Savage, odgłos tarcia z lewej strony - co to ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
Zielony

Post autor: Zielony »

poprzyglądam się poprzyglądam, dobra byłaby to dla mnie wiadomość :D

Dzięki Qgel za info :!:
a tymczasem przyjemnej, bezawaryjnej i bezdeszczowej podróży :moto: (szkoda, że nie zdążyliśmy na czas z tymi stelażami ale myślę, że jakoś dasz radę). Oby ci droga lekką była :lol:
pozdro
Marecki_s

Post autor: Marecki_s »

Kurcze, u mnie ostatnio jest to samo, ale nie szum, tylko taki upierdliwy pisk przy prędkości około 60 km/h. Wygląda to tak jakby coś chciało się zatrzeć. Olej jest OK, więc mam nadzieje że to może tak pasek obciera. Jutro kontrola i mycie paska wodą z mydłem. I mam Nadzieje że będzie OK.

_____________
LS 650 Savage'88
_____________
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

marecki przeczytaj dokładnie całego posta i zobaczysz że mydło to tylko krutkotrwały zabieg - podstawa ustaw tylne koło :D:D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Marecki_s

Post autor: Marecki_s »

Oczywiście Osamie można wierzyć w ciemno. Ustawienie koła dało pozytywny skutek i pisk gdzieś sobie poleciał. Wszystko wróciło do normy. Muszę się tylko pobawić i ustawić pasek na środku koła, bo teraz jest przy wewnętrznej krawędzi, ale nie piszczy :D

_______________
LS 650 Savage'88
_______________
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

marecki jeżeli pas nei piszczy to znaczy że jest w miarę dobrze ustawiony, a to czy jest na ćrodku zębatki czy nie może być powodem złego wsadzenia dystansu (z lewej strony) w kole podczas składania :D
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
Marecki_s

Post autor: Marecki_s »

Jeśli tak mówisz, to pewnie tak jest, ale ja tylko poluzowałem nakrętke koła i dokręciłem śrube regulacyjną, tak żeby zgrały się znaki z obu stron. Nic więcej nie rozbierałem. W każdym razie już nie piszczy :D

_______________
LS 650 Savage'88
_______________
krycha

Post autor: krycha »

osama pisze:marecki przeczytaj dokładnie całego posta i zobaczysz że mydło to tylko krutkotrwały zabieg - podstawa ustaw tylne koło :D:D
U mnie sprawdzałem tylne koło jest równo według znaków a i tak co jakiś czas (może co dwa tygodnie) muszę smarować mydłem. Jak tego nie zrobię z pasa zaczynają piski dochodzić :sciana: Pozdr :beer:
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

Krycha a może to już najwyższy czas aby pomyśleć nad zmianą pasa??, mi nigdy nie piszczał ciągle, jak zapiszczał to ustawiłem i przestawał :P, ostatni swój pisk wydał 1 listopada dwa lata temu, gdy zgubiłem go na drodze, po prostu nei chciało mu się dalej jeździć i się urwał z Savage :P
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
krycha

Post autor: krycha »

Ale on podobno wytrzymuje 40 000km, mój ma ok.20 000km. Chyba, że oszukali mnie :olaboga: , ale w briefie niemieckim było 17000 km, nie mil. :what:
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Post autor: osama »

mój pas sie skończył przy stanie licznika 28000, nie wiem czy był ten stan oryginalny, jednak nie zdziwiło mnie to aż tak bardzo, gdyż wiem jak dostawał w :dupa: :twisted:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
piotrekj230@wp.pl
Podpatrywacz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 15 lis 2019, 09:07
Województwo: mazowieckie

Re: Savage, odgłos tarcia z lewej strony - co to ?

Post autor: piotrekj230@wp.pl »

Od jakiegoś czasu podczas ruszania i jazdy pod obciążeniem słychać takie trrrrrrr z lewej strony silnika. Nadmieniam że rozrząd wymieniony, głowica i zawory przejrzane jak również swozen tłoka i wał. Na biegu jałowym brak hałasu tylko podczas jazdy. Czego to mogą być objawy???
ODPOWIEDZ