze :) dzieki wielkie harpoon!! :)
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: harpoon »

darovs750 pisze: (...) Ale i tak kupilem juz olej do sprzegla (...)
Jaki olej ?? !! Brachu, tam się wlewa najzwyklejszy płyn hamulcowy DOT-4 !!
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
darovs750
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 3 kwie 2015, 18:40
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: darovs750 »

O to chodzilo :) wlasnie dot 4 kupilem i zobaczymy efekt :)
darovs750
Podpatrywacz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 3 kwie 2015, 18:40
Województwo: kujawsko-pomorskie

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: darovs750 »

już gra i buczy :) 1. było mało płynu w zbiorniczku 2. zapowietrzony :) dziekuje
clashtorny
Głaszczący Kanapę
Posty: 26
Rejestracja: pt, 8 sie 2014, 10:12
Województwo: podkarpackie

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: clashtorny »

Żeby nie zakladać nowego tematu. Mam ten sam problem ale w intruderze 1400. Klamka totalnie wpada (miękka) plyn jest. Pomoże ktoś jak się zabrać za odpowietrzanie? Jak to zrobić krok po kroku. Gdzie znajduje się wysprzęglik itp. To zrobilbym na początek a później albo wysprzęglik albo pompa do wymiany.
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: sky02 »

Ściągasz dekiel z lewej strony - ten bliżej wału.
Pod spodem będziesz miał wysprzęglik. do którego dochodzi przewód hamulcowy.
W wyprzęgliku standardowy odpowietrznik jak w zacisku (jest tylko inny gwint gdybyś chciał odpowietrznik wymienić)
Odpowietrza sie tak samo jak zaciski ale że nie ma oporu twardego (wysprzęglik działa na sprężyny sprzęgła a nie na nieruchomą tarczę) to idzie to dużo wolniej i ciężko dobrze odpwietrzyć.
Ja polecam go wymontować, jest na dwie śruby (bez odkręcania przewodu oczywiście) sprawdzić czy nie ma wokoło wycieków płynu.
Jak są to trzeba go rozebrać wyczyścić (u mnie było pełno glutów ze starego płynu mimo że działał normalnie i zrobiłęm to profilaktycznie) i wymienić dla pewności uszczelkę.
Wyciągnięty wsadzić do jakiegoś ścisku stolarskiego, miękkiego imadła czy inaczej zablokować żeby się nie wysuwał i szybko i przyjemnie wymienić płyn/odpowietrzyć jak zacisk.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Binias
Naciagacz Łańcucha
Posty: 182
Rejestracja: pn, 19 wrz 2016, 09:56
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Inowrocław
Polubił posty: 2
Otrzymane Polubienia: 3

Re: vs 750 problem po zimie.. chyba nie wysprzęgla?

Post autor: Binias »

Często miałem ten problem. U mnie wystarczało odkręcenie dekla i wolne ruszanie klamką. z otworu na dnie zbiorniczka, na początku szły pęcherzyki powietrza a po jakimś czasie zaczynało sikać płynem. to zazwyczaj załatwiało problem na jakieś pół roku.
MZ ETZ 250 rok 88 ( 6 lat ze mną )
Intruder 750 z 90 roku ( jeździ u kolegi )
BULLDOG 1100
794-266-057
ODPOWIEDZ