zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bubu srubu »

moto-Savage, jechalem pod lekkie wzniesienie (ok.2, 3 %) intensywnie przyspieszajac, przy ok.65 km/h wrzucilem 4ty bieg (skrzyn.4-biegowa) odkrecilem manetke do konca i po jakichs 3 sec. przy predkosci 90 obroty gwaltownie wzrosly bez wzrostu predkosci (mialem wrazenie jakby bieg wypadl ? ) , zredukowalem bieg i dalej bylo ok, teraz sie zastanawiam czy to tak jednorazowo sie stalo tak jak strzelba raz w roku sama strzela , czy jest to oznaka jakiejs zblizajacej sie awarii, czy niedomaganie jakiegos podzespolu, nie wiem kiedy bede mial okazje sprawdzic czy to sie powtorzy bo rzadko przekraczam 80 km/h ;)
bylem sie troche przygladnac i zauwazylem ze pas napedowy mam troche za luzny, czy mozliwe ze przeskoczyl na kole pasowym ? przy okazji ktos wie ile +- powinno wynosic ugiecie pasa bo w serwisowce znalazlem jedynie metode sprawdzenia naciagu przy uzyciu magicznego wichajstra ;)
Ostatnio zmieniony ndz, 2 sie 2020, 19:40 przez bubu srubu, łącznie zmieniany 1 raz.
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: harpoon »

bubu srubu pisze: ndz, 2 sie 2020, 19:04 moto-Savage, jechalem pod lekkie wzniesienie (ok.2, 3 %) intensywnie przyspieszajac, przy ok.65 km/h wrzucilem 4ty bieg (skrzyn.4-biegowa) odkrecilem manetke do konca i po jakichs 3 sec. przy predkosci 90 obroty gwaltownie wzrosly bez wzrostu predkosci (mialem wrazenie jakby bieg wypadl ? ) , zredukowalem bieg i dalej bylo ok, teraz sie zastanawiam czy to tak jednorazowo sie stalo tak jak strzelba raz w roku sama strzela , czy jest to oznaka jakiejs zblizajacej sie awarii, czy niedomaganie jakiegos podzespolu, nie wiem kiedy bede mial okazje sprawdzic czy to sie powtorzy bo rzadko przekraczam 80 km/h ;)
Wzrost obrotów bez zmiany prędkości, przy intensywnym jak piszesz przyspieszaniu pod wzniesienie wg mnie sugeruje jedno - sprzęgło, a dokładnie jego ślizganie...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bubu srubu »

a przeskoczenie pasa wykluczyc? i jezeli to sie nie powtorzy to mozliwy taki jednorazowy wybryk pomimo sprawnosci sprzegla ? (moto ma 30 lat i 23k przebiegu, ja sprzegla nie ruszalem ale mam go od 2lat ) a jezeli sprzegło to co moze byc do wymiany bo sprzeglo w moto to dla mnie czarna magia - w aucie jakies pojecie mam
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: sky02 »

Nie wiem jak się zachowuje pas bo nie miałem Moto na pasie ale przeskoczenie jednego zęba to było by raczej uderzenie w napęd tak jak przy szybkiej redukcji z gazem.

Też jestem zdania że sprzęgło, może sprężyny słabną a może tarczki przypalone lub zdarte. Będzie z czasem tylko gorzej. W ostatecznej formie nie będzie czegoś takiego jak dynamiczne przyspieszanie. Każde szybsze ruszenie manetka i nie zaprzęgli. Nie jest to trudna robota ale bez klucza dynamometrycznego bym się nie brał bo trzeba równo tarczki ścisnąć w koszu sprzeglowym. Jako że będzie trzeba ściągnąć pokrywę i wymienić uszczelkę która jest jednorazowa to ja bym wymienił komplet i sprężyny i tarczki. Metalowe przekładki na 90% przy takim przebiegu są okej.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bubu srubu »

sprawdzilem pas metoda przekrecania i da sie przekrecic o 90 stopni czyli za luzny moze przeskoczyl o kilka zebow i to dalo taki efekt slizgniecia, naciagne go pojezdze i zobacze a potem ewentualnie rozjerze sie za czesciami do sprzegla
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bog54 »

jak koledzy piszą ,ślizgające sprzęgło , dopuszczał bym też wypinanie biegu , z opisu zdarzenia nie jest to wykluczone .
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bubu srubu »

bog54 pisze: pn, 3 sie 2020, 10:26 jak koledzy piszą ,ślizgające sprzęgło , dopuszczał bym też wypinanie biegu , z opisu zdarzenia nie jest to wykluczone .
wlasnie mialem takie wrazenie ze to nie poslizg sprzegla, ale tak jakby bieg wypadl, moze to byc taki jednorazowy wypadek czy trzeba cos skontrolowac czy sie nie psuje ?
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: Dany »

