Pytanie oponowe

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Pytanie oponowe

Post autor: draakhul »

Czy ktoś z was ma doświadczenia z oponami Continental ContiTour lub Pirelli Route MT 66?
Suzuki Marauder VZ800 2000
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Pytanie oponowe

Post autor: Eddy70 »

Doświadczenia brak, ale tu możesz sobie poczytać:
https://www.testopon.com/web/pages/opony-motocyklowe
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Pytanie oponowe

Post autor: sky02 »

Nie miałem żadnych ale jak szukałem opon dla siebie to o continentalach nie znalazłem nic dobrego, a MT66 to stara opona bez nowinek technologicznych ale bardzo solidna.
Ze swojej strony polecam sklep
https://pl.mynetmoto.com/shop.cfm/tyre/ ... position=f

https://pl.mynetmoto.com/shop.cfm/tyre/ ... position=r
Opony ida kilka dni dłużej niż z PL ale ceny bardzo atrakcyjne jeszcze jak masz konto walutowe to tym bardziej. Ja np kupiłem w tym roku Avony Cobra Chrome jakies 20% taniej. W tej cenie w PL były Heidenały i właśnie te MT66. Zobacz sobie bo może w budżecie się złapiesz na coś z wyższej półki.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: Pytanie oponowe

Post autor: draakhul »

Sky, dziękuję za jak zawsze merytoryczną odpowiedź. Co masz jednak na myśli, pisząc:
... MT66 to stara opona bez nowinek technologicznych...
Czy do swojej jazdy głównie na wprost z przepisowymi prędkościami potrzebuję takowych? Bardziej przemawia do mnie ta solidność, o której wspominasz.
Suzuki Marauder VZ800 2000
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Pytanie oponowe

Post autor: Dany »

Pamiętaj że opona do spokojnej jezdy na wprost nadaje się każda.
Natomiast w ekstremalnych warunkach już nie każda tak dobrze się sprawdza.
Deszcz, awaryjne hamowanie czy konieczność ominięcia czegoś nagle...
Na takie okoliczności szukaj opony.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Sylwekseat
Głaszczący Kanapę
Posty: 30
Rejestracja: sob, 26 wrz 2020, 06:31
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Padew Narodowa

Re: Pytanie oponowe

Post autor: Sylwekseat »

sky02 pisze: wt, 20 kwie 2021, 20:30 Nie miałem żadnych ale jak szukałem opon dla siebie to o continentalach nie znalazłem nic dobrego, a MT66 to stara opona bez nowinek technologicznych ale bardzo solidna.
Ze swojej strony polecam sklep
https://pl.mynetmoto.com/shop.cfm/tyre/ ... position=f

https://pl.mynetmoto.com/shop.cfm/tyre/ ... position=r
Opony ida kilka dni dłużej niż z PL ale ceny bardzo atrakcyjne jeszcze jak masz konto walutowe to tym bardziej. Ja np kupiłem w tym roku Avony Cobra Chrome jakies 20% taniej. W tej cenie w PL były Heidenały i właśnie te MT66. Zobacz sobie bo może w budżecie się złapiesz na coś z wyższej półki.
Mam bardzo złe doświadczenia z tym sklepem
W tamtym roku kupilem tam opone na tyl do c90 z bialym pasem . Miala byc bezdętkowa (tak byla opisana) . Przyszla detkowa... przy próbie reklamacji stwierdzili ze nie maja bezdetkowej i ze jak chce to moge odesłać towar na swoj koszt. Do DE ok 100 PLN
Wiec temat odpuściłem i zalozylem detke. Choć nie tak to powinno wygladać
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Pytanie oponowe

Post autor: sky02 »

A ten model występuje w wersji bezdętkowej? Błędny opis czy zły towar? W sumie żadna różnica do efektu ale przy pierwszym pewnie bardziej bym sobie pluł w brodę, ze przy zakupie z zagranicy nie sprawdziłem 2 razy. Fakt faktem ze jak była opisana jako bezdętkowa to coś powinni zaproponować chociaż jakiś zwrot częściowy kosztów jeśli wymiana nie możliwa.


A co do MT66 to ten model ma z kilkadziesiąt lat, z jednej strony jest dalej w produkcji ale z drugiej trochę się w tworzywach zmieniło od tego czasu.
Opony bardzo indywidualna rzecz najważniejsze żeby nie były sparciałe stare bo wtedy wszystkie są do dupy. Do mnie np nie przemawiają twarde mieszanki reklamowane jako dlugodystansowe o płaskim profilu typu Metzler Marathon czy Micheline Commander bo co z tego ze zrobię na komplecie dziesiątki tysięcy km jak to będzie kosztem łatwości prowadzenia i przyczepności. Na wprost to i ludzie potrafią zakładać samochodowe opony do ciężkich cruiserów i turystyków i się cieszą ze jest tanio i długo - pewnie można jak się jeździ tylko autostradami i s-kami.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Pytanie oponowe

Post autor: bubu srubu »

podepne sie tu, bo tez oponowo ;)
opona ktorego z tych producentow bedzie miala wzglednie najmieksza mieszanke ? (jezdze obecnie na michelin i wydaje mi sie twarda, z tylu mam maxis i bardziej mi sie podoba guma) chodzi mi o opony na przod chopper
duro, maxis, cst, dunlop -nie konkretny model ale wlasnie twardosc gumy stosowana przez tych producentow
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
draakhul
Zmieniacz Żarówek
Posty: 82
Rejestracja: pt, 6 mar 2020, 21:19
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok, Starosielce
Otrzymane Polubienia: 5

Re: Pytanie oponowe

Post autor: draakhul »

