SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: osama »

a-w pisze:Witam. Na początek ustaw mu na próbę większe luzy zaworowe ( 0,5 mm) . Nic też nie piszesz,czy zalewa świece paliwem, czy olejem.
a-w, a miałeś Ty może manual do Savage w ręce? Widziałeś jakie są wartości luzów zaworowych podane? Dla wiadomości ogółu 0,08 - 0,13mm !!
Nie dawaj takich porad proszę. :beat:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Prog
Podpatrywacz
Posty: 18
Rejestracja: śr, 17 kwie 2019, 21:06
Województwo: mazowieckie

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Prog »

Kupiłem drugą cewkę, używkę i dalej to samo. Obecnie jest tak, że na ssaniu to nie ma w ogóle szansy by zapalił, strzela w tłumik i tyle. Bez ssania za którymś razem zapali i chodzi sobie ładnie na wolnych, ale kiedy dodam gazu i się lekko rozgrzeje, to znowu strzały, spada z obrotów i gaśnie. W między czasie ustawiałem pływak, ale niestety nie posiadam serwisówki i chciałbym się jeszcze upewnić czy 2,8 cm (od obudowy do końca wysokości pływaka) jest ok?
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Eddy70 »

To chyba to:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
marian07

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: marian07 »

jest ok, (float level)
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: osama »

Bez ssania odpala i chodzi równo, jak się rozgrzeje to kapa - za bogatą mieszanką mi tu śmierdzi. A aku sprawdziłeś?
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Prog
Podpatrywacz
Posty: 18
Rejestracja: śr, 17 kwie 2019, 21:06
Województwo: mazowieckie

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Prog »

walczę teraz z optymalnym ustawieniem mieszanki.
Na czas grzebania i regulacji to aku podłączam samochodowy, bo inaczej ciągle musiałbym z prostownikiem biegać.
Prog
Podpatrywacz
Posty: 18
Rejestracja: śr, 17 kwie 2019, 21:06
Województwo: mazowieckie

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Prog »

Panowie, na dzień dzisiejszy sytuacja wygląda już bardziej obiecująco. Wymieniłem świece na irydową, uszczelniłem przewód wysokiego napięcia. Ustawiłem poziom paliwa w gaźniku zgodnie ze specyfikacją. Drugi rozebrałem raz jeszcze i tym razem sprawdziłem średnice dysz oraz wysokość pływaka - wszytko pomieszane, poziom paliwa zbyt wysoki. Oczywiście gość z allegro zapewniał, że był wyjęty z jeżdżącego motocykla :) na jednym gaźniku odpala bez ssania, przy włączonym ssaniu strzela w tłumik. Jak się rozgrzeje, to ładnie się wkręca i nawet da się jeździć, ale na wolnych zdycha. Natomiast na drugim odpala na ssaniu i chodzi na wolnych równo, ale z kolei po dodaniu gazu zdycha. Chyba pozostaje kupić zestaw naprawczy z dyszami i ustawić mieszankę.
a-w
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: śr, 20 cze 2018, 09:38
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Września

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: a-w »

osama pisze:
a-w pisze:Witam. Na początek ustaw mu na próbę większe luzy zaworowe ( 0,5 mm) . Nic też nie piszesz,czy zalewa świece paliwem, czy olejem.
a-w, a miałeś Ty może manual do Savage w ręce? Widziałeś jakie są wartości luzów zaworowych podane? Dla wiadomości ogółu 0,08 - 0,13mm !!
Nie dawaj takich porad proszę. :beat:
Witam, dla informacji: miałem nie tylko w ręce serwisówki, ale cały silnik robiłem od podstaw (jestem mechanikiem i wiele lat prowadziłem warsztat motocyklowy). Zwiekszenie na próbę luzów zaworowych miało na celu wyeliminowanie ewentualnych zbyt dużych luzów na czopach wałka rozrządu. Jak tego nie rozumiesz kolego, to się nie wypowiadaj.
Witek 536 665 426
WSK-J... jednoślad-ETZ-Junaki-AVO Simson-LS650....
Prog
Podpatrywacz
Posty: 18
Rejestracja: śr, 17 kwie 2019, 21:06
Województwo: mazowieckie

