Intruder VS800 - hałas z napędu

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
majster
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 31 sie 2017, 22:40
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Intruder VS800 - hałas z napędu

Post autor: majster »

Czołem,
Wstawiłem motocykl na podnośnik żeby go wyczyścić, przejrzeć czy nie pojawiają się jakieś wycieki, czy inne problemy i podjąć ewentualne działania naprawcze.
Po odpaleniu na podnośniku zauważyłem, że napęd wydaje dość niepokojące odgłosy:
https://www.youtube.com/watch?v=Huw6zyLOiVw

Oleje w silniku i w przekładni końcowej świeże (wymienione 2 tygodnie temu). W przepracowanych olejach nie było "gruzu".
Podczas jazdy nic się nie tłucze ani nie szarpie. Na podnośniku dźwięk ustaje po wysprzęgleniu. Wydaje mi się, że coś ma nadmierny luz, ale nie jestem w stanie słuchowo określić co.
Co może być przyczyną?

P.S. Wiem że koło wymaga centrowania, już się tym zająłem.
majster
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 31 sie 2017, 22:40
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Intruder VS800 - hałas z napędu

Post autor: majster »

Aktualizacja: sprawdziłem jeszcze raz podczas jazdy - też hałasuje, ale słyszalne jest to tylko podczas jazdy ze stałą (niską) prędkością.
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: Intruder VS800 - hałas z napędu

Post autor: bog54 »

Sprawdż krzyżak na wale
W vs takie dżwięki wydaje nie obciążony wał podczas takiej próby jaką wykonałeś
Wciśnij lekko hamulec żeby obciążyć układ napędowy [powinno się uciszyć ]
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
majster
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 31 sie 2017, 22:40
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Intruder VS800 - hałas z napędu

Post autor: majster »

Po obciążeniu stuki zanikają. Prewencyjnie i tak przejrzałem mechanizm. Zdjąłem wał, wyjąłem krzyżak, wszystko w normie, żadnych luzów na krzyżaku, wielowypusty też nie rozbite. Nadmiernych luzów na przekładniach kątowych też nie ma. Wyczyściłem, przesmarowałem świeżym smarem, poskładałem.
Faktycznie tak jak mówisz, wygląda na to, że ten typ tak ma. Widać jestem trochę przewrażliwiony ':)
Dzięki za pomoc.
ODPOWIEDZ