Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Post autor: sky02 »

Hej,

Będę zamawiał najprawdopodobniej w USA wzmacniane sprężyny sprzęgła do Intrudera ze strony https://wintersmachining.com/products?olsPage=products komplet 35$ wysyłka do polski 15$ wychodzi jakieś 190 zł. Komplet sprężyn seryjnych które są znane z tego że puszczają po czasie kosztuje 160 zł. Mam dodatkowo kupon 10% rabatu. Jeżeli ktoś jest zainteresowany podczepieniem się pod wysyłkę i kupon to dajcie znać.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
tadziomaru1
Śmigający inaczej...
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 29 lis 2015, 14:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kawałek od Radomia
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Post autor: tadziomaru1 »

Jedno pytanie, skąd wiesz, że te są wzmacniane? Drugie, zobaczę jakie ja mam dostępne, który rok Intruza?
GSX 600F Jest motocykl - a jednak! ***** No i Katana odjechała...
Nadal jest motocykl, sportowy literek 171KM, ale już nie Suzuki...
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Post autor: sky02 »

1993 na forach USA przewija się wątek wzmacnianych sprężyn do Intrudera jest kilka źródeł właśnie takich warsztatowych.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
tadziomaru1
Śmigający inaczej...
Posty: 386
Rejestracja: ndz, 29 lis 2015, 14:54
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kawałek od Radomia
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Post autor: tadziomaru1 »

Niestety w moich hurtowniach nic mądrego nie znalazłem.
Te nie będą dobre? https://allegro.pl/oferta/sprezyny-sprz ... 7302771374
Czy to prawda co piszą w aukcji, że potrzeba 8 sztuk?
GSX 600F Jest motocykl - a jednak! ***** No i Katana odjechała...
Nadal jest motocykl, sportowy literek 171KM, ale już nie Suzuki...
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Post autor: sky02 »

Tak trzeba 8 i to są seryjne które niestety są za słabe na moment który generuje piec w vs1400. Sprzęgło po czasie ślizga się nie z powodu zużycia tarczy tylko zmęczenia sprężyn. W Polsce znanym patentem jest wsadzanie do starych podkładek żeby je mocniej ścisnąć. Rozwiązaniem na stałe jest właśnie wymiana na twardsze sprężyny których do Intrudera nie ma np z EBC, ale są dostępne nazwijmy to customowe. Pewnie i by w Polsce ktoś takie dorobił tylko raz że trzeba by znać parametry a 2 że 8 sprężyn robionych na zamówienie z jakiejś odpowiednio utwardzonej stali pewnie wyjdzie drożej bo to jednostkowe wyważanie otwartych drzwi.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
arr80
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: sob, 2 cze 2018, 11:08
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Nawojowa

Re: Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Post autor: arr80 »

Nie jestem pewny czy wymiana sprężyn na twardsze daje dłuży efekt, na pewno droższy.
Ja osobiście wstawiłem podkładki i śmigam na nich 4 rok. Podkładki te nie są jakieś z kosmosu. Zastosowałem podkładki od seryjnego sprzęgła Jawy 350 CZ, pasowały idealnie i nic nie ślizga nawet z plecakiem, a odkręcić lubię.
Do Wszystkich Kobiet," nie ważne gdzie facet nabiera apetytu, ważne aby jadał w domu".
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Wzmacniane sprężyny sprzegła VS1400

Post autor: sky02 »

Dzięki za info, z braku czasu za sprzęgło się jeszcze nie brałem. Może spróbuję z podkładkami.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
ODPOWIEDZ