"Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Kurak

"Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Witajcie,

Ostatnio dobiegły mnie odgłosy "dzwonienia" z przedniego cylindra w w moim VS 800, oddałem do go do specjalisty lecz ten po odpaleniu postawił wstępną diagnozę, panewka.... :cry: :cry: :cry: mam nadzieje że to nie będzie to... Moje pytanie brzmi czy po dźwięku można jakoś to rozpoznać? dzwoni na górze przedniego cylindra i nie za głośno.. jednak gdy stanie się najgorsze to czy szukać całego silnika czy remont?

Z góry dzięki za jakieś sugestie
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Waldex »

Jaki przebieg, jakim olejem zalany, coś było robione ostatnio?
Jak długo masz ten motocykl? Po rozgrzaniu dzwoni ciszej, czy
głośniej? Na górze cylindra, to szybciej coś z rozrządem, zdjęcie
pokrywy zaworów sporo odsłoni...
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Motocykl posiadam od Października 2017, kupiłem go od kuzyna i raczej dzwonienie nie było słyszalne. Dopiero teraz po serwisie zimowym te dźwięki przykuły moją uwagę. Dźwięk jest podobny do dźwięku obluzowanej śruby ale sprawdziłem wszystkie. Jak zmieniałem olej to nie zauważyłem żadnych opiłków więc modle się aby to nie była panewka..
marian07

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: marian07 »

Sprawdź prostym stetoskopem - czyli kij od szczotki - dokładnie skąd dochodzi. Jeśli to przednia głowica to pewnie klasyczny dzięcioł, czyli częsta przypadłość przedniego cylindra małych vsów. Ale niekoniecznie, może w kolanku rurka wewnętrzna rozeszła się z zewnętrzną i dzwoni. Czyli najpierw lokalizacja. Wymieniałeś olej na taki sam jaki był? Przy przejściu na "rzadszy" może sie dzięciol uwydatnić.
Panewkę możesz wyeliminować w prosty sposób, motocykl na podnośnik, wysoki bieg i tylnym kołem delikatnie przód - tył. Jeśli z dołu silnika nie będzie nic popukiwać to panewki i na sworzniach OK.
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Olej lałem taki sam jak był Motul 10w40, dźwięk dochodzi z górnej części przedniego cylindra. A ten dzięcioł to co to takiego ?:)
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Co ciekawe to ten głos nie jest słyszalny jak siedzi się na maszynie, dopiero trzeba się zgiąć do przedniego cylindra i słychać takie dzwonienie jak by śruba o śrubę
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: osama »

zawory sprawdź i ew wszystkie przewody pod bakiem, może mocowanie boczku przy główce ramy?
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Intruder jest na diagnozie u mechanika, czekam na wyrok..
marian07

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: marian07 »

A to potoczna nazwa wypracowania czopu wałka rozrządu, robi się za duży luz i wałek zaczyna popukiwać. Oby nie to, bo wtedy trzeba szukać dobrej głowicy, a to problem może być. Generalnie z dzięciołem małym można jeździć, ale trochę to irytujące.
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Dam znać jaka diagnoza będzie
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Witajcie,
Luzy zaworowe okej, kompresja okej i silnik niestety musi zostać wyjęty celem dalszej weryfikacji. Ostatnio wymieniałem olej i zbadałem go dokładnie, nie znalazłem w nim żadnych złotych opiłków świadczących o zużywaniu się panewek. Czekam na wyrok :-(
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: chicken19 »

Czy ten Motul to na pewno był z pewnego źródła? To najczęściej podrabiany olej.
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Olej z pewnego źródła zakupiłem, wcześniej nie słyszałem żadnych niepokojących dźwięków, usłyszałem to dopiero jak położyłem się pod moto na odpalonym silniku sprawdzić czy z korka spustowego nie cieknie olej po wymianie, w czasie jazdy nie jest to "dzwonienie" słyszalne, jeszcze czekam na diagnozę. :( ale naczytałem się że jak to przedni cylinder to panewka a jeżeli panewka to nie ma części, silnika w Polsce nie dostanę (Jest do VS 750) i koszt takiego pieca to połowa wartości motocykla więc jeżeli będzie to panewka to modlić się o to aby wał korbowy był w dobrym stanie bo panewki i korbowód są dostępne. Ale jeżeli słychać to z góry cylindra a nie z dołu to mam nadzieję, że będzie to jakaś pierdołka
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: osama »

Wszystkie części są dostępne.... nie czytaj interneta, tylko dzwoń do mnie ;-)

https://www.motorcyclespareparts.eu/suz ... 42499.aspx
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Kurak

Re: "Dzwonienie" w przednim cylindrze Intruder VS 800

Post autor: Kurak »

Po regulacji luzów zaworowych dzwonienie troche sie zmniejszylo wiec zdecydowalem sie pojedzic, sprawdzic.. ale mala niespodzianka, dzwoni tylko na wolnych obrotach, jak dodam troche gazu to jest cisza .....
ODPOWIEDZ