db killer

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Tomek05229
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 26 maja 2019, 23:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

db killer

Post autor: Tomek05229 »

Witam wszystkich,

w ostatnim czasie wymieniłem krótkie przelotowe wydechy z jakimi motocykl kiedyś został zakupiony, na coś co bardziej mi się podoba i miało być bardziej ciche z głębokim dźwiękiem. Po odbiorze okazało się ze w środku nie ma wyciszenia tylko jakieś wspawane klapki metalowe...motocykl chodzi jeszcze głośniej...fajniej...ale głośniej. Z tym ze już za późno na zmianę...za bardzo mi się spodobały :') .

Stwierdziłem ze wole je zmodyfikować niż znów kupować kolejne kominy. Standardowe db killery to zazwyczaj rurka z dziurkami i pierścieniem zwężającym na końcu. nie posiadam jednak otworu do zamontowania i trzeba by wiercić. Ale znalazłem tez opcje z db killerami które widzę po raz pierwszy...mianowicie montowane pomiędzy kolektor a wydech. Nie udało mi się znaleźć niczego w internecie jaki to daje efekt i czy warto. Może ktoś z was spotkał się z czymś takim albo z własnego doświadczenia może mi podpowiedzieć czy coś to może pomoc.

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 348
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: db killer

Post autor: sky02 »

Pokaż jak to wygląda teraz w końcówka które kupiłeś może coś wymyślimy.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Tomek05229
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 26 maja 2019, 23:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: db killer

Post autor: Tomek05229 »

Załączone wyżej zdjęcia to są już te nowe wydechy. Jak dobrze pamiętam to otwór na wejściu od kolektora ma ok 46mm, srednica w srodku tłumika 63mm, długość całkowita tłumika 500mm.
Patrząc od strony kolektora to te metalowe ''klapki'' które miały wyciszać zaczynają się na głębokości około 15cm.
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 348
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: db killer

Post autor: sky02 »

Tomek05229 pisze: czw, 16 kwie 2020, 10:55 Załączone wyżej zdjęcia to są już te nowe wydechy. Jak dobrze pamiętam to otwór na wejściu od kolektora ma ok 46mm, srednica w srodku tłumika 63mm, długość całkowita tłumika 500mm.
Patrząc od strony kolektora to te metalowe ''klapki'' które miały wyciszać zaczynają się na głębokości około 15cm.
Chodziło mi właśnie o te klapki czy tam coś można pomajstrować. Te zaproponowane przez ciebie dbkillery wyglądają trochę jak katalizator z jednej strony, ciekawe co dadzą. Co do montażu to w zasadzie cała idea w mocowaniu prostego db killera polega na ograniczeniu przepływu im bardziej ażurowy tym głośniejszy. Pamiętaj jednak że ton dźwięk się też zmieni wraz ze zmianą prędkości i ciśnienia spalin.

Z tego co wyczytałem w necie (nie ma to jak wiedza zasłyszana :) ) to te db killery które oprócz tego że są ażurowe to jeszcze owinięte matą - coś ala to https://www.revzilla.com/product_images ... 50x750.jpg
Oprócz wyciszania zachowują jeszcze basowy dźwięk, ma to sens bo taka mata wytłumi głównie wysokie tony.

Pamiętaj też że wszystkie ingerencje we wlot i wydech to konieczność strojenia gaźnika, w przypadku wtrysku grubsze zmiany wymagają korekty mapy.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: db killer

Post autor: harpoon »

Tomek05229 pisze: czw, 16 kwie 2020, 09:35 Witam wszystkich,

w ostatnim czasie wymieniłem krótkie przelotowe wydechy z jakimi motocykl kiedyś został zakupiony, na coś co bardziej mi się podoba i miało być bardziej ciche z głębokim dźwiękiem. Po odbiorze okazało się ze w środku nie ma wyciszenia tylko jakieś wspawane klapki metalowe...motocykl chodzi jeszcze głośniej...fajniej...ale głośniej. Z tym ze już za późno na zmianę...za bardzo mi się spodobały :') .

Stwierdziłem ze wole je zmodyfikować niż znów kupować kolejne kominy. Standardowe db killery to zazwyczaj rurka z dziurkami i pierścieniem zwężającym na końcu. nie posiadam jednak otworu do zamontowania i trzeba by wiercić. Ale znalazłem tez opcje z db killerami które widzę po raz pierwszy...mianowicie montowane pomiędzy kolektor a wydech. Nie udało mi się znaleźć niczego w internecie jaki to daje efekt i czy warto. Może ktoś z was spotkał się z czymś takim albo z własnego doświadczenia może mi podpowiedzieć czy coś to może pomoc.

Za wszelkie podpowiedzi z góry dziękuje.

Jesteś z Warszawy, poszperaj po googlach i poszukaj "Edziu exhaust", jest gdzieś z okolic Warszawy właśnie... Dostroi Ci wydech tak jak będziesz chciał, niemal jak gitarę...

Możesz zapytać NaXika, ostatnio robił u niego swój wydech...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Tomek05229
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 26 maja 2019, 23:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: db killer

Post autor: Tomek05229 »

Odezwałem sie do Edzia...pierwszy kontakt i od razu mogę powiedzieć ze super gość :) Jutro podjeżdżam na oględziny...zobaczymy jaka diagnoza..ogromne dzięki harpoon za namiar
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: db killer

Post autor: harpoon »

Nie ma sprawy, koleś to guru od wszelkiego brzmienia wydechów...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
NAXik
BS Brother
BS Brother
Posty: 2351
Rejestracja: wt, 28 maja 2013, 06:16
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Raszyn k/Wawa
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 38

Re: db killer

Post autor: NAXik »

Ja jestem mega zadowolony!
Poza tym Edzio nie wali cenami z kosmosu
SV 650N K6 -->
S1000XR (unicestwiony - uczulony na trawę) -->
1290 SA S ( pomarańczowa wścieklizna )
Tomek05229
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 26 maja 2019, 23:29
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa

Re: db killer

Post autor: Tomek05229 »

dla potomnych...zagięte tłumiki bardzo ciężko wyciszyć z racji braku możliwości włożenia wyciszenia do środka o odpowiedniej średnicy. Dodatkowo te db killery które są pomiędzy kolektor a wydech i nie są na przelot, tylko zaślepione i po obwodzie maja otwory - powodują przebarwienia na początku wydechu...pomimo wszystko delikatnie mogą wyciszyć ale niskich tonów z nich nie będzie.
Sprzedane zagięte tłumiki...kupione akcesoryjne Harleya Screaming Eagle II. Mimo tego ze nie było na nich jeżdżone nic i tak oddane do Edzia. Zrobił konkretna robotę :) . Teraz tylko pojeździć żeby się wszystko odpowiednio ''dopalilo'' i będzie tak jak być miało od początku. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NAXik
BS Brother
BS Brother
Posty: 2351
Rejestracja: wt, 28 maja 2013, 06:16
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Raszyn k/Wawa
Polubił posty: 17
Otrzymane Polubienia: 38

Re: db killer

Post autor: NAXik »

Tylko dopalaj na zewnątrz!
Za mną nie dało się jechać tak śmierdziało z wydechu!
SV 650N K6 -->
S1000XR (unicestwiony - uczulony na trawę) -->
1290 SA S ( pomarańczowa wścieklizna )
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: db killer

Post autor: harpoon »

No i kolejny zadowolony z usług Edzia... :D
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
ODPOWIEDZ