Savage

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
SID

Post autor: SID »

:D :D :D wczoraj ! z kolegiem(u kolegi skuterek taki 125cc) :D postanowilismy troche sie przejechac. Kolega byl za mno a ja z przodu. No i jedziemy jedziemy i w pewnym momencie na zakrecie kiedy zzucilem gazu... taki piekny agresywny JEB!! :D Jade dalej a kolegi nie ma :shock: Patrze zatrzymal sie tuz za zakretem i sie ogloda, podjezdzam, pytam co jest, muwi "cos mi w skuterku job**lo" :D .... ale do tego tak s przerazeniem i z wystraszana mina :boje_sie:
Wyjasnilem mu ze to LS'a pokazuje jaka ma moc :) i juz jechalismy dalej oczekujac nastepnych JEB JEB ! :P
Tapir

Post autor: Tapir »

Hahaha, ten sprzęt jest po prostu boski. Dzisiaj naprawiłem prawy tylny kierunkowskaz, kabelek odleciał i musiałem polutować- muszę stwierdzić, że kierunkowskazy nie grzeszą finezją :x
thekamil

Post autor: thekamil »

mi lewy tylny płata figle... musze go czymś potraktowac ;)
Jos.
BS Brother
BS Brother
Posty: 1486
Rejestracja: wt, 18 kwie 2006, 12:51
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa / Gostynin

Post autor: Jos. »

Chlopaki, uspokoiliscie mnie troche tymi postami. Juz myslalam, ze to tylko moj Dzikus ma takie humory i pierdzi w najmniej spodziewanym momencie :lol:

W piatek pojechalam sobie do Plocka na mala wystawe motocykli. Stary Rynek, mnostwo ludzi, rozpoczynaly sie Juwenalia. Na scenie zaczynaly sie juz jakies wystepy. Podjezdzam do nieznajomych braci, ktorzy zajeli miejscowki tuz po jednej stronie od sceny. Ustawiam sie tuz obok Marudy, Wirowki, kilku hondziakow (w tym super wypasionego Gold Winga i Magny), jakiegos skuterka i wygaszam mojego Suzuczka. A tu JEB!! ;) Wszyscy sie patrza, co to kurcze bylo. A to tylko moj Dzikusek sobie poszalal. Ladne mialam wejscie, nieprawdaz? :twisted:
LS 650'93 > SV 650s'06 > chwilowy urlop motocyklowy

josss@gazeta.pl
qgel
BS Brother
BS Brother
Posty: 5333
Rejestracja: ndz, 20 lis 2005, 18:46
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: WARSZAWA
Polubił posty: 5

Post autor: qgel »

Jos. pisze: i wygaszam mojego Suzuczka. A tu JEB!! ;) Wszyscy sie patrza, co to kurcze bylo. A to tylko moj Dzikusek sobie poszalal. Ladne mialam wejscie, nieprawdaz? :twisted:
prawdaż, prawdaż, Savage ma duszę i humory też... :wink:
LS 650 Savage`91 ---> GSR600K7 ---> Diablo(GSR600 K6) ---> Rebel 500
tel. 603775119
qgel@wp.pl
A RH+
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

jak mi tego JEB brakuje :cry:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: Savage

Post autor: Tomi188 »

Jak zrobic te strzaly?? Ktos podpowie?? Bede wdzieczny pozdrawiam
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Savage

Post autor: sky02 »

