Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Eddy70
The Real One
The Real One
Posty: 399
Rejestracja: pt, 18 mar 2016, 20:14
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Tuchola
Otrzymane Polubienia: 2

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Eddy70 »

Soniak_87 pisze: sob, 7 maja 2022, 06:48 Kolanko oczywiście w oryginalnych jest wyciągane ?
Tak.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
LS 650 Savage - odjechał
H...a Deauville - czas na wygodę
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: sky02 »

Wrzuć zdjecie tego co masz teraz, szczególnie w środku to coś wymyślimy.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Soniak_87 »

Kiedy używacie położenia pri ? Co to jest dłuższy postój ?
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: sky02 »

Jako przykład kiedy trzeba napełnić gaźnik paliwem wstępnie.

W VS napełnia się gaźniki wciskając starter bez wciśniętego sprzęgła. Robię to zawsze kiedy odpalam motocykl na zasadzie nawyku i puszczam jak pompa przestanie pracować. Jeżeli w gaźnikach nie ma paliwa to słychać jak pompa pracuje i dobija zanim się wypełnią.

Ile jest paliwa zależy od temperatury i czasu stania. Teraz jak jest ciepło to po jednym dniu stania chwilę pompa pracuje ale to tak nie wiem 0,5s czyli pewnie dobija tylko do danego poziomu. Pewnie by i tak odpalił na ssaniu i w trakcie pracy dobił sobie poziom.

Jak postoi z tydzień to słychać że dłużej pracuje tak 2-3s. Wtedy może by i brakło paliwa na start.

Ale ja trzymam moto w blaszanym garażu i paliwo odparowuje.

W Savage chyba jest podciśnieniowo napełniane paliwo do gaźników. Nie ma pompy. Jak silnik nie pracuje nie napełnia się paliwo. W pozycji PRIME powinno sie zalać wstępnie grawitacyjnie potem pozycja ON i ogień.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
wobli73

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: wobli73 »

Załóż sobie przezroczysty filtr miedzy kranikiem a gaźnikiem to bedziesz widział kiedy kranik przełączyć na PRI ;)
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Soniak_87 »

wobli73 pisze: pn, 16 maja 2022, 14:23 Załóż sobie przezroczysty filtr miedzy kranikiem a gaźnikiem to bedziesz widział kiedy kranik przełączyć na PRI ;)
Mam rozumieć, że jak filtr będzie pusty to odpalić na pri tak? I ile ma wtedy pracować na tym ustawieniu ? Filtr normalnie wpinam czy trzeba coś później kombinować z tym podciśnieniem ?
wobli73

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: wobli73 »

Nie odpalaj na pri tylko przestaw kranik a w filtrze widac jak sie napelnia paliwem. Napelni sie to kranik przestaw na normalna pozycje.
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Soniak_87 »

wobli73 pisze: śr, 18 maja 2022, 03:21 Nie odpalaj na pri tylko przestaw kranik a w filtrze widac jak sie napelnia paliwem. Napelni sie to kranik przestaw na normalna pozycje.
Ok dzięki a co z tym filtrem paliwa normalna szybka akcja czy coś potem trzeba kombinować z podciśnieniem ? No i pytanko czy jak ściągnę wężyk to paliwo będzie lać non stop skoro tam nie ma zamknięcia kranika.
wobli73

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: wobli73 »

Zdejmujesz wężyk przy kraniku ustawionym w dol. Filtr zakładasz na wężyk przecinając go w wybranym miejscu, tam gdzie filtr bedzie mial miejsce. Paliwo poleci grawitacyjnie tylko w pozycji pri, w innym musi byc podcisnienie aby otworzyło kranik. Tak to wygląda u m nie
IMG_20220518_173352_HDR.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Soniak_87 »

wobli73 pisze: śr, 18 maja 2022, 16:31 Zdejmujesz wężyk przy kraniku ustawionym w dol. Filtr zakładasz na wężyk przecinając go w wybranym miejscu, tam gdzie filtr bedzie mial miejsce. Paliwo poleci grawitacyjnie tylko w pozycji pri, w innym musi byc podcisnienie aby otworzyło kranik. Tak to wygląda u m nie IMG_20220518_173352_HDR.jpg
Co to za filterek? Ja mam uniwersalna gruszke ale jest za duża jak cały wężyk bak-gaznik z 8cm jak cały wężyk przez to nie zakladam
wobli73

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: wobli73 »

Filtr jak filtr, nic specjalnego. Palcem ci nie pokaże, sam poszukaj.
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Soniak_87 »

Czy jak przekręcanie zapłon w Savage to świecą wam kierunkowskazy ? Pytam bo u mnie przód tylko a z tego co pamiętam tył też powinien, żarówki mam dobre gdzie szukać przyczyny ?
wobli73

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: wobli73 »

Mój to import zza oceanu i świeciły z przodu i z tyłu ale odłączyłem po tym jak mi baba prawie wymusiła na skrzyżowaniu bo pewnie myślała że będę skręcać w prawo. Wersje europejskie chyba nie powinny świecić kierunkami na stałe.
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Soniak_87 »

wobli73 pisze: pn, 20 cze 2022, 18:20 Mój to import zza oceanu i świeciły z przodu i z tyłu ale odłączyłem po tym jak mi baba prawie wymusiła na skrzyżowaniu bo pewnie myślała że będę skręcać w prawo. Wersje europejskie chyba nie powinny świecić kierunkami na stałe.
Nie wiem jaka mam wersję, dam sobie rękę uciąć, że i przód i tył swiecil
Soniak_87
Zmieniacz Żarówek
Posty: 54
Rejestracja: czw, 1 lip 2021, 23:33
Województwo: podkarpackie

Re: Kilka ogólnych pytań o Savage LS

Post autor: Soniak_87 »

Jak wyciszyć uniwersalny nierozbieralny pusty tłumik ?
ODPOWIEDZ