Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Tasek

Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Tasek »

Witam
Panowie nalałem do Suzi za namową kolegi który pracuje w intercarsie olej Fuchs silkolene na estrach. Zachwala że super hiper oliwa, mechanik z okolicy który lata na torach na R1 również że najlepsza oliwa. Szukam po necie i praktycznie nic się nie dowiedziałem o niej. Czy zostać przy tym oleju czy na następną wymianę zalać motula 7100 lub liqui moly race 10w50?
próbując porównać silkolene do motula to pro 4 to odpowiednik 7100 czy 300V?
Comp 4 to 5100 czy 7100?
Marka na pewno jest znana czego nie można powiedzieć w Polsce. Olej pachnie jak płyn do naczyń Ludwik
kali
The Real One
The Real One
Posty: 457
Rejestracja: pt, 11 lip 2014, 05:41
Województwo: podlaskie
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: kali »

Fuchs znam ale ze stosowania do poj. ciężarowych i osobowych. Natomiast chodzi w naszej flocie min. od 8 lat bez zastrzeżeń. Cena konkurencyjna w stosunku do bardzo reklamowanych na naszym rynku innych marek. Tu mogę polecać (a kiedyś byłem sceptyczny, dziś na równi z innymi)
Natomiast co do użytku w silnikach 2oo nie potrafię nic powiedzieć.
Jeśli chodzi o oznaczenia... raczej dobieraj olej na podstawie zaleceń producenta motocykla w odniesieniu do wymagań SAE i zakresu temperatur w jakich użytkujesz moto ....
- pozdrawiam
kali

GSF 1200 (bandziorno)
tel. 509 524 282
gg: 6310520
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Waldex »

FUCHS SILKOLENE PRO 4 10W40 syntetyk - ten? Jeśli pachnie Ludwikiem, to ma sprawdzony dodatek myjący...:)
Na tor lepszy ten liqui moly race 10w50, ze względu na tą drugą cyfrę. Do turystyki Fuchs jest OK.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
Tasek

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Tasek »

Tal silkolene pro o zapachu ludwika. Już go wlałem zostać przy nim na dłużej?
Tasek

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Tasek »

Jak by to powiedzieć o ile na starym czarnym już jak smoła motulu 5100 10w40 biegi wchodziły idealnie z lekkim stuknięciem, to po zalaniu silkolene skrzynia chodzi duuużo ciszej ale po ok tygodniu na zimnym silniku nie ma problemu z wbiciem 1 i N ale na mieście jak się zagrzeje to już kilka razy stałem na światłach za mną sznur aut a ja szukałem 1. Jak już wbiłem to z nerwów prawie na koło stawałem. Luz również czasem idealnie wskakuje a czasem szukam i szukam i przeważnie 2 wskakuje. Wylać ten olej? Zrobiłem dop 100km na nim, jest juz dość ciemny.

Zastanawiam się nalać motula 7100 10w40 czy valvoline synpower czy LM ?

LM synth race 10w50 mam za 175zł, motula 7100 10w40 za 140zł a valvoline synpower 10w50 za 100zł
Zawsze chcę jak najlepiej a wychodzi jak zwykle.

proszę o pomoc
Tasek

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Tasek »

To jednak nie wina oleju chyba. W ten sam dzień po wymianie oleju wymieniłem płyn hamulcowy oraz od sprzęgła. Może nie wysprzegla do końca i dlatego takie objawy.
AVAIO
BS Brother
BS Brother
Posty: 737
Rejestracja: pn, 22 gru 2008, 21:56
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: AVAIO »

Royal Purple max cycle 10W40. Sprawdzone na torze w extremalnych warunkach.
Popylacz torowy Daytona 675
Gsxr 600 K8- U Kossy w posiadaniu.
Gsxf 600 '99- sprzedany
tel. 509536349
0Rh+
Jihadek
Moderator
Moderator
Posty: 1742
Rejestracja: pt, 3 paź 2008, 09:18
Województwo: lubelskie
Lokalizacja: Czemierniki (okolice Radzynia Podlaskiego)
Polubił posty: 3
Otrzymane Polubienia: 36

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Jihadek »

No a z motulem 300v co jest nie tak (może poza ceną :-) )?
Pytam na przyszłość, bo na tamim obecnie latam.
Kefas można czytać jihadek (dżihadek) lub Piotrek 502-683-907
Pasja + Wizja + Działanie = Sukces (CZYLI MOTO!!!)
WSK 125 => MZ ETZ 150e => MZ ETZ 251e => Bandit 600 N => SV 1000 S
Plastik

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Plastik »

300v competition 15w50 to bardzo dobry olej, polecam. Do cafejki z innej stajni leję tylko jego, jest drogi ale po 1kkm wygląda jak miód. Zero spopielin. Jedyna "wada" - silnik misi być w idealnym stanie bo ta oliwa jest dość rzadka i zarżnięty piec będzie ją żłopał na potęgę, a że kosztuje trochę to szkoda kasy. No ale jak kogoś stać to może go nawet do nagrzewnicy lać ;) No i nie najlepiej znosi niskie temperatury, ale na sportowym moto przy -25 raczej nikt nie jeździ. Polecam kupować w puszkach a nie w bańkach, w plastiku jest sporo podróbek. Puszki mają hologram na kapslu i zawsze można na stronie internetowej sprawdzić autentyczność

Moim zdaniem zachwalany wszędzie i wciskamy wszystkim motul 5100 10w40 to średniak. Za tę kasę można dostać lepszą oliwę. Po 1kkm robi się czarny jak zad szatana, a to niby półsyntetyk...

Mogę także polecić produkty angielskiej marki Millers. Bardzo przyzwoite oleje. Seria motorsport kosztuje podobnie do motula 5100 a jest o kilka klas wyżej.
Jacek
Moderator
Moderator
Posty: 1715
Rejestracja: ndz, 5 lis 2006, 20:13
Województwo: dolnośląskie
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Jacek »

Kefas pisze:No a z motulem 300v co jest nie tak (może poza ceną :-) )?
Pytam na przyszłość, bo na tamim obecnie latam.
Wlałem pierwszy raz 300v do RMZ-ty i części wyleciały na zewnątrz przez karter i dekiel. Przypadek?
RM-Z 250 + GM500
tel. 502 341 006
Bob

Re: Olej Fuchs silkolene pro 4 vs Motul

Post autor: Bob »

Tasek pisze:Wylać ten olej? Zrobiłem dop 100km na nim, jest juz dość ciemny.

proszę o pomoc
Jeśli dość szybko ściemniał olej to znaczy, że działa to znaczy, że myje silnik i skrzynię od środka. W tej dziedzinie jest bardzo skuteczny wychodzi. Chyba, że go przegrzałeś, ale w 100 km ?

upsssss temat pewnie dawno nieaktualny :) ale z ciekawości co z tym olejem egzotycznej firmy ? dalej w silniku ?
ODPOWIEDZ