vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Informacyjnie pasują też zaciski 6 tłoczkowe z K... jednoślad VN1500 Mean Streak 2002-2003 (nie mylić z VN1600 który ma radialne) są też roczniki z 4 toczkowymi (te nie wiem czy pasują).
Zaciski takie same jak w standardowo stosowanych przy transplantacjach z Suzuki ale kolor jest srebrny cruiserowy i wyglądają jak fabryczne.

Obrazek

Swoją drogą przyrost powierzchni tłoczków, a co za tym idzie siły nacisku nie jest tak ogromny jak by się mogło wydawać, około 10% przy zamianie na 6 tłoczkowy zacisk. Intrudery mają 2 tłoczki ale jak w samochodach (jak dobrze pamiętam to 43mm bo mierzyłem kiedy dorabiałem tył). Gdzie współczesne zaciski to 4 tłoczki 27mm i 2 tłoczki 24mm.

Możliwe, że sporo do lepszego efektu hamowania daje to, że zazwyczaj wiąże się to z wymianą przewodu gumowego na stalowy oplot, nowszym zaciskiem o mniej zjechanych uszczelnieniach i tłoczkach. Może też klocek o większej powierzchni robi różnice bo tutaj przyrost jest większy niż te 10% ale z drugiej strony powierzchnia na tarcie nie ma żadnego wpływu, może wiec kwestia innego nagrzewania się.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
luka9
Głaszczący Kanapę
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 12 sie 2018, 19:58
Województwo: mazowieckie

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: luka9 »

Mam pytanie czy do vl800 da się wreszcie założyć jakiś inny zacisk? Ten adapter z zaciskiem z Kawy będzie wreszcie pasował?
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Powinno się dać ale innym adapterem. Jak będę przy komputerze to go wrzucę. To rozwiązanie nie sprawdzone przeze mnie ale na 90% powinno się udać.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

luka9 pisze: ndz, 21 lut 2021, 16:49 Mam pytanie czy do vl800 da się wreszcie założyć jakiś inny zacisk? Ten adapter z zaciskiem z Kawy będzie wreszcie pasował?
Teoria jest taka.

Zacisk w Volusi/C50/C800/VL800 nie zmienił się i cały czas to dwutłoczkowy pływający szajs jak na tą masę. Swoją drogą w VL1500/C90 są chyba te same tylko doszła druga tarcza.
https://allegro.pl/oferta/zacisk-hamulc ... 7556426510
Identyczne zaciski są w starszym Bandycie 600 na 2 tarcze:
https://www.motoparts.eu/pl/czesc/suzuk ... M40011SAEM

Na forum Bandita znalazłem wątek, że chłopaki przeszczepiają zaciski z dużego do małego lub jakiekolwiek inne 6 tłoczkowe od Tokico -
do tego konieczne jest zastosowania adaptera który jest w załączniku.

Na wspomnianym forum jest też szkic lewej strony gdyby ktoś chciał zamienić zaciski w grubasie na obydwóch stronach.
Wtedy jednak trzeba by brać pod uwagę stosunek średnicy pompy do tłoczków bo może być za mała. W efekcie dźwignia będzie tak duża że klamka będzie chodzić super miękko i bez wyczucia, a może i nawet cały skok klamki nie wypełni tłoczków na tyle by je docisnąć do tarczy. Pewnie sensowniejsze będą 4 tłoczkowe z dużego bandita właśnie.


Autorem szkicu jest kolega z forum bandita
Zdjęcia zacisków z internetu jako przykład.

Edit:
Popierniczyło mi się chodzi o SV650 i SV1000 i na forum SV jest wątek z autorem szkicu - acinr_PL
Ale to nie zmienia toku myślenia bo to dalej ten sam zacisk.
Są tez sklepy które sprzedają takie adaptery

https://www.svracingparts.com/store/SV6 ... s-p7777413
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
luka9
Głaszczący Kanapę
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 12 sie 2018, 19:58
Województwo: mazowieckie

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: luka9 »

To jest projekt adaptera też do sv650, znalazłem wątek w którym montują 4-tłoczkowy zacisk nissina z cbr i vtr sp1, zastanawia mnie tylko kwestia czy wejdzie tam zacisk :D, muszę kupić i sprawdzić
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Tak jak pisałem na koniec, popierniczyły mi się fora ale zacisk ten sam. Jest w wielu motocyklach Suzuki. To co może nie podejść to na szerokość może zawadzić o szprychy. Bo ten 6 tłoczkowych jest dość szeroki. Mogę ci to zmierzyć jak będę w garażu bo dalej nie sprzedałem C50. Nie przyłożę już zacisku bo zamontowałem w VS, a jak go kupiłem to już wiedziałem ze będę sprzedawał C50 wiec porzuciłem pomysł montowania go.
Jak jeszcze nie masz to mogę mieć przewód w opłacie do sprzedania.
Teoretycznie mógłbym tez oddać oryginalny zacisk z VS, tez są tylko 2 tłoczki ale znacznie większe niż w VL i może być lepiej mimo mniejszego klocka.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
ODPOWIEDZ