Suzuki ls 650 Savage "dmucha w gaźnik"

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
ODPOWIEDZ
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Suzuki ls 650 Savage "dmucha w gaźnik"

Post autor: lazarus »

Witam, właśnie jestem po wymianie głowicy wraz z całym osprzętem(wałek, dźwigienki zaworowe, pokrywa, całość z jednego silnika, używane, ale w dobrym stanie). Od wczoraj próbuję go odpalić, niestety bez powodzenia... iskra jest, i to nawet nie najgorsza, wygląda jakby nie chciał zassać paliwa, a nawet "dmucha" w stronę gaźnika(widać i czuć po zdjęciu siedzenia),a raczej powinien "ciągnąć" powietrze.
"Psiknąłem" mu kilka razy w gumowy łącznik pomiędzy gaźnikiem a airboxem od strony filtra,
preparatem w rodzaju wd 40, to wtedy próbował się odzywać, ale tylko sporadycznie... ja już zdurniałem, nie wiem o co chodzi.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, sugestie, co mu może dolegać, proszę, POMÓŻCIE (nawet te rady, które wydają się być z kosmosu) chętnie skorzystam, i będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam.
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: Suzuki ls 650 Savage "dmucha w gaźnik"

Post autor: bog54 »

lazarus pisze: pt, 17 gru 2021, 18:58 Witam, właśnie jestem po wymianie głowicy wraz z całym osprzętem(wałek, dźwigienki zaworowe, pokrywa, całość z jednego silnika, używane, ale w dobrym stanie). Od wczoraj próbuję go odpalić, niestety bez powodzenia... iskra jest, i to nawet nie najgorsza, wygląda jakby nie chciał zassać paliwa, a nawet "dmucha" w stronę gaźnika(widać i czuć po zdjęciu siedzenia),a raczej powinien "ciągnąć" powietrze.
"Psiknąłem" mu kilka razy w gumowy łącznik pomiędzy gaźnikiem a airboxem od strony filtra,
preparatem w rodzaju wd 40, to wtedy próbował się odzywać, ale tylko sporadycznie... ja już zdurniałem, nie wiem o co chodzi.
Jeśli ktoś ma jakieś pomysły, sugestie, co mu może dolegać, proszę, POMÓŻCIE (nawet te rady, które wydają się być z kosmosu) chętnie skorzystam, i będę ogromnie wdzięczny.

Pozdrawiam.
A czy prawidłowo założyłeś łańcuszek i czy ustawiłeś luzy na zaworach ? na początek mogą być trochę większe
zamiast wd40 użyj samostart albo PLAK do kokpitów w samochodzie

Pozdrawiam
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: Suzuki ls 650 Savage "dmucha w gaźnik"

Post autor: lazarus »

Sprawdzałem 2 razy zanim skręciłem, łańcuszek raczej jest dobrze,zawory też,ale to samo wczoraj wieczorem pomyślałem,żeby zwiększyć luz zaworowy... I dzisiaj to wypróbuję. Dzięki za zainteresowanie.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Suzuki ls 650 Savage "dmucha w gaźnik"

Post autor: Dany »

Luz zaworowy oczywiście sprawdź i zwiększ ewentualnie ale koniecznie sprawdź rozrząd.
Jeśli dmucha w dolot to ewidentnie zawory dolotowe są otwarte przy suwie sprężania.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
lazarus
Głaszczący Kanapę
Posty: 32
Rejestracja: pn, 24 lut 2020, 22:58
Województwo: podkarpackie

Re: Suzuki ls 650 Savage "dmucha w gaźnik"

Post autor: lazarus »

Tak też zrobiłem, wkurzyłem się wczoraj i rozebrałem wszystko (prócz zdjęcia głowicy) okazało się, że ktoś na wale (na śrubie z lewej strony silnika) namalował białą kropkę a ja myśląc, że to fabryczny znak do niej ustawiłem rozrząd(znak nabity przez producenta był w innym miejscu). Poskładałem wszystko tak jak być powinno i 10 minut temu poszedłem go odpalić... Ledwo dotknąłem startera,od razu się odezwał, pracuje śliczne.
Dzięki wszystkim za zainteresowanie, pozdrawiam i temat można zamknąć.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Suzuki ls 650 Savage "dmucha w gaźnik"

Post autor: Dany »

Brawo Ty.
Gratulacje, trudno po sobie samym znaleźć takie usterki.
Zwłaszcza jak sprawdzasz już któryś raz.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
ODPOWIEDZ