Ls 650 sprzęgło

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Ls 650 sprzęgło

Post autor: harpoon »

Eddy70 pisze: pt, 9 lip 2021, 20:40 Jeszcze nigdy sprzęgła nie robiłem (może i dobrze), ale zawsze myślałem, że moczy się tylko tarcze, a tu taka nowinka... Tylko jak ten olej wnika w te metalowe przekładki? :thinking:
Moczy się przekładki cierne... Ja metalowych nie moczyłem i nigdy nie miałem problemu...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Ls 650 sprzęgło

Post autor: Eddy70 »

I oto mi chodzi, bo z dyskusji zrozumiałem, że macie na myśli moczenie też tych przekładek metalowych :+1:
Przesmarować je przed złożeniem sprzęgła - tu bym się zgodził, na pewno to nie zaszkodzi.
Moczenie tarcz ściernych - obowiązkowo.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Ls 650 sprzęgło

Post autor: sky02 »

Eddy70 pisze: pt, 9 lip 2021, 21:19 I oto mi chodzi, bo z dyskusji zrozumiałem, że macie na myśli moczenie też tych przekładek metalowych :+1:
Przesmarować je przed złożeniem sprzęgła - tu bym się zgodził, na pewno to nie zaszkodzi.
Moczenie tarcz ściernych - obowiązkowo.
Dokładnie tak cierne moczylem długo a jak sięgałem po metalowa to ją zanurzałem w oleju i taka „mokra” nakładałem i tak na przemian. Może to nie napisałem jasno. Tak robiłem 2 razy i sprzęgła nie ślizgają i nie lepią się.

Warto tez zwrócić uwagę ze tarczki korkowe z EBC maja informacje żeby nie używać olejów syntetycznych. Rozmawiałem z jednym z gości ze sklepu moto o tym i mówił ze jak rozmawiał z dystrybutorem to maja problem z lepiszczem które reaguje z estrami i sprzęgło się lepi. Ja raz robiłem C50 na EBC na oleju Ipone 10.4 czyli półsyntetyczny (nie wiem jaki udział syntetyku i z jakiej bazy) i przez ponad rok gitara teraz sprzedany. Niedawno robiłem VS1400 tez na EBC i na oleju syntetycznym Valvoline Synpower ale on jest syntetykiem hydrokrakowanym nie estrowym bo jest to w karcie jego. I tez jest super.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Ls 650 sprzęgło

Post autor: bubu srubu »

sky02 pisze: pt, 9 lip 2021, 21:47
Eddy70 pisze: pt, 9 lip 2021, 21:19 I oto mi chodzi, bo z dyskusji zrozumiałem, że macie na myśli moczenie też tych przekładek metalowych :+1:
Przesmarować je przed złożeniem sprzęgła - tu bym się zgodził, na pewno to nie zaszkodzi.
Moczenie tarcz ściernych - obowiązkowo.
Dokładnie tak cierne moczylem długo a jak sięgałem po metalowa to ją zanurzałem w oleju i taka „mokra” nakładałem i tak na przemian. Może to nie napisałem jasno. Tak robiłem 2 razy i sprzęgła nie ślizgają i nie lepią się.

Warto tez zwrócić uwagę ze tarczki korkowe z EBC maja informacje żeby nie używać olejów syntetycznych. Rozmawiałem z jednym z gości ze sklepu moto o tym i mówił ze jak rozmawiał z dystrybutorem to maja problem z lepiszczem które reaguje z estrami i sprzęgło się lepi. Ja raz robiłem C50 na EBC na oleju Ipone 10.4 czyli półsyntetyczny (nie wiem jaki udział syntetyku i z jakiej bazy) i przez ponad rok gitara teraz sprzedany. Niedawno robiłem VS1400 tez na EBC i na oleju syntetycznym Valvoline Synpower ale on jest syntetykiem hydrokrakowanym nie estrowym bo jest to w karcie jego. I tez jest super.
ja w savagu natomiast mialem ze jak zmienilem z polsyntetyka na wlasnie valvoline synpower to sprzeglo lepilo sie, po powrocie na polsyntetyk jest ok
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Ls 650 sprzęgło

Post autor: sky02 »

Może wpadł ci dodatek zwiększający lepkość:
Obrazek

:D

A tak serio na EBC tarczkach?
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Ls 650 sprzęgło

Post autor: bubu srubu »

nie wiem bo sprzegla nie zmienialem, mysle ze sa oryginalne, nie wiem jakie byly montowane
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
ODPOWIEDZ