Pompa paliwa VZ 800

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
wielebnyd

Pompa paliwa VZ 800

Post autor: wielebnyd »

Cześć, mam pytanie, czy pompa paliwa w marudzie chodzi cały czas jak odpalicie motocykl?
Miałem starą pompę i ta włączała się dopiero jak zakręciłem kranik - czuć było, że zaczyna pracować.

Motocykl drżał przy dużych obradach i niepełnym baku - wiec uznałem, że pompa nie działa.

Założyłem inną i ta działa cały czas - czuć że pracuję jak tyko zacznie działać motocykl.

Tak powinno być?
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: Pompa paliwa VZ 800

Post autor: bog54 »

Jak się nie mylę to pompa VZ pracuje impulsowo [jak w większości pojazdów ,] po włączeniu zapłonu przez chwile wytworzy ciśnienie i się wył , spadnie ciśnienie paliwa pompa wł i tak cały czas
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
wielebnyd

Re: Pompa paliwa VZ 800

Post autor: wielebnyd »

słabo bo u mnie pompuje cały czas, tzn. do wymiany.. dzięki za info
zeno74
Naciagacz Łańcucha
Posty: 200
Rejestracja: pn, 6 kwie 2020, 20:35
Województwo: pomorskie

Re: Pompa paliwa VZ 800

Post autor: zeno74 »

Nie znam sie za bardzo na tym ale skoro chodzi caly czas to moze jakis sterownik padl bo skoro pompuje to sama pompa jest ok.
No ale to tylko moje domysly, musisz skonsultowac temat z kims kumatym. Pozdro :relaxed:
Komar Kadet WSK JawaTS 350
GSF 1250 SA bandzior były
GSX 1250 FA jest ;)
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: Pompa paliwa VZ 800

Post autor: bog54 »

Czy nie zamieniłeś wężyków ? jeśli nie to wróć do stare pompy , co to znaczy moto drży , czy przerywa na średnich obrotach ?
nie koniecznie może to być wina pompy , czy przy pełnym zbiorniku jest tak samo ?
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
wielebnyd

Re: Pompa paliwa VZ 800

Post autor: wielebnyd »

Właśnie jak jest pełen zbiornik to jest ok. Jak jest mniej niż połowa przy prędkości 100 km/h czuć mocniejsze drżenie motocykla. Nie prserywa, pracuje równo tylko drżenie wzmaga się na wyższych obrotach. Generalnie teraz motocykl jest bardziej zrywny itd. Ale pompa pracuje cały czas. Właśnie idę sprawdzić czy wężyki są dobrze założone :)
wielebnyd

Re: Pompa paliwa VZ 800

Post autor: wielebnyd »

Tak jak mowiles Bog54 pompa powinna się wyłączać, była jakaś nieszczelność. Rozebrałem - złożyłem - dział. Pompa uruchamia się co jakiś czas i wyłącza się.

Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