vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: bog54 »

vs800 i pochodne mają słaby przedni hamulec .Postanowiłem coś na to zaradzić , pogrzebałem w starych tematach i znalazłem

Założyłem 6cio tłoczkowy zacisk od KAWY ZX-6R do VSa, roboty jest nie wiele ,trzeba dorobić adapter ,kupić końcówkę do przewodu, zacisk, [kupiłem używany TOKICO z klockami czerwonymi ] klocki są za twarde jak na tarcze VSa więc kupilem FA188 firmy
EBC braker ,
Zrobienie aparatu można zlecić frezerowi zrobi z aluminium , ja zrobiłem sam przy pomocy narzędzi ślusarskich ze stali

Efekt jest bdobry hamuje dużo lepiej [nie tak jak 2 tarcze ] ale warto pogrzebać

POZDRAWIAM
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Przewody masz gumowe z tego co widzę?
Końcówkę kupowałeś bo nie podeszła kształtem czy z innego powodu?

Tarcze zawsze można docelowo wymienić na nowocześniejsza z lepszą wentylacja to i tak element zużywają się.

Ja mam w VL założone stalowe oploty GOODRIDGE i klocki spiekane Galfer Sinter Street FD179G1370 czy zużywają tarczę szybciej niż organiczne - na pewno ale założyłem je prawie 10 tys km temu i tarcza zeszła średnio o jakieś 0,1mm a jeżdze dość ostro i zdaża mi się trenować awaryjne hamowanie z większych prędkości. Planowałem wymianę tarczy w tm roku na pływającą https://www.ngbrakedisc.com/en/catalogo ... front-673/ albo bardziej wentylowane https://www.ngbrakedisc.com/en/catalogo ... ront-122x/
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
marian07

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: marian07 »

Ten przewód to chyba Hel, dość dobry oplot.
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: bog54 »

co do przewodu Marian ma racje

przewód wymieniłem na oryginalnym zacisku stąd ta końcówka

klocki KAWE mają wyhamować z ponad 200km h pracują w innych temperaturach . W VS hamowały jak [ stary JELCZ ] piszczały zgrzytały tak że nie musiałem używać sygnału

założyłem klocki miękkie [do jazdy miejskiej] bo wole wymienić co sezon klocki za 100zł niż tarcze za 600 zł no i lepiej hamują przy małych prędkościach
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Faktycznie jak powiększyłem sobie zdjęcie to zobaczyłem że to nowy przewód z żółtą opaską, wcześniej mnie zmylił kolor czarny. Klocki musiały być jakieś sportowe wsadzone czerwone to chyba brembo właśnie sportowe. Takie faktycznie jak się nie nagrzeją to nie chwycą i mogą mocno zdzierać tarcze. Normalne drogowe metalowe działają dobrze
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
luka9
Głaszczący Kanapę
Posty: 37
Rejestracja: ndz, 12 sie 2018, 19:58
Województwo: mazowieckie

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: luka9 »

VL800 ma ten sam układ? oczywiście mówię o wersja K1/2/3, niewiem czy w późniejszych rocznikach się coś zmieniło względem układu hamulcowe ;)
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: bog54 »

Jak się nie mylę VL800 ma cztero tłoczkowy zacisk ,trzeba by rozważyć jaki byłby uzysk z takiej zmiany
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

2 tłoczkowy z jednej strony klocka.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: Macko77 »

