Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
pawell-9

Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: pawell-9 »

Witam,

Niedawno zakupiłem savage'a w stanie który wymaga konkretnego dopieszczenia.
Na początek sprawy techniczne. Zaczynam od silnika.
Kapie olej, wydaje mi się, że z simeringa od wałka zmiany biegów, oraz z miejsca mocowania (szpilka podnóżki-silnik). Jest też mokry przy wydechu.
napinacz jest na maxa wyciągnięty, więc nawet bez potrzeby nie odpalam.
Pomoże mi ktoś radą jak wymienić łańcuch?
Jeśli kupię zakuty łańcuch (a taki jest rekomendowany), to żeby go założyć, muszę zdjąć głowicę? Wolałbym jej nie ruszać.
Drugie pytanie to czy konieczna jest wymiana całego rozrządu? Tzn łańcuch + ślizgi + napinacz? Czy wystarczy tylko łańcuch?
Będę wdzięczny za odpowiedź i rady:)
Pozdrawiam.
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: bubu srubu »

wymianialem u siebie ale nie sam ;) (mechanik) z tego co kojarze to slizgi i napinacz nie mialem wymieniane bo byly ok (przebieg.25k) , co do oleju z msc mocowania to olej tam raczej skads podciekl bo ze szpilki mocowania podnozki raczej nie cieknie ;) co do reszty nie potrafie ci pomoc :)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
pawell-9

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: pawell-9 »

Dzięki za odpowiedź;)
Za wymianę chciałbym zabrać się sam, tylko zastanawiam się nad tym szczegółem łańcucha. Czy trzeba rozbierać silnik czy wystarczy zdjąć pokrywy i ma się możliwość demontażu i montażu łańcucha.
Może ktoś sam z tym robił i coś podpowie?
Dzięki i pozdro.
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: bubu srubu »

tak sie jeszcze zastanawialem i chyba powinno sie dac bez zdejmowania glowicy bo jak odkrecisz pokrywe to jest dostep do lancuszka wiec powinno sie dac tak ze starym lancuszkiem nawlekasz nowy, dekiel pokrywy zaworow po demontazu zbiornika chyba da sie zdjac ale glowy juz nie dam ;) masz serwisowke? tam jest duzo zdjec i chyba opisane to jest :)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
Marlin87
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 18 cze 2020, 10:46
Województwo: wielkopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: Marlin87 »

Witam ja u siebie wymieniałem też łańcuch, kupiłem zakuty, oraz 2 ślizgi bo ponoć były wyjechane, przebieg 27 tys. po wymianie napinacz prawie cały schowany 😀. Z tego co kojarzę do wymiany rozrządu wystarczy zdjęć pokrywę od sprzęgła oraz zdemontować cały kosz sprzęgłowy itd i od góry pokrywę głowicy , na YouTube są filmiki na pewno pomogą w wymianie, warto jeszcze kupić nową uszczelkę od pokrywy silnika i jakąś dobrą masę uszczelniającą do pokrywy glowicy, niema co szlec z ilości uszczelniacza żeby nie pozatykał kanałów olejowych.
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: bubu srubu »

Marlin87 pisze: wt, 4 maja 2021, 16:59 Witam ja u siebie wymieniałem też łańcuch, kupiłem zakuty, oraz 2 ślizgi bo ponoć były wyjechane, przebieg 27 tys. po wymianie napinacz prawie cały schowany 😀. Z tego co kojarzę do wymiany rozrządu wystarczy zdjęć pokrywę od sprzęgła oraz zdemontować cały kosz sprzęgłowy itd i od góry pokrywę głowicy , na YouTube są filmiki na pewno pomogą w wymianie, warto jeszcze kupić nową uszczelkę od pokrywy silnika i jakąś dobrą masę uszczelniającą do pokrywy glowicy, niema co szlec z ilości uszczelniacza żeby nie pozatykał kanałów olejowych.
masy uszczelniajace to stosuja hydraulicy ;p , jak pokrywa wyczyszczona i rowna to ma byc bez uszczelnienia-tak to samuraje wymyslili ;)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
Marlin87
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 18 cze 2020, 10:46
Województwo: wielkopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: Marlin87 »

Wydaje mi się że bez silikonu na pokrywę głowicy się nie obejdzie i będzie ciekł olej że ho ho. Dekle od zaworów też są uszczelnione oringami przecież. Ja dałem silikon erlinga i jest cacy.
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: bubu srubu »

wszystko zalezy, ja mialem bez i nic nie cieklo, potem mech mi robil silnik i wlasnie dal uszczelnienie comnie bardzo zirytowalo ;) :-.
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: sky02 »

Nie wiem czy fabrycznie na pierwszym montażu nie jest bez. Na pewno w VS instrukcja serwisowa podaje gdzie pociągnąć „liquide gasket” przy montażu po rozebraniu.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
pawell-9

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: pawell-9 »

Pokrywy silnika (alternatora+sprzęgła) mam na nowych uszczelkach bez mas uszczelniających i w tych miejscach nie ma przecieków. Więc wydaje mi się, że nie jest to konieczne. Pokrywy głowicy jeszcze nie ruszałem. Jak będę wymieniał łańcuszek to zobaczę jak to wygląda, może pokuszę się o dodatkowe uszczelnienie w tym miejscu.
Marlin87
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 18 cze 2020, 10:46
Województwo: wielkopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: Marlin87 »

Do pokryw alternatora i sprzęgła idzie tylko uszczelka,
pawell-9

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: pawell-9 »

Wracając do tematu łańcucha dowiedziałem się, że można to zrobić bez ściągania głowicy. Ślizgi tak samo można wymienić bez problemu.
Pytanie, czy trzeba wymieniać napinacz, czy można zostawić stary? Myślę, że napinacz nie powinien się zużyć i po wymianie łańcucha powinien działać prawidłowo.
Jaka jest wasza opinia?
Polecicie jakiś sklep gdzie można kupić dobry łańcuch i ślizgi?
Na Alledrogo widziałem łąńcuszki DID wzmacniane w cenie ok 250 -280 zł. Są wersje rozkute i zakute. Są też łańcuszki innych firm w cenie ok 200zł. Co wybrać?
Marlin87
Podpatrywacz
Posty: 21
Rejestracja: czw, 18 cze 2020, 10:46
Województwo: wielkopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: Marlin87 »

Ja brałem Morse zakuty, ponoć idzie na pierwszy montaż, tak twierdził sprzedawca, DID też jest bardzo dobry,
Jak będziesz miał ślizgi wyrobione to sama wymiana łańcucha mało pomoże a wtedy dochodzi wymiana ślizgów, ich cena z lekka wysoka bo prawie ok 280 i chyba 150 zł, oryginały bo zamienniki ciężko znalesc
Zostaje jeszcze druciarstwo ale tego nie polecam.
https://m.youtube.com/watch?v=pyKEdKM2ht4
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Wymiana łańcucha rozrządu suzuki LS650 savage

Post autor: bubu srubu »

tourmax tez jest ok, jak szukalem niedawno to byl w najlepszej cenie
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
ODPOWIEDZ