Gn 125 cieżko złapać luz

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Zablokowany
papi
Głaszczący Kanapę
Posty: 36
Rejestracja: wt, 30 paź 2018, 22:15
Województwo: podkarpackie

Gn 125 cieżko złapać luz

Post autor: papi »

Witam

Mam taki problem jadę Gn i na światłach czy krzyżówce ciężko mi znaleźć luz. (chyba problem się pogłębia jak ciepły silnik) Stoję cały czas na sprzęgle, Jak motor zgaszę luz zaraz znajduje się.

Jak rozwiązać ten problem?
Pozdrawiam
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Gn 125 cieżko złapać luz

Post autor: szahmat »

Ja robię tak, że zawsze redukuję zanim się zatrzymam np jade na 5 czyli 4 razy w dół. Jeżeli się zakręce i nie zredukuję walę do oporu w dół i delikatnie 1 w górę. Ja to bardziej mam problem ze znalezieniem 6 :)
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
Bogdan1963
Zmieniacz Żarówek
Posty: 98
Rejestracja: sob, 18 mar 2017, 16:03
Województwo: podkarpackie
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Gn 125 cieżko złapać luz

Post autor: Bogdan1963 »

Jeśli sprzęgło jest źle wyregulowane (lekko ciągnie przy wciśniętej klamce) tak będzie się działo.
Hydrant
Podpatrywacz
Posty: 1
Rejestracja: śr, 20 sty 2016, 20:13
Województwo: warmińsko-mazurskie

Re: Gn 125 cieżko złapać luz

Post autor: Hydrant »

Odkopię lekko temat, ale może ta informacja komuś się przyda. Z tego co pamiętam, w GN,GZ 125 od spodu są dwie śruby z których jedna jest do spuszczania oleju a w drugiej siedzi sprężyna i ustalacz biegu jałowego. Przy wymianach oleju bardzo często wymieniający odkręca nie tą śrubę co
trzeba i wypada sprężyna i "cypel od luzu". Następnie wszystko składa ale w złej kolejności. Widziałem kilka takich przypadków. Prawidłowo jest tak że najpierw wkładamy ten cypel, zaokrągloną stroną do silnika - b.ważne, potem sprężyna i zakręcamy śrubę. Często to jest przyczyną w ustawieniu biegu jałowego.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5587
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 110
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Gn 125 cieżko złapać luz

Post autor: Dany »

To ja zakopię....
Hydrant, sprawdź zasady, zastosuj się do nich proszę.
Jak już to zrobisz napisz do mnie to odblokuję wątek.
Pozdrawiam
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Zablokowany