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Prog »

Wracając do luzów zaworowych - zostawiłem je na 0,1 mm. Niestety mam szczelinomierz ze skokami co 0,1 i jak tylko przyjdzie nowy to spróbuję jeszcze na 1,13.
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Eddy70 »

Wydechowe możesz ustawić ewentualnie ciasno 0,15 mm.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
Prog
Podpatrywacz
Posty: 18
Rejestracja: śr, 17 kwie 2019, 21:06
Województwo: mazowieckie

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Prog »

Wina ewidentnie leżała w gaźnikach.
Prog
Podpatrywacz
Posty: 18
Rejestracja: śr, 17 kwie 2019, 21:06
Województwo: mazowieckie

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Prog »

Jest jeszcze mały problem. Na wolnych ładnie sobie chodzi, wkręca się też spoko. Kiedy jednak zejdzie z obrotów, to schodzi poniżej ustalonej wartości i potrafi zagasnąć. Jedyne rozwiązanie to podkręcenie wolnych obrotów, ale wtedy są zbyt wysokie. Czy jest to kwestia dyszy od wolnych, czy ustawienia mieszanki, czy może coś z iglicą spróbować?
Shreck22
Podpatrywacz
Posty: 6
Rejestracja: wt, 3 lip 2018, 08:56
Województwo: śląskie

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: Shreck22 »

Podczas jazdy moto stracił wysokie obroty. Rozebrany gaźnik, wymieniona membrana i nadal nie ma wysokich obrotów, na wolnych chodzi, a minimalne drgnięcie manetki gazu od razu gaśnie. Może ktoś podpowie co to może być, czego szukać i gdzie. Wymieniona świeca na nową też nie pomogło.
Już mi się odechciało sezonu, a może z 30 km tylko zrobiłem.
Jakieś sugestie co to może być. Jak wyciągnąłem ssanie i dałem gaz to nawet wszedł na obroty ale strzelał, drugi raz już ten manewr nie wyszedł.
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: bog54 »

Shreck22 pisze: czw, 16 lip 2020, 07:14 Podczas jazdy moto stracił wysokie obroty. Rozebrany gaźnik, wymieniona membrana i nadal nie ma wysokich obrotów, na wolnych chodzi, a minimalne drgnięcie manetki gazu od razu gaśnie. Może ktoś podpowie co to może być, czego szukać i gdzie. Wymieniona świeca na nową też nie pomogło.
Już mi się odechciało sezonu, a może z 30 km tylko zrobiłem.
Jakieś sugestie co to może być. Jak wyciągnąłem ssanie i dałem gaz to nawet wszedł na obroty ale strzelał, drugi raz już ten manewr nie wyszedł.
Temat jest omawiany powyżej
Jak koledzy radzą sprawdż ---- kranik , zawór iglicowy, poziom paliwa , drożność dysz , szczelność gażnika
jesli wszystko gra to ma chodzić cudów niema
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: SAVAGE - strzela, nie wchodzi na obroty

Post autor: bog54 »

a-w pisze: pt, 26 kwie 2019, 11:17
osama pisze:
a-w pisze:Witam. Na początek ustaw mu na próbę większe luzy zaworowe ( 0,5 mm) . Nic też nie piszesz,czy zalewa świece paliwem, czy olejem.
a-w, a miałeś Ty może manual do Savage w ręce? Widziałeś jakie są wartości luzów zaworowych podane? Dla wiadomości ogółu 0,08 - 0,13mm !!
Nie dawaj takich porad proszę. :beat:
Witam, dla informacji: miałem nie tylko w ręce serwisówki, ale cały silnik robiłem od podstaw (jestem mechanikiem i wiele lat prowadziłem warsztat motocyklowy). Zwiekszenie na próbę luzów zaworowych miało na celu wyeliminowanie ewentualnych zbyt dużych luzów na czopach wałka rozrządu. Jak tego nie rozumiesz kolego, to się nie wypowiadaj.
a,w w BS jest wielu mechaników :yum:
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
ODPOWIEDZ