Poczytałem trochę opinii, sporo osób zauważyło kiepskie prowadzenie MT66 podczas deszczu, co mnie nieco odstrasza. Tak więc chyba skłonię się ku Continentalom, są opisywane jako zaawansowane technicznie i podobają mi się wizualnie.
Suzuki Marauder VZ800 2000
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Pytanie oponowe

Post autor: sky02 »

bubu srubu pisze: śr, 21 kwie 2021, 08:08 podepne sie tu, bo tez oponowo ;)
opona ktorego z tych producentow bedzie miala wzglednie najmieksza mieszanke ? (jezdze obecnie na michelin i wydaje mi sie twarda, z tylu mam maxis i bardziej mi sie podoba guma) chodzi mi o opony na przod chopper
duro, maxis, cst, dunlop -nie konkretny model ale wlasnie twardosc gumy stosowana przez tych producentow
To zależy od modelu właśnie bo każdy duży producent ma kilka opon które podejdą ci rozmiarem. Jak szukasz miękkich to unikaj wszystkiego co jest reklamowane jako dlugożywotne bo to się wyklucza.
A co to jest opona chooper ;)
Vintage z podłużnym bierznikiem?
Półkostka bo jeździsz gdzieś po szutrze i piachu?
Twarda guma do łykania dziesiątek tysięcy kilometrów po autrostradzie?
Coś bardziej okrągłego i miękkiego na górskie winkle?
Każda opona jak jest dobrego rozmiaru nośności i prędkości będzie okej tylko pytanie jaki efekt chcesz uzyskać.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Sylwekseat
Głaszczący Kanapę
Posty: 30
Rejestracja: sob, 26 wrz 2020, 06:31
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Padew Narodowa

Re: Pytanie oponowe

Post autor: Sylwekseat »

sky02 pisze: śr, 21 kwie 2021, 06:52 A ten model występuje w wersji bezdętkowej? Błędny opis czy zły towar? W sumie żadna różnica do efektu ale przy pierwszym pewnie bardziej bym sobie pluł w brodę, ze przy zakupie z zagranicy nie sprawdziłem 2 razy. Fakt faktem ze jak była opisana jako bezdętkowa to coś powinni zaproponować chociaż jakiś zwrot częściowy kosztów jeśli wymiana nie możliwa.


A co do MT66 to ten model ma z kilkadziesiąt lat, z jednej strony jest dalej w produkcji ale z drugiej trochę się w tworzywach zmieniło od tego czasu.
Opony bardzo indywidualna rzecz najważniejsze żeby nie były sparciałe stare bo wtedy wszystkie są do dupy. Do mnie np nie przemawiają twarde mieszanki reklamowane jako dlugodystansowe o płaskim profilu typu Metzler Marathon czy Micheline Commander bo co z tego ze zrobię na komplecie dziesiątki tysięcy km jak to będzie kosztem łatwości prowadzenia i przyczepności. Na wprost to i ludzie potrafią zakładać samochodowe opony do ciężkich cruiserów i turystyków i się cieszą ze jest tanio i długo - pewnie można jak się jeździ tylko autostradami i s-kami.
Na ich stronie byl zly opis
Nigdzie w eu nie spotkałem wersji bezdetkowej. Podobno jest w USA
Niby jest ok ale w polsce wersja detkowa jest sporo tansza tak jak i wysyłka
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Pytanie oponowe

Post autor: bubu srubu »

sky02 pisze: śr, 21 kwie 2021, 08:58
bubu srubu pisze: śr, 21 kwie 2021, 08:08 podepne sie tu, bo tez oponowo ;)
opona ktorego z tych producentow bedzie miala wzglednie najmieksza mieszanke ? (jezdze obecnie na michelin i wydaje mi sie twarda, z tylu mam maxis i bardziej mi sie podoba guma) chodzi mi o opony na przod chopper
duro, maxis, cst, dunlop -nie konkretny model ale wlasnie twardosc gumy stosowana przez tych producentow
To zależy od modelu właśnie bo każdy duży producent ma kilka opon które podejdą ci rozmiarem. Jak szukasz miękkich to unikaj wszystkiego co jest reklamowane jako dlugożywotne bo to się wyklucza.
A co to jest opona chooper ;)
Vintage z podłużnym bierznikiem?
Półkostka bo jeździsz gdzieś po szutrze i piachu?
Twarda guma do łykania dziesiątek tysięcy kilometrów po autrostradzie?
Coś bardziej okrągłego i miękkiego na górskie winkle?
Każda opona jak jest dobrego rozmiaru nośności i prędkości będzie okej tylko pytanie jaki efekt chcesz uzyskać.
Coś bardziej okrągłego i miękkiego na górskie winkle
https://allegro.pl/oferta/opona-dunlop- ... 0568249057
https://allegro.pl/oferta/cst-100-90-19 ... 8495725628
https://allegro.pl/oferta/nowa-opona-du ... 0591854191
https://allegro.pl/oferta/metzeler-lase ... 9900714967
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Pytanie oponowe

Post autor: sky02 »

Nie znam żadnej z tych opon i trochę stare.
Jak chcesz coś nie z rocznika bieżącego to może to - https://allegro.pl/oferta/metzeler-crui ... 8989094948
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Pytanie oponowe

Post autor: bubu srubu »

psychologicznie nie jestem w stanie przekroczyc granicy 230 zl, mysle o tym dunlopie ale wydaje mi sie ze wszystkie dunlopy i micheliny maja dosyc twarda mieszanke bo przeciez renomowany producent nie pozwoli sobie by opona przejechala zbyt malo kilometrow, szybciej te tajwanskie maja mieksza gume
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Pytanie oponowe

Post autor: Dany »

Oj polemizował bym...
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
ODPOWIEDZ