VL800 volusia - kontrolka temperatu na silnika

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

VL800 volusia - kontrolka temperatu na silnika

Post autor: Macko77 »

Witam,
Potrzebuję informacji od posiadaczy Volusi. Mianowicie czy mógłby ktoś sprawdzić jakie kontrolki powinny się świecić po przekręceniu kluczyka? Zaliczyłem małego szlifa w zeszłym tygodniu i motor leżał chwilkę na asfalcie z włączonym silnikiem dopuki się nie podniosłem i go wyłączyłem. Po postawieniu i uruchomieniu świeciła się kontrolka temperatury silnika. Nie zgasła nawet po około 15 minutach jazdy. Motor postał kilka dni w garażu i teraz już się nie świeci. Nie pamiętam czy po przekręceniu kluczyka się świeciła wcześniej.
Potrzebuję tej informacji ponieważ podczas szlifu crash bar się wygiął i przesunął delikatnie chłodnicę. Nie wiem czy zdejmować chłodnicę i grzebać przy czujniku.

Pozdrawiam
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
majster
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 31 sie 2017, 22:40
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: VL800 volusia - kontrolka temperatu na silnika

Post autor: majster »

Czołem,
Jeśli kontrolka świeci się niezależnie od faktycznej temperatury silnika, masz uszkodzony albo sam czujnik, albo przewód.
Bez grzebania się raczej nie obejdzie, sugerowałbym najpierw przyjrzeć się przewodom, czy nie są w jakiś sposób uszkodzone (na przykład zerwane, przetarte).
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: VL800 volusia - kontrolka temperatu na silnika

Post autor: Macko77 »

Witam,
Dzięki za podpowiedź. Chodzi o to, że teraz kontrolka się nie świeci i nie miałem z tym problemu wcześniej. Po wywrotce świeciła się przez czas dojazdu do domu około 15 minut, potem motor stał na podnośniku kilka dni, po których już ta kontrolka się nie świeci. Silnik chodzi jak powinien i się nie przegrzewa ( mierzyłem temperaturę termometrem bezdotykowym). Moje pytanie jest czy ta kontrolka nie powinna się zapalić tak jak w samochodach przed uruchomieniem silnika i zaraz po zgasnąć? Nie mogę sobie przypomnieć jak było przed moim "szlifem" :upside_down_face:
Może jakiś posiadacz Volusi młodszej niż 2005 mógłby podejść do garażu i przekręcić kluczyk, proszę. Czy zaświecą się dwie kontrolki, czy tylko od ciśnienia oleju?
Pozdrawiam
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
Jozi
Zmieniacz Żarówek
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 15:59
Województwo: podkarpackie

Re: VL800 volusia - kontrolka temperatu na silnika

Post autor: Jozi »

Macko77 pisze: sob, 7 gru 2019, 01:09 Witam,
Dzięki za podpowiedź. Chodzi o to, że teraz kontrolka się nie świeci i nie miałem z tym problemu wcześniej. Po wywrotce świeciła się przez czas dojazdu do domu około 15 minut, potem motor stał na podnośniku kilka dni, po których już ta kontrolka się nie świeci. Silnik chodzi jak powinien i się nie przegrzewa ( mierzyłem temperaturę termometrem bezdotykowym). Moje pytanie jest czy ta kontrolka nie powinna się zapalić tak jak w samochodach przed uruchomieniem silnika i zaraz po zgasnąć? Nie mogę sobie przypomnieć jak było przed moim "szlifem" :upside_down_face:
Może jakiś posiadacz Volusi młodszej niż 2005 mógłby podejść do garażu i przekręcić kluczyk, proszę. Czy zaświecą się dwie kontrolki, czy tylko od ciśnienia oleju?
Pozdrawiam

Kolego możesz spać spokojnie.Sprawdzałem w swojej z 2009 roku z wtryskiem, więc tak to wygląda....
Po przekręceniu kluczyka i włączeniu zapłonu zapala się kontrolka ciśnienia oleju i temperatury.
W ułamku czasu kontrolka od temperatury gaśnie, natomiast kontrolka ciśnienia oleju świeci rzecz jasna do czasu odpalenia silnika i wytworzenia ciśnienia.
Masz dobrze.
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: VL800 volusia - kontrolka temperatu na silnika

Post autor: Macko77 »

Witam,
Dziękuję za poświęcenie chwili cennego czasu. Nie bardzo chce mi się grzebać w czymś co jest sprawne. Widziałem w sieci filmik reklamowy Volusi i przez małą chwilkę widać kontrolki w momencie przekręcania kluczyka, i jest dokładnie jak mówisz.
Teraz jeszcze muszę swój łokieć doprowadzić do stanu używalności, gmole wymienić w motorze i znowu będę śmigał.

Pozdrawiam
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
Jozi
Zmieniacz Żarówek
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 3 wrz 2017, 15:59
Województwo: podkarpackie

Re: VL800 volusia - kontrolka temperatu na silnika

Post autor: Jozi »

Macko77 pisze: ndz, 8 gru 2019, 22:10 Witam,
Dziękuję za poświęcenie chwili cennego czasu. Nie bardzo chce mi się grzebać w czymś co jest sprawne. Widziałem w sieci filmik reklamowy Volusi i przez małą chwilkę widać kontrolki w momencie przekręcania kluczyka, i jest dokładnie jak mówisz.
Teraz jeszcze muszę swój łokieć doprowadzić do stanu używalności, gmole wymienić w motorze i znowu będę śmigał.

Pozdrawiam
Uprzejmie proszę.

Sprawdzałem ze cztery razy czy tak jest, by babola nie strzelić.
ODPOWIEDZ