Vzr1800 m109r. Wymiana plynu chlodniczego

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Piotr bylicki

Vzr1800 m109r. Wymiana plynu chlodniczego

Post autor: Piotr bylicki »

Witam mam pytanie dotyczacego wymiany plynu w chlodnicy nie wiem czy w tym moto jest jakas sroba spustowa zeby zlac plyn czy trzeba jakis waz odlaczyc zeby zlac stary plyn . Bylbym wdzieczny za podpowiedzi gdzie to sie dokladnie znajduje i czy ten system po zalaniu nowym plynem trzeba jakos odopwietrzac
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Vzr1800 m109r. Wymiana plynu chlodniczego

Post autor: sky02 »

1 Ściagasz bak, osłone chłodnicy i boczek.
2 Zdejmujesz węża pod chłodnicą bo to najniższy punkt i korek z chłodnicy.
3 Czekasz aż spłynie, można usiąść na moto i pokiwać.
4 Zapinasz węża i wlewasz płyn pod korek, bujasz motorem lewo prawo i dolewasz płynu pod korek.
5 Jeżeli płyn który spuściłeś był strasznie zasyfiony to na tym etapie możesz jeszcze raz spuścić i zalać od nowa i pobujać.
6 Zamykasz wlew do chłodnicy i dolewasz do zbiorniczka do wskazania full montujesz tymczasowo bak i odpalasz moto na jałowe.
7 Lekko bujasz lewo prawo w międzyczasie jak się zagrzeje i uruchomi wentylator chodnicy tak by płyn coś popracował.
8 Zdejmujesz bak i odkręcasz korek chłodnicy (dobrze poczekać aż trochę ostygnie) i dolewasz do full, jak nie wiele spadło to już koniec jak sporo to warto jeszcze raz 6 i 7.
9 Porządnie zamykasz korek chłodnicy dolewasz zbiorniczek do lini full i montujesz wszystkie osłony.

Instrukcja uniwersalna do linii Boulevard/Intruder z chłodnicami i pewnie wielu innych moto.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Piotr bylicki

Re: Vzr1800 m109r. Wymiana plynu chlodniczego

Post autor: Piotr bylicki »

Dzieki za info
klanta
Podpatrywacz
Posty: 0
Rejestracja: pn, 13 wrz 2021, 17:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jasienica

Re: Vzr1800 m109r. Wymiana plynu chlodniczego

Post autor: klanta »

W instrukcji jest napisane aby mieszać płyn chłodniczy z wodą destylowaną 50/50. True or not?
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: Vzr1800 m109r. Wymiana plynu chlodniczego

Post autor: draakhul »

klanta pisze: wt, 5 lip 2022, 20:38 W instrukcji jest napisane aby mieszać płyn chłodniczy z wodą destylowaną 50/50. True or not?
To zależy co kupisz. Czy koncentrat, czy płyn gotowy do użycia.
Suzuki Marauder VZ800 2000
klanta
Podpatrywacz
Posty: 0
Rejestracja: pn, 13 wrz 2021, 17:33
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Jasienica

Re: Vzr1800 m109r. Wymiana plynu chlodniczego

Post autor: klanta »

W sumie sam się potem stuknąłem w głowę. Ale nie zerknąłem w angielską wersję instrukcji. Być może ktoś ten mały mankament pominął w tłumaczeniu.
ODPOWIEDZ