Odwijasz manetkę mocno jak jedziesz, np przy mocnym przyspieszaniu. Potem bardzo szybko całkowicie zamykasz gaz. Np hamujesz przed zakrętem. Jak masz dobrze wyregulowany musi strzelić.
Ja tak mam zawsze w VS1400. Tam jest taki układ ze są dwie dysze powietrza jałowe jedna malutka a druga normalna. Jak nagle zamkniesz gaz to w tych gaznikach robi się bardzo duże podciśnienie i żeby nie zasysal powietrza jak popierniczony i zgasil silnika z boku jest dodatkowa membrana która reaguje na to podciśnienie i zamyka jedna z dysz powietrza (z tego co pamietam ta większa) jak tłok zwolni i podciśnienie spadnie otwiera z powrotem.
Ze to nie jest wtrysk to reakcja nie jest od razu tylko raz zdąży jebnac w komin.
Nie mówię o sytuacji kiedy masz za uboga mieszankę i jak hamujesz silnikiem to cały czas postrzelowuje tylko takie jedno dup :). Fabryczne nie dłubane wydechy trochę to tłumią ale jak są jakieś przeloty to jest to głośne.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: Savage

Post autor: Tomi188 »

A idzie to jakos podregulowac? Bo jakos czas temu strzelalo mi fajnie a teraz juz praktycznie wcale
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Savage

Post autor: sky02 »

Jakie masz wydechy i filtr powietrza? Oryginalne? Filtr powietrza czysty?t Gaźnik to nie wtrysk i się sam nie doregulowuje z mieszanką do tego jakie powietrze do niego wlatuje i wymaga regularnej obsługi

Filtr powietrza zapchany, stary - mniejsze ciśnienie powietrze - mniej tlenu - za bogata mieszanka
Zimno na polu - gęstsze powietrze - więcej tlenu - za uboga mieszanka
Zapchane dysze paliwowe w gaźniku - za uboga mieszanka
Zapchane dysze powietrza w gaźniku - za bogata mieszanka

Nie wiem też o jakie strzały ci chodzi jak o takiego kałasznikowa jak przy wiejskim tuningu wsadzona jest rura od rynny zamiast tłumika do starej Bawari na osiedlu to to jest lipa.

Jak o taki strzał jak opisałem to dobrze wyreguluj układ i będzie, podregulować gaźnik da się i nwet trzeba co jakiś czas.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: Savage

Post autor: Tomi188 »

Tylko ze ja zupelnie nie znam sie na gaznikach nie wiem jak sie je reguluje. Nawet w okolicy nie ma nikogo kto sie zna. Chodzi mi o takie strzaly po odpuszczeniu gazu nie mowie tu o wielkim buuuum tylko zeby sobie strzelal jak inne choppery.. tak wszystko oryginalne puki co. Mysle aby przerobic na bobbera
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: Savage

Post autor: bubu srubu »

Tomi188 pisze: ndz, 3 paź 2021, 19:48 Tylko ze ja zupelnie nie znam sie na gaznikach nie wiem jak sie je reguluje. Nawet w okolicy nie ma nikogo kto sie zna. Chodzi mi o takie strzaly po odpuszczeniu gazu nie mowie tu o wielkim buuuum tylko zeby sobie strzelal jak inne choppery.. tak wszystko oryginalne puki co. Mysle aby przerobic na bobbera
mam savaga ale te strzaly mam nie zawsze, najczesciej mam jak rozpedze sie na maxymalnym przyspieszeniu tak powyzej 100 trzymajac manetke calkiem otwarta i potem zamkne gaz
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: Savage

Post autor: Tomi188 »

Rozumiem czyli jako tako regulacji tego nie ma
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Savage

Post autor: sky02 »

Jak masz dobrze wyregulowany gaźnik to srzały będą wtedy kiedy mają być i nie będą wtedy kiedy ma ich nie być.
Nie ma pokrętła czy śrubki do samych strzałów.
Jak wcześniej strzelał a teraz nie to inaczej zachodzi Ci proces spalania czy teraz jest lepiej czy wtedy tego już nie wiem. Bo nie wiem jak to miałeś ustawione.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
Tomi188
Głaszczący Kanapę
Posty: 47
Rejestracja: pt, 29 cze 2018, 21:00
Województwo: wielkopolskie

Re: Savage

Post autor: Tomi188 »

A jest moze ktos z Was z poznania lub okolic ktory umoe wyregulowac dobrze gaznik??
ODPOWIEDZ