ls 650 problem z silnikiem po wymianie tłoka

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

ls 650 problem z silnikiem po wymianie tłoka

Post autor: bubu srubu »

hej, proszę o jakieś porady co mogło się stać, wiem, że to takie wróżenie z fusów ale czasem coś może naprowadzić na trop :)
zrobiłem indiański remont-wymieniłem tłok bez ruszania cylindra, tłok kupiłem nominał (OMP) jednak nie mieścił się do cylindra więc zeszlifowałem go na tokarce a potem drobnym papierem aż dało się go dość ciasno założyć, docierałem go na biegu jałowym gdyż nie dało się jeździć-po kilku minutach tłok zaczynało "łapać". Wypaliłem tak 1 zbiornik, silnik ładnie pracował ale po kilkunastu minutach na wolnych obrotach tłok łapało- trzeba było gasić, czekać aż ostygnie i dalej... wszystko dobrze szło aż raz trochę się przegrzał-silnik nie stanął sam , zgasiłem go. Od tego czasu nie pracuje już dobrze- zaczął dymić na siwo -ale nie zawsze, czasem jak zimny trochę dymi , jak się lekko rozgrzeje przestaje, a jak rozgrzeje się mocniej to po dodaniu gazy dymi, żeby wogóle chodził na wolnych trzeba mu ustawiać śrubą na gaźniku wysokie obroty, pomimo tego po mocnym rozgrzaniu zaczyna kuleć na wolnych i gaśnie - jakieś sugestie ? :)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 348
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: ls 650 problem z silnikiem po wymianie tłoka

Post autor: sky02 »

Niebieskawo-siwy dym i do tego ubytki oleju to mogą być pierścienie walnięta i generalnie problem z cylindrem i tłokiem. Za ciasno chyba to wszystko spasowałeś i po rozgrzaniu i rozszerzeniu materiałów nie było miejsca na pracę tłoka.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls 650 problem z silnikiem po wymianie tłoka

Post autor: bubu srubu »

oddane do mechanika , można zamknąć, dzięki sky za radę :)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
ODPOWIEDZ