Witam Panowie,
W VL800 jest hamulec z dwoma tłoczkami firmy TOKICO. Jak kupowałem motorek to dostałem taki w kiepskim stanie do ręki a na tarczy był zamontowany zacisk wyglądający identycznie firmy ATP lub AFP, nie jestem pewien jak odczytać logo. Ten zacisk w połączeniu z przewodem HELL hamował bardzo ładnie. Dziwiłem się jak słyszałem opinie, że Volusie mają słabe hamulce. Niestety ten zacisk mi pociekł i szukając uszczelek do niego dowiedziałem się, że jest nieoryginalny. Generalnie tłoczki w nim są o około 0.8mm szersze niż w TOKICO. Nie udało mi się zdobyć uszczelek i zregenerowałem ten oryginalny. Teraz hamulec jest dużo gorszy, da się z nim jeździć ale bez porównania tamten był o niebo lepszy.
Spec od hamulców co regenerował mi zacisk powiedział, że ten AFP jest budżetowym zaciskiem montowanym w japońskich motorach w latach 90. Tak na prawdę to myślałem, że TOKICO jest budżetowym rozwiązaniem a tu jest coś jeszcze tańszego a wcale nie gorszego.
Pozdrawiam
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Konstrukcja była taka sama tzn 2 na stronę? Jeżeli tak to jedyna różnica w sile hamowania to ta szerokość tłoczka (zakładając identyczne klocki) a nie jest to dużo jakieś 5% większa powierzchnia co się mniej więcej proporcjonalnie przełoży na siłę nacisku na tarcze. Może ten zacisk był w dużo lepszej kondycji albo miał lepiej rozwiązane przenoszenie siły na drugą stronę tarczy.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: Macko77 »

W Volusi są tylko dwa tłoczki z jednej strony tarczy. Ten stary zacisk TOKICO cylinderki miał w dobrej kondycji, tłoczki wymieniłem na nowe i uszczelniacze także. Został jeszcze tylko wypłukany w środku i pomalowany na zewnątrz. Myślę, że jest jak nowy ale hamuje znacząco gorzej niż ten poprzedni AFP.
Trochę odbiegłem od tematu i przepraszam ale chciałem podpowiedzieć jakby ktoś miał możliwość dostania takiego zacisku AFP lub ATP (zdjęcie poniżej) to warto bo poprawia skuteczność hamowania dość sporo a jest "plug and play". Klocki pasują standardowe do VL800.
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Daj lepsze zdjęcie - to jest AJP nie widzę podobnego modelu.
https://www.google.com/search?q=ajp+cal ... 1536&hl=pl
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: sky02 »

Te pasujące klocki mnie zainspirowały do pogrzebania nad naturalnym swapem bez przeróbek. Sprawdziłem po tarczach i klockach do jakich motocykli pasują takie same jak nasze. I tak np. identyczne klocki jak VL800 ma np. GSX 750 Katana, tarcza wymiary ma takie same tylko inny montaż śrub wiec zacisk powinien pasować jeden do jeden wizualnie zresztą wygląda identycznie czyli 2 tłoczki. Grzebiąc w internecie już pod kątem wymiany zacisków w GSX 750 można znaleźć że pasują najprawdopodobniej z Hondy929 czterotłoczkowe (wtedy już klocki inne).

Jak ktoś jest zainteresowany wymianą bez przeróbek to to jest trop do podążania. Szukać po forach informacji o ulepszenie hamulców jakiegoś bardziej sportowo-szosowego motocykla który ma identyczne zaciski bo takich tematów jest znacznie więcej niż niż do cruiserów.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Macko77
Głaszczący Kanapę
Posty: 28
Rejestracja: ndz, 10 mar 2019, 14:21
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: UK - Londyn

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: Macko77 »

Witam ponownie.
Ten zacisk wygląda identycznie jak TOKICO różni się tylko rozmiarem tłoczków. Jeżdżę zwykle z kumplem, który porusza się vs800 z 2009 roku i jest tam zacisk TOKICO. Hamuje tak samo jak mój teraz po odrestaurowaniu, znaczy nie rewelacyjnie. Nie jest to złe hamowanie ale przy takiej masie motoru powinno być trochę lepsze.
Nie ma więcej zdjęć tego zacisku bo wylądował na dnie skrzynki z "przyda się jeszcze".
Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
w posiadaniu samodzielnie złożonej VL800 Volusia 2003
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: vs800 zmiana zacisku przedniego na 6 tłoczków

Post autor: bog54 »

Różnica w rozmiarze tłoczków to różnica w nacisku klocka na tarczę , za tym idzie lepsze hamowanie
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
ODPOWIEDZ