ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: bubu srubu »

czy ktos z kolegow wie czy da sie przekladac elementy setu lewego kierowcy pomiedzy wersjami setu ktore byly stsosowane (z tego co wiem 2 wersje) mam do zmiany set ale nie ma na razie ladnych w necie i zamierzam pokombinowac i wykorzystac sprawne czesci z mojego i kupic np sam korpus z 2 wersji i przelozyc kose i dzwignie zmiany biegow ze swojego
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: bubu srubu »

jako znawca dzikusa odpowiem że -tak da się :)
można zamknąć :))
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: Eddy70 »

Brawo TY! :+1: Dobrze wiedzieć, może się kiedyś przyda (oby nie). ;)
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: bubu srubu »

a propos przydawania zaczalem myslec o gmolach, jesli dzialaja tak jak mysle to w sumie sie oplaca bardziej niz potem kombinowac z naprawa uszkodzonych elementow - tym bardziej w starszych moto gdzie moze byc problem z dostepnoscia uzywanych czesci , purystow moze raza z racji ingerencji w wyglad ale to kwestia podejscia - wyglad czy funkcjonalnosc, praktycznosc
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: sky02 »

Dobrze sobie obejrzyj gmole na zdjęciach przed zakupem, zapytaj sprzedającego najlepiej pisemnie czy po montowaniu nie trą o asfalt przed podnóżkami, a potem po zamontowaniu na moto zanim ruszysz sprawdź co jest niżej. Jak już ruszysz to też przetestuj powoli np przy zawracaniu albo na rondzie co pierwsze łapie. Jak gmole to demontuj i zwracaj.
Ja się tak naciołem w Boulevardzie i miałem gmole 24h. Pierwszy szybszy łuk i zamiast poczuć na nodze że już jest blisko granicy złożenia to chwycił gmol który był minimalnie niżej. Sztywny punkt podparcia, dźwignia, odciążone koła i można powiedzieć że przynajmnej solidny był ten gmol. Wygięło go tak że wracałem bez hamulca bo nie szło wsadzić nogi miedzy niego a pedał, ale mnie i moto sie nic nie stało. Trochę przytarta kurtka na łokciu i końcówka kierownicy.
Tak, że miało być bezpieczniej w trakcie szlifa i może było ale potencjalnie ryzyko szlifa bez możliwości wyratowania się znacznie wzrosło.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: bubu srubu »

troche mnie zmartwiles bo myslalem ze gmole maja same +, ale w moim przypadku powinno byc ok bo nie mam duzych pochylen na zakretach a gmole jakie planuje sa dosc waskie
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: sky02 »

bubu srubu pisze: pn, 19 kwie 2021, 08:03 bo nie mam duzych pochylen na zakretach
Nie chodzi o to czy masz czy nie masz tylko, że nie będziesz miał ostrzeżenia jak będziesz musiał.
Np wejdziesz w zakręt za szybko i będziesz się musiał złożyć bardziej to się wypierniczysz, pojedziesz na rondzie gdzie środek będzie wyżej np z kostką to zahaczysz, będą muldy na drodze to zahaczysz, zawrócisz ciasno zahaczysz.

Nie mówię, że gmole są złe. Tylko ze dobre gmole ochronią ci nogę, silnik, bak, kolektory. Podnóżków o których w tym wątku piszesz może nie ochronią bo podnóżek musi łapać wcześniej tak żebyś na jego ugięciu czuł, że jesteś mocno złożony nie bez powodu nigdy nie jest zamontowany na sztywno tylko może odbijać do góry.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: bubu srubu »

sky02 pisze: pn, 19 kwie 2021, 08:47
bubu srubu pisze: pn, 19 kwie 2021, 08:03 bo nie mam duzych pochylen na zakretach
Nie chodzi o to czy masz czy nie masz tylko, że nie będziesz miał ostrzeżenia jak będziesz musiał.
Np wejdziesz w zakręt za szybko i będziesz się musiał złożyć bardziej to się wypierniczysz, pojedziesz na rondzie gdzie środek będzie wyżej np z kostką to zahaczysz, będą muldy na drodze to zahaczysz, zawrócisz ciasno zahaczysz.

Nie mówię, że gmole są złe. Tylko ze dobre gmole ochronią ci nogę, silnik, bak, kolektory. Podnóżków o których w tym wątku piszesz może nie ochronią bo podnóżek musi łapać wcześniej tak żebyś na jego ugięciu czuł, że jesteś mocno złożony nie bez powodu nigdy nie jest zamontowany na sztywno tylko może odbijać do góry.
dzieki niebo duzo mi pomogles bo nie mialem jeszcze gmoli , zamowilem takie od chinskiego skutera i jak przyjda zobacze jak to sie ulozy na moto i w razie czego je zwroce i chyba zrezygnuje wogole z gmoli bo u mnie w dzikim na 3 wywrotki przy niskich predkosciach niszczyl sie wlasciwie glownie lewy podnozek ;)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: sky02 »

Trzeba się spotkać i pojeździć a nie dziękować
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: ls650 pytanie do znawcow dzikusa

Post autor: bubu srubu »

spoko, ale ja jezdze wolno to jakby co sprawdz wczesniej u siebie chlodzenie :)))
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
ODPOWIEDZ