ls 650 ustawienie tylnego kola

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: bubu srubu »

gdzies przeczytalem o sposobie ustawienia przez zmierzenie cyrklem odlegosc od dolnej sruby amora do osi kola, ustawilem tak i wyszlo niezgodnie ze znakami na wahaczu, pas nie jest idealnie na srodku tylko dochodzi do jednej z krawedzi i lekko skrzypi przy przetaczaniu motoru, podczas jazdy cisza i zadnych sensacji, co jest pewniejsze dla ustawienia -znaki czy pomiar odlegosci os sruby amora - os sruby kola ?
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
marian07

Re: ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: marian07 »

Moto na podnośnik, tylne koło nad ziemią, luzujemy ośkę, neutral, kręcimy ręką kołem i patrzymy na układanie się pasa. Kombinujemy tak śrubami naciągowymi żeby pas był po środku koła pasowego. Dokręcamy ośkę. To jest najpewniejsze.
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: bubu srubu »

marian07 pisze: czw, 20 sie 2020, 19:52 Moto na podnośnik, tylne koło nad ziemią, luzujemy ośkę, neutral, kręcimy ręką kołem i patrzymy na układanie się pasa. Kombinujemy tak śrubami naciągowymi żeby pas był po środku koła pasowego. Dokręcamy ośkę. To jest najpewniejsze.
ok, dzieki , czyli ani znaki ani cyrkiel, pas ma byc idealnie na srodku i tyle ?
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
marian07

Re: ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: marian07 »

W ten sposób ustawimy optymalnie. Jeśli motocykl jest nowy to równo na znakach i wtedy pas po środku idzie. A nasze sprzęty trochę lat mają, trochę luzow tu i tam i może się rozjechac. Jeśli chcemy doprowadzić do "pas na środku " to dobra droga jest.
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: bubu srubu »

marian07 pisze: pt, 21 sie 2020, 08:35 W ten sposób ustawimy optymalnie. Jeśli motocykl jest nowy to równo na znakach i wtedy pas po środku idzie. A nasze sprzęty trochę lat mają, trochę luzow tu i tam i może się rozjechac. Jeśli chcemy doprowadzić do "pas na środku " to dobra droga jest.
a drazac temat bo jestem szczegolarzem ;) , czy wystarczy ustawienie takie ze pas nie dotyka podczas obrotu kola zadnej z krawedzi bedzie ok ? czy jednak szukac idealu czyli taka sama odleglosc od krawedzi kola pasowego z obu stron?
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
marian07

Re: ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: marian07 »

A to już od Ciebie zależy, pobawić się można i wysrodkowac. Minimalnie będzie go zawsze znosić jak moto na kołach stanie. Najważniejsze żeby nie napieral na rant koła pasowego.
Docelowo: zmian na coś " na wale" i będzie Pan zadowolony :grinning:
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: bubu srubu »

marian07 pisze: pt, 21 sie 2020, 10:36 A to już od Ciebie zależy, pobawić się można i wysrodkowac. Minimalnie będzie go zawsze znosić jak moto na kołach stanie. Najważniejsze żeby nie napieral na rant koła pasowego.
Docelowo: zmian na coś " na wale" i będzie Pan zadowolony :grinning:
dzieki, mam wszystkie dane -dzis regulacja :) tylko z tym "walem" nie skumalem ale nie musze wiedziec wszystkiego bo wtedy zycie staje sie nudne ;)
poprawka "wal" doszlo do mnie z opoznieniem hahaha
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls 650 ustawienie tylnego kola

Post autor: bubu srubu »

dzis po 3h meki stwierdzam ze sposob jest jak najbardziej ok marianku :), ale ... nie udalo mi sie idealnie ustawic bo jak bylo idelanie przed dokreceniem sruby kola to po dokreceniu juz nie ;p ale coz , musze sie nauczyc z tym zyc :)))
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
ODPOWIEDZ