INTRUDER 125 - rozrusznik, zamienniki

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Martinez71
Podpatrywacz
Posty: 3
Rejestracja: pt, 3 lis 2017, 20:07
Województwo: śląskie

INTRUDER 125 - rozrusznik, zamienniki

Post autor: Martinez71 »

Witam. Czy ktoś może mi doradzić zamiennik lub przeróbkę rozrusznika do w/w modelu (Dokładnie INTRUDER 125 VL ). Znalazłem 1 nowy zamiennik na Allegro za ok. 500 pln. Trochę drogo, może da się taniej. Są np. tanie rozruszniki do GN 125 ale średnica wałka zębatego 14 mm, a do mojego modelu musi być ok.12 mm, 9 zębów i prawe obroty. Ten od GN 125 miałem i próbowałem osadzić i nie wejdzie. Może znacie kogoś w mojej okolicy (Ogrodzieniec woj. śląskie), kto reperuje takie rozruszniki. Objawy to słabo kręci, rozładowywuje baterię i aż się kable grzeją przy próbie odpalania.
Proszę o pomoc.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: INTRUDER 125 - rozrusznik, zamienniki

Post autor: harpoon »

Wydaje mi się, że każda firma zajmująca się regeneracją alternatorów/rozruszników temat powinna ogarnąć, o ile nie jest walnięte coś nieodwracalnie (no chyba, że to już sprawdzałeś)...
Wystarczy w wyszukiwarkę wpisać "regeneracja rozrusznika śląsk" i masz całą listę. Może taki ktoś będzie w stanie ewentualnie zrobić z dwóch jeden działający :)
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Martinez71
Podpatrywacz
Posty: 3
Rejestracja: pt, 3 lis 2017, 20:07
Województwo: śląskie

Re: INTRUDER 125 - rozrusznik, zamienniki

Post autor: Martinez71 »

Pytałem w dwóch najbliższych - odpowiedź "nie" robią takich małych motocyklowych, mój znajomy mechanik próbował ogarnąć temat, coś lutowali na uzwojeniu z elektromechanikiem bo podobno było uszkodzone, ale nic to nie dało, objawy dalej takie same. Nie chciał bym wysyłać czy wozić tego do różnych "doświadczalnych" warsztatów i płacić za reperację, która nic nie da, bo po kilku takich warsztatach to faktycznie kupię nowy. Może jakaś podpowiedź o sprawdzonym i polecanym elektromechaniku.
aawol
Podpatrywacz
Posty: 2
Rejestracja: śr, 15 kwie 2020, 19:17
Województwo: małopolskie

Re: INTRUDER 125 - rozrusznik, zamienniki

Post autor: aawol »

chciałbym odświeżyć temat, niestety i mój rozrusznik skończył żywot - coś nie zadziałało i jakby się zawiesił - silnik obracał nim kilka sekund zanim zgasiłem ale już zerwało i zniszczyło magnesy z obudowy. Po równie nieskutecznych poszukiwniach używki lub zamiennika w kraju ( oprócz jednego zamiennika za 480 na znanym portalu, nic nie ma) zdecydowałem się zamówić taki sam zamiennik na innym portalu (azjatyckim) ale jedno mnie zastanawia. Co spowodowało awarię. Nie znam budowy motocykla i nie bardzo rozumiem jak działa tu rozrusznik - nie ma bedixa jak w aucie, mechanika jako taka i zdolności manualne nie są mi obce ale myślę czy po założeniu nowego rozrusznika nie nastąpi powtórka z awarii.
ODPOWIEDZ