Suzuki Savage brak wolnych obrotów

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Suzuki Savage brak wolnych obrotów

Post autor: Gery73 »

Siemka

Sytuacja jest następująca - moto stało 7 lat nie odpalane. Zmieniłem olej filtry, wache, itd. Odpalił. Odpala z trudnością, ale odpala, jak się trzyma gaz to chodzi ale nie równo - ewidentnie nie ma obrotów biegu jałowego, nie ma znaczenie czy ma wyciągnięte ssanie czy nie, gaśnie po puszczeniu gazu. Gaźniki wyczyściłem , gnój był straszny. Powietrze sprawdzone lewego nie bierze śruba mieszanki działa i ustawiona na 1,75, zostają tylko kwestie gaźnikowe, dysze itd.
Podsuńcie gdzie mu młotkiem przy.....lić :).

gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Suzuki Savage brak wolnych obrotów

Post autor: sky02 »

Zakładam że minimalne otwarcie przepustnicy próbowałeś zwiększać śrubą obrotów jałowych.

Jak masz serwisówkę to tam będzie schemat jak płynie powietrze na jałowych. Prześledź go i przeczyść kanaliki i dysze psikaczem go gaźników pod ciśnieniem. Sprawdź czy też są dobre rozmiary.
Stawiam, że któraś dyszka od powietrza jest zatkana. Wydaje mi się że tam są dwie bo gaźnik jest taki sam jak w VS. Jedna jest duża a drugą bardzo mała. Normalnie powietrze idzie obydwoma, a jak zamykasz gaz i hamujesz silnikiem to ta mała membranka (air shut-off valve) z boku odcina tą większa dysze i idzie tylko tą malutką.
Coś tu może masz przytkane, zapchane i dopiero jak otworzysz przepustnice to zaciąga jakieś powietrze.

Poniżej schemat do VS1400 w dzikusie jest chyba pododbnie (nie wiem na 100% nie mam serwisówki)
https://www.manualslib.com/manual/12152 ... 154#manual
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Suzuki Savage brak wolnych obrotów

Post autor: Gery73 »

Dzięki za odpowiedź, ale problem rozwiązałem. Winny był wężyk od paliwa który zasysał lewe powietrze. Po wymianie jeździ jak nowy.
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
ODPOWIEDZ