VZ800 - akcesoryjna szyba

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: draakhul »

Chciałbym na przyszły sezon sprawić sobie szybę, żeby w gębę na trasie tak nie wiało. Po krótkim rozeznaniu widzę, że są dostępne dwa rodzaje: mocowane czymś w rodzaju prętów do kierownicy (tańsze) i zaciskane na lagach (droższe). Na czym polega różnica, oprócz ceny? Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnych informacji, który rodzaj byłby lepszy i dlaczego. Byłbym wdzięczny za wszelkie wskazówki.
Suzuki Marauder VZ800 2000
szahmat
The Real One
The Real One
Posty: 361
Rejestracja: śr, 7 cze 2017, 19:41
Województwo: kujawsko-pomorskie
Polubił posty: 6
Otrzymane Polubienia: 2

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: szahmat »

Miałem taką tańszą za ok 200 zł. Zaraz się porysowała i sposób montażu jest wybitnie nieestetyczny. Ponadto szyba powinna być z odpowiedniego materiału żeby w razie pęknięcia nie powstały niebezpieczne drzazgi, nie mam pewności czy ta tania spełnia ten wymóg. Osobiście przestałem używać szyby, moto traciło na uroku. W końcu owady to pokarm przyszłości ?!
H... jednoślad 600 CBF
B.....jednoślad 1150 RT
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: sky02 »

Jak chcesz taka jak opisuje szahmat to mam i mogę oddać za przysłowiowe piwo tylko sobie transport zorganizuj. Mocowana do kierownicy i wypadało by przepolerować. Na jazdę to nie wpływa bo krawędź i tak powinna wypaść poniżej linni wzroku i tylko rzucać wiatr i owady nad kask.

Jak chcesz sobie sprawdzić czy to twoja bajka i na co patrzeć przy ewentualnym zakupie droższej to może jest to pomysł.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
kastyk
BS Brother
BS Brother
Posty: 268
Rejestracja: pn, 14 sty 2019, 20:26
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Krukowszczyzna
Polubił posty: 14
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: kastyk »

draakhul pisze: pt, 9 paź 2020, 20:49 (...) Po krótkim rozeznaniu widzę, że są dostępne dwa rodzaje: mocowane czymś w rodzaju prętów do kierownicy (tańsze) i zaciskane na lagach (droższe). Na czym polega różnica, oprócz ceny? (...)
Mocowanie na prętach to totalna beznadzieja - dobre tylko na równe drogi. Przy jeździe po nierównym asfalcie, na drodze szutrowej czy po bruku wszystko drży i z czasem osuwa się w dół - nie ma szans, by to dobrze zamocować. Przy swojej szybie wykorzystałem dodatkowe zamocowania na lagi ze starej owiewki i paski z blachy aluminiowej, dopiero wtedy można było jeździć po wszelkich rodzajach nawierzchni.

Jazda chopperem bez przedniej szyby przy dłuższych dystansach jest po prostu męczarnią. Może dla stylizacyjnych purystów taki element motocykla jest niedopuszczalny, ale ja czerpię ogromną przyjemność nie tylko z posiadania mojej Malyny, ale również z podróżowania na niej, więc nie mam problemu z tym, że mam tam tę swoją szybkę z przodu :slightly_smiling_face:
'99 Suzuki Intruder VS 800 GL czyli Malyna
Jeżdżę sobie tu i tam, jak mam jak...
Jesteś na Podlasiu w okolicach Korycina i potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: +48 606 280 800
bogdi64
BS Brother
BS Brother
Posty: 1381
Rejestracja: pn, 6 lis 2006, 19:02
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Kiełczów

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: bogdi64 »

jeździłem LS z taką szybą (nawinięte troszkę kilometrów), trzeba dorobić zamocowanie, aby była przykręcona w 4 punktach, inaczej drga, zmienia położenie, mocniejsze dokręcenie powoduje połamanie plastików mocujących, obecny mój motocykl też ma szybę ;)
https://img40.rajce.idnes.cz/d4002/16/1 ... .jpg?ver=0
nie ma problemu aby bez szyby zrobić dłuższe trasy (potwierdzone), a z własnego doświadczenia to lepiej jeździć bez szyby niż ze źle dobraną, a wierz mi, że to nie jest taka prosta sprawa
http://picasaweb.google.pl/Bogdi64
--------------------------------------
dwa garnki V - na dwóch kołach :)
A1 RH-
tel. 0603 765 563
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: draakhul »

