sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Bartoszmaruder

sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: Bartoszmaruder »

Witam! Mam spory problem ze sprzęgłem. W Marudzie sprzęgło zaczęło się ślizgać. Po zdjęciu obudowy i dekielka (śruby ze sprężynami) okazało się, że faktycznie sprzęgło się skończyło. Po demontowaniu kolejnych tarczek kolory było co raz bardziej ciemne a przekładek co raz bardziej kolorowe. Zakupiłem, wymieniłem i zrobiłem około 100 km i nastąpiła awaria. Nie miałem sprzęgła. Po wbiciu biegu moto od razu ciągneło mimo że klamke miałem wciśniętą. Podobnie jak na filmiku pt "Vz800 problems?!!?? "na popularnym serwisie yt. Rozebrałem jeszcze raz. Okazało się że kosz sprzęgłowy "przylepił" się do tego dużego koła zębatego. Użyłem ściągacza i rozdzieliłem kosz od koła. Po rozdzieleniu obejrzałem części i nic nie wzbudza podejrzeń. Włożyłem kosz sprzęgłowy ale przy dokręcaniu śruby zaczął ciężko się obracać aż w końcu znów stanął. Nie mam pojęcia dlaczego tak sie stało. Przecież przy wymianie tarcz i przekładek nie ruszałem kosza. Składałem po woli żeby nic nie odwalić. Rozkładam ręce. Miał ktoś podobny przypadek? Proszę o pomoc
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 348
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: sky02 »

Po tarczach powinny być takie przekładki opierające się o kosz moze coś tutaj źle złożyłeś. Regulowałeś też sprzęgło pod pokrywą po drugiej stronie motocykla, nie wiem czy tak sie robi po wymianę sprężyn w Maruderze na pewno w Volusi.
https://www.academia.edu/8912382/Suzuki ... ratie_info
Tu masz serwisówkę, na końcu jest rozdział o rozwiązywaniu problemów 8.2 i pod zlepiony sprzęgłem jest tylko albo zużyte elementy albo zła regulacja i złożenie.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: bog54 »

Duży kosz na łożysko potem podkładka dystansowa ,następnie kosz wewnętrzny i skręcić ,mały kosz ma się swobodnie obracać (skrzynia na luzie ) potem reszta sprawdż w instrukcji
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
Bartoszmaruder

Re: sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: Bartoszmaruder »

Obrazek

dzięki za serwisówke. z lewej strony nic się nie reguluje. wszystkie elementy są całe i wszystkie tak jak na zdjęciu ale jak skręce to kosz sprzęgłowy nie kręci się a powinien swobodnie...... nie mam pomysłów co jest nie tak.
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 348
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: sky02 »

11, 18, 26, 29 tutaj wszystko jest tak jak było ?
Musisz mieć co tak ściśnięte że nie rozsuwają się tarczki po nacisnieciu dźwigni sprzęgła. Sprawdziłeś też sprężyny? W serwisówce są parametry które powinny trzymać poszczególne elementy.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: bog54 »

W swoim opisie napisałeś Włożyłem kosz sprzęgłowy ale przy dokręcaniu śruby zaczął ciężko się obracać aż w końcu znów stanął , jakiej śruby ? czy chodzi o nakrętkę 16 jeśli tak to sprawdż podkładki dystansowe 17 i 2 jeśli 17 będzie za cienka to nakrętka dociśnie kosz do zębatki
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
wielebnyd

Re: sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: wielebnyd »

Warto przy wymianie tarcz wymienić sprężyny - można kupić bardziej "twarde". Sprzęgło w marudzie dużo krwi mi napsuło. Teraz jeździ jak trzeba, czasem przy wrzucaniu 1 trochę zazgrzyta.
Wilku

Re: sprzęgło suzuki vz 800 marauder

Post autor: Wilku »

"Po wbiciu biegu moto od razu ciągnęło mimo że klamkę miałem wciśniętą"
masz 2 rodzaje śrub i sprężyn w tym koszu. prawdopodobnie źle poskładałeś, ja tak miałem u siebie, potem po montowałem odwrotnie i problem zniknął
co najśmieszniejsze sprężyny powinny być nielogicznie zamontowane ;) czyli długa sprężyna bardziej miękka na krótką śrubę do zewnątrz kosza, a krótsza i twardsza na długą śrubę do wewnątrz kosza, albo odwrotnie nie pamiętam dokładnie dawno to robiłem ale zęby na tym zjadłem również.
ODPOWIEDZ