Savage ls 650 96r ustawienie rozrządu

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
RuTra95
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: sob, 5 wrz 2020, 10:17
Województwo: mazowieckie

Savage ls 650 96r ustawienie rozrządu

Post autor: RuTra95 »

Witam. Wczoraj zabrałem się za wymianę łańcucha rozrządu i po złożeniu wszystkiego z nowym łańcuchem pojawił się problem.
obracając próbnie kluczem patrząc jak otwierając się i zamykają zawory ssąco- wydechowe nie zgrywają się prawidłowo z suwami silnika.
Wygląda to tak. Przy pierwszym suwie (ssanie ) zawory ssące otwierają się mniej więcej dopiero w połowie tego suwu, a zamykają się, chwile po rozpoczęciu już suwu sprężania. Tłok dochodzi do punktu szczytu, i jak zaczyna się suw pracy, to zaraz zaczynają już się otwierać wydechowe zawory, a w czwartym suwie jakim jest wydech, wydechowe zawory już są zamknięte.

Dziwna sprawa, bo do wymiany łańcucha przygotowałem się czytając serwisówkę, znaki wałka rozrządu z głowicą zgrywają się jak i oznaczenie na kole magnesowym wraz z korpusem silnika, luzy zaworowe ustawione (tłok w górnym punkcie suwu sprężania) 0,08 ssące/wydechowe 0.13, Prowadnice są ok, napinacz na nowym łańcuchu wysunięty jest 12 mm ( na starym był aż 22mm wysunięty że pracował już lekko pod kątem ...) Po tym przejrzałem 3 razy serwisówkę czy czegoś nie przegapiłem i żadnych nowości, dodatkowych notatek nie znalazłem. Teraz wychodzi na to, że musiał bym lekko wałek rozrządu przestawić w jedną stronę i odejść od oryginalnego oznaczenia Wałek rozrządu/ głowica by znaleźć dobry punkt aby zawory cykały prawidłowo, no ale czy tak powinno być i to jeszcze w motocyklu Japońskim ?
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Savage ls 650 96r ustawienie rozrządu

Post autor: Eddy70 »

Jak tak masz ustawione to powinno być dobrze. Innej opcji nie ma.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
RuTra95
Podpatrywacz
Posty: 13
Rejestracja: sob, 5 wrz 2020, 10:17
Województwo: mazowieckie

Re: Savage ls 650 96r ustawienie rozrządu

Post autor: RuTra95 »

Dziękuje za odpowiedź, punkty ustawione właśnie jak na obrazkach. Widocznie tak musi być. Pozdrawiam i temat do zamknięcia
ODPOWIEDZ