Przedni reflektor Marauder

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Tomek05229
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 26 maja 2019, 23:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Przedni reflektor Marauder

Post autor: Tomek05229 »

Cześć wszystkim,
Zakupiłem Maraudera VZ800 z '98. Sprowadzony z Wielkiej Brytanii,wiec przed udaniem się na przegląd chciałem zamówić przedni reflektor w wersji Europejskiej. Przeglądając oferty i porównując klosze, nie widzę żadnej różnicy w ,,paskach,, kierujących strumieniem światła. Jest możliwe że nie ma rozróżnienia na reflektory EU i GB?
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5587
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 110
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Przedni reflektor Marauder

Post autor: Dany »

Sprawdź jak odcina się na ścianie.
Jeśli podnosi się strumień światła po lewej stronie to nie przejdzie na badaniu.
Ale jeśli jest płaski to jest OK
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
whizkid
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: sob, 18 maja 2019, 18:01
Województwo: mazowieckie

Re: Przedni reflektor Marauder

Post autor: whizkid »

Powiem szczerze że nie spotkałem się z przypadkiem aby diagnosta sprawdzał światła w motocyklu, ale to tylko moje spostrzeżenie
  • whizkid
Tomek05229
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 26 maja 2019, 23:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: Przedni reflektor Marauder

Post autor: Tomek05229 »

...i bylo dokladnie tak jak napisal "whizkid" - spradzone tylko czy swiatla sa. Jednak po wprowadzeniu do garazu widze na scianie ze o ile linia jest rowna (bez doswietlania lewej lub prawej strony), to swieci zdecydowanie za wysoko. Przeszukalem forum i manuale. Sa podobno dwie srubki ktorymi reguluje sie gora-dol/lewo-prawo, to ja tak owych nie znalazlem. Probowalem tez znalezc cos podobnego...bez efektu. Moze to i durne pytanie ale wolalbym nikomu nie bic swiatlami po oczach. W jaki sposob reguluje sie wysokosc swiatla w Mrauderze z '98 roku?
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: Przedni reflektor Marauder

Post autor: bogdi64 »

jak w każdym ze stałym reflektorem, najprościej - wyjąć reflektor, sprawdzić zamocowanie żarówki (czy jest prawidłowo), wtedy będzie widać dwie śrubki (prawdopodobnie) ze sprężynkami, nasmarować i sprawdzić czy śrubki się obracają i "przestawiają" cały odbłyśnik, założyć reflektor, rozrysować na ścianie schemat ustawienia i teraz już widomymi śrubkami ustawić (może być specjalny otwór w ramce, lub trzeba zdemontować ramkę i śrubki będą pod nią)
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
adamo
BS Brother
BS Brother
Posty: 985
Rejestracja: pn, 17 kwie 2006, 21:09
Województwo: lubelskie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Przedni reflektor Marauder

Post autor: adamo »

A czy od kilku już lat światła w moto nie są symetryczne?
Był romecik, Jawy 350, MZ 251, GSX600f
jest DL 1000 V-Strom
ODPOWIEDZ