Ale ładny!
Suzuki Marauder VZ800 2000
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: draakhul »

Kierując się waszymi światłymi radami zakupiłem szybę do mojego Marudy. Jest zrobiona z poliwęglanu, na konstrukcji z nierdzewki, mocowana do lagów jak na zdjęciu. Jeszcze jej nie testowałem, bo zimno, ale wygląda solidnie i dobrze się trzyma. Całość z przesyłką wyniosła mnie niecałe 600 PLN. Jeśli ktoś będzie zainteresowany, mogę podać namiar na producenta.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Suzuki Marauder VZ800 2000
kastyk
BS Brother
BS Brother
Posty: 268
Rejestracja: pn, 14 sty 2019, 20:26
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Krukowszczyzna
Polubił posty: 14
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: kastyk »

Mocowanie wygląda solidnie.

Podejrzewam, że będzie Pan zadowolony :)
'99 Suzuki Intruder VS 800 GL czyli Malyna
Jeżdżę sobie tu i tam, jak mam jak...
Jesteś na Podlasiu w okolicach Korycina i potrzebujesz pomocy? Zadzwoń: +48 606 280 800
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: draakhul »

Szyba przetestowana, jest dobrze. Jeszcze tylko muszę poeksperymentować z kątem nachylenia, bo trochę turbulencji czuję na kasku.
Suzuki Marauder VZ800 2000
Sylwekseat
Głaszczący Kanapę
Posty: 30
Rejestracja: sob, 26 wrz 2020, 06:31
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Padew Narodowa

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: Sylwekseat »

Ja tez walczę z turbulencja na kasku
Szyba oryginal moto to c 90
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: draakhul »

Mam już kilka spostrzeżeń. Podsunąłem szybę trochę do góry i bardziej do pionu, bo wcześniej ustawiłem równolegle do linii lag, i było lepiej. Przy lepszej pogodzie będę testować jeszcze bardziej pionową i ustawiona tak, żeby nie przeszkadzała w patrzeniu.
Suzuki Marauder VZ800 2000
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: bubu srubu »

im bardziej do pionu tym bardziej zaburzona struga powietrza i większy opór - taka moja mała dygresja :)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: sky02 »

Ja bym celował jak już musi być szyba żeby struga była gdzieś wycelowana w górną połowę kasku. Pod kask to lipa z turbulencjami na kasku. Całkiem nad czyli pion to raz, że brak jakiejkolwiek wentylacji w kasku w upale, a dwa , że sakramenckie opory powietrza. I tu nie bałbym się tak spadku vmax czy przyspieszenia bo na tym Ci pewnie nie zależy ale utrudnienia w prowadzeniu. Tutaj masz szybę montowaną nie jak owiewkę w sporcie do "ramy" tylko na lagach i te opory będą też wpływać na prowadzenie bo będziesz czuć ten żagiel na kierownicy.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: draakhul »

Wiadomo, że pionowo jej nie postawię. Ale chcę znaleźć taki "sweet point" między trzęsieniem łba a wpływem na prowadzenie.
Suzuki Marauder VZ800 2000
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: VZ800 - akcesoryjna szyba

Post autor: Dany »

Gdy struga powietrza jest za mocno odchyloną to również czuć szarpaniem kasku.
Kaski motocyklowe w znamienitej większości muszą posiadać opływ powietrza aby funkcjonowały jak projektant sobie wymyślił.
Mniej lub bardziej powietrze musi iść na kask. Odsunięcie strugi od kasku będzie powodować brak wentylacji, dziwne odgłosy poprzez zawirowania za lub nad kaskiem oraz szarpanie.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
ODPOWIEDZ