Dokładniej (mocniej) wkładaj biegi.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bubu srubu »

Dany pisze: pn, 3 sie 2020, 11:21 Dokładniej (mocniej) wkładaj biegi.
ok, postaram sie , na dol fajnie sie kopie ale do gory troche slabo mi sie stopa w kostce zgina ;)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: sky02 »

Kołyskowa dźwignia się kłania :)

A tak serio to jak byś się zabierał za sprzęgło to daj znać może się uda wygospodarować trochę czasu to Ci pomogę.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bubu srubu »

sky02 pisze: pn, 3 sie 2020, 12:57 Kołyskowa dźwignia się kłania :)

A tak serio to jak byś się zabierał za sprzęgło to daj znać może się uda wygospodarować trochę czasu to Ci pomogę.
wielkie dzieki za oferte pomocy :) , ale pomoglbys na forum czy moze masz w planie jakas wizyte w Zakopcu ? ;)
co to ta kolyska ?
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bogdi64 »

kołyska ;) - czyli dźwignia biegów przedłużona, aby móc biegi zmieniać palcami lub piętą, LS jest wymagający i najlepiej zmieniać w nim biegi w sposób "klasyczny"
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bubu srubu »

bogdi64 pisze: pn, 3 sie 2020, 18:23 kołyska ;) - czyli dźwignia biegów przedłużona, aby móc biegi zmieniać palcami lub piętą, LS jest wymagający i najlepiej zmieniać w nim biegi w sposób "klasyczny"
rozwiniesz temat? bo ja mlody (he,he) motocyklista, jak taka kolyska wyglada i na czym polega wymagana klasycznosc zmiany w dzikusie?
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: bog54 »

bubu srubu pisze: pn, 3 sie 2020, 11:05
bog54 pisze: pn, 3 sie 2020, 10:26 jak koledzy piszą ,ślizgające sprzęgło , dopuszczał bym też wypinanie biegu , z opisu zdarzenia nie jest to wykluczone .
wlasnie mialem takie wrazenie ze to nie poslizg sprzegla, ale tak jakby bieg wypadl, moze to byc taki jednorazowy wypadek czy trzeba cos skontrolowac czy sie nie psuje ?
stan skrzyni biegów można określić po objawach albo wizualnie [po rozebranie silnika ] może to być jedno razowy wybryk , jeśli będzie się powtarzał to czeka cię rozebranie silnika
Co do kołyski to trudno się do niej przyzwyczaić [ pamięć mięśniowa no i nie naprawi to usterki ]
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: zagadka- co moze byc przyczyna? (ogolnie -napęd)

Post autor: sky02 »

bubu srubu pisze: wt, 4 sie 2020, 06:51
bogdi64 pisze: pn, 3 sie 2020, 18:23 kołyska ;) - czyli dźwignia biegów przedłużona, aby móc biegi zmieniać palcami lub piętą, LS jest wymagający i najlepiej zmieniać w nim biegi w sposób "klasyczny"
rozwiniesz temat? bo ja mlody (he,he) motocyklista, jak taka kolyska wyglada i na czym polega wymagana klasycznosc zmiany w dzikusie?
Obrazek
Z kołyską oczywiście żartowałem, to taka dźwignia jakby podwójna, czyli biegi w dół wbijasz normalnie uderzając od góry palcami. Biegi w górę wbijasz natomiast tym samym ruchem czyli uderzając od góry ale piętą w tylną część dźwigni. Ja tam bardzo lubię taki układ i uważam go za wygodniejszy i szybszy ale z racji ilości zajmowanego miejsca ma sens raczej tylko w motocyklach z podestami zamiast podnóżków. W dzikusie nie ma raczej sensu bo tylna cześc wypadła by pewnie gdzieś poniżej podnóżka tak żeby zmieścić się pod piętą i na pierszym zakrecie by dość srogo przytarła. Co do bycia wymagającym to nie widzę w tym żadnej różnicy bo cięgno zostaje takie samo i dla skryni nie ma żadnej różnicy jaka dźwignia jest stosowana. Problemy są jak się mocuje wysunięte podnóżki do przodu i się zmienia cięgno od dźwigni do wału skrzyni, czasem inny kąt powoduje problemy z biegami.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
ODPOWIEDZ