LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

Witam,od niedawna jestem posiadaczem Ls'a 650,który normalnie odpalał i jeździł,jedyne co mnie drażniło,to stuki gdzieś w górze głowicy. Postanowiłem wyjąć silnik z ramy i zajrzeć pod pokrywę głowicy. Z góry zaznaczam,że jestem trochę laikiem,gdyż moją motocyklową przygodę zakończyłem ponad 20 lat temu na ETZ 250 i na silnikach z zaworami średnio się znam,mimo to widok,który ukazał się moim oczom był dość przerażający. (dołączam zdjęcia)Tutaj moje pytanie,czy jest jakaś możliwość regeneracji głowicy i pokrywy głowicy,bo wałek i dźwigienki raczej do wymiany, a może Wy mi coś doradzicie? Czekam na jakieś sugestie,ewentualnie może ktoś ma namiary na używane części,niedrogie ale takie abym chociaż swój pierwszy sezon przejeździł. Serdecznie pozdrawiam.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: bogdi64 »

niestety, dlatego to najdroższa część w LS i najczęściej powodem sprzedaży jest właśnie głowica, sam to odczułem
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

Znalazłem wczoraj używany wałek i dźwigienki w dobrym stanie,kupiłem też nowy łańcuch...Ma to sens,aby założyć nowe części do takiej głowicy i pokrywy,czy trzeba będzie szukać czegoś innego?
marian07

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: marian07 »

Nie ma sensu, wręcz nie wolno bo tam nie ma już czopów w glowicy. Przemierza wałek jak przyjdzie czy trzyma wymiary, jak byś miał na uwadze głowicę to umów się czy możesz zwrócić po sprawdzeniu z wałkiem czy luzy ok. Nie inaczej bo szkoda kasy. Pw wysłałem wcześniej.
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

Tak też myślałem,na razie nie znalazłem żadnej głowicy,ani pokrywy,a przeglądając archiwum allegro,używana głowica to koszt około 800-1000 zł,pokrywa głowicy jakieś 400-500 zł. Masakra. A takie teoretyczne pytanko,co by się stało gdybym założył nowy wałek,dźwigienki zaworowe i łańcuszek rozrządu do takiej głowicy? Dało by na tym radę chociaż trochę pojeździć?
marian07

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: marian07 »

No sensu to nie ma. Dla spokojnosci ducha możesz skręcić z nowym wałkiem ale bez tej zaślepki z boku, i przyłożyć coś do wałka w nakiełki jakiś śrubokręt , zaprzec się i góra dół tak na oko zobaczysz jakie luzy ma. To będzie po prostu stukac, smarowania na tym czopie rozwalonym nie bedzie, wałek się szybko doprowadzi do stanu poprzedniego.
Jak będziesz szukał głowicy to zawsze kompletnej, to jest obrabiane na czopach w komplecie góra dół. Nie od "pary" nie bardzo ma sens.
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

Właśnie piszę z gościem na OLX'ie ma górę i dół,nie wiem jeszcze w jakim stanie,ale na razie krzyczy sobie 1000zł.
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: bogdi64 »

niestety "tani" motocykl może być drogi w utrzymaniu, jeszcze raz napiszę, to wielka wada tego silnika i w 98% kupno używanego - to kupno w takim samym stanie :(, przerabiałem to i z opinii - regeneracja, (napawanie i szlifowanie) niestety nie działa, gdy chciałem robić to u siebie to wykonawca od razu powiedział, że na ten model nie daje gwarancji, w zasadzie pozostaje kupić nowe lub bardzo długo szukać w lepszym stanie, problem w tym, że jest to bardzo poszukiwany element, więc ceny uffff, a trafić jeszcze na zdatny do jazdy, to milion w totka, trzeba kupować całość, bo tak jest fabrycznie to pasowane, kupując pojedyncze elementy z różnych silników może być stratą pieniędzy bez efektu, trzeba pamiętać, że nawet dokupując nowy element do starego mocowania, to ten nowy szybko się "dopasuje" niestety do gorszego :(
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

Niestety ktoś mnie wyprzedził,głowica i dekiel już sprzedane... Napisałem do firmy Świątek,wysłałem zdjęcia,które widzicie wyżej,okazuje się,że można ją zregenerować (cena za same gniazda pod wałek to jakieś 450 zł.) Ktoś kiedyś miał do czynienia z tą firmą? jakieś rady dla "świeżaka"?
marian07

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: marian07 »

Upewnij się że na 100% wiedzą o co chodzi, tzn że to typ głowicy z otworem na wałek " nie przelotowym". Jeśli tak to cena jest ok, niech zrobią pod wymiar tego kupionego wałka na czopach i po strachu.
Spojrzałem na ich stronę, 450 to pierwszy czop, dojdzie 300 za drugi.
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

O holerka,to mnie pocieszyłeś... Dzisiaj do nich napisałem o więcej szczegółów, na razie nie odpisali,ale jak policzą od czopa,to nie wiem czy mi się opłaci. Najwyżej na próbę powkładam nowe części do starej głowicy i zobaczę co się będzie działo.
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

Zapomniałem,ile jest czopów,to znaczy ile by mi wyszło kasy za regenerację głowicy i pokrywy głowicy?
marian07

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: marian07 »

Na pewno policzą co najmniej dwa, te smarowanie, nie wiem jak podejdą do tego zewnętrznego od strony koła. Tam nie ma kanału olejowego, ale w sumie wałek jest podparty. W porywach mogą zaśpiewać 450 + 300 + 300, ale poczekaj, zobaczymy co powiedzą. Jeśli zrobią czopy pod wałek który nabyleś (zakładamy że jest dobry), dadzą gwarancję to chyba nawet lepiej niż ryzykować 1 ts w używkę jak w totolotek.
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: szahmat »

Świątek to uznana firma.
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: LS 650-Regeneracja głowicy-czy to możliwe?

Post autor: lazarus »

Dzięki,dam znać co i jak,kiedy mi odpiszą.
ODPOWIEDZ