Zagadkowy moduł pod fotelem Suzuki GN250

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Zablokowany
amator16
Podpatrywacz
Posty: 4
Rejestracja: pn, 4 maja 2020, 12:39
Województwo: mazowieckie

Zagadkowy moduł pod fotelem Suzuki GN250

Post autor: amator16 »

W moim Suzuki GN250 pod fotelem oprócz standardowego modułu zapłonowego jest jeszcze inna zagadkowa plastikowa niemal okrągła "puszka". Po zakupie motocykla myślałem, że to jakiś element układu zasilania gaźnika powietrzem. Ale niedawno rozkręciłem tą puszkę i w środku jest całkiem zaawansowana elektronika na układzie scalonym. Całość jest podłączona a właściwie stanowi całość z fabryczną wiązką elektryczną / nie widać aby to było jakoś dorabiane do tej wiązki a dochodzi do tego nie liczyłem dokładnie ale ok. 10 kabelków/. W środku urządzenia jest jakby "oczko" w którym znajduje się ruchoma metalowa kulka o średnicy ok 3-4 mm taka jak w łożyskach. Wygląda też, że ten moduł ma swój akumulatorek /ten długi, zielony/. Post wrzucam jako taką ciekawostkę, zagadkę. Może ktoś spotkał się z czymś takim i zna odpowiedź. Motocykl z tego co wiem przed laty był sprowadzony z Niemiec więc może to jakiś element kastracji. A może jakiś GPS. Nie odłączałem tego / choć są w nim dwie złączki/ i nie wiem czy bez tego by odpalił. Prawdziwa zagadka. Zamieszczam zdjęcia.
DSC05652.JPG
DSC05654.JPG
DSC05651.JPG
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Zagadkowy moduł pod fotelem Suzuki GN250

Post autor: sky02 »

Jak od Niemiaszków to strzelam w coś takiego:
https://sklephadron.pl/alarmy-motocyklo ... -plus.html
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: Zagadkowy moduł pod fotelem Suzuki GN250

Post autor: bog54 »

Wygląda mi to na ; ALARM ;
jak odłączysz to może nie odpalić ,pewnie jest gdzieś wcinka
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
amator16
Podpatrywacz
Posty: 4
Rejestracja: pn, 4 maja 2020, 12:39
Województwo: mazowieckie

Re: Zagadkowy moduł pod fotelem Suzuki GN250

Post autor: amator16 »

Po Waszych podpowiedziach przypomniałem sobie, że razem z kluczykami dostałem pilot od alarmu. Teraz skojarzyłem, że to jest alarm. Odnalazłem w szufladzie ten pilot. Nawet miga dioda przy załączaniu i wyłączaniu. Ale próbowałem załączać alarm blisko tej centralki i nic nie działa. Pewnie coś jest z nim nie tak. Ale to z pewnością jest alarm motocyklowy, Nawet jest widać w nim membranę od sygnału. A ta metalowa kulka to czujnik położenia. Zagadka rozwiązana.
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Zagadkowy moduł pod fotelem Suzuki GN250

Post autor: harpoon »

A mnie to na razie wygląda na nie zastosowanie się do sugestii i zasad... Daj znać jak ogarniesz avatar, wtedy temat odblokujemy... Potraktuj to jako drugie ostrzeżenie...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Zablokowany