dziwne wibracje po zmianie opon

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Motdok

dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: Motdok »

Cześć, mam taki problem , zmieniłem oponę z tyłu na nową. Opona To dunlop roadsmart III. I po zmianie jak jade nieco szybciej dochodzą mnie dziwne dźwięki, jak by taki dziwny rezonans czy buczenie.Po wciśnięciu sprzęgła problem znika. To takie dziwne buczenie , nie są to drgania a raczej odczuwalne lekkie wibracje jak by na łańcuchu czy coś. cieżko to opisać. Dziwne jest to że jak wcisnę sprzęgło podczas jazdy problem znika. Pytanie co to może być? czy osoba która zmieniała opone zamontowala koło krzywo ? jest to możliwe? bo tylko mi to przychodzi na myśl. opone wyważała i niby ok było..
luzik
Free Rider
Posty: 2354
Rejestracja: pn, 20 sie 2007, 14:46
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Gdańsk

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: luzik »

Opony tak jak w aucie - są cichsze i głośniejsze ..ale to że sprzęgło pomaga to nie pasuje. Łańcuch zębatki wszystko ok ?
GS-F N600 (105000km) --> italian whore (16000 + 14000km++)
It's Good to be Bad :devil:
mariusz-n2
The Real One
The Real One
Posty: 2541
Rejestracja: czw, 1 maja 2014, 22:55
Województwo: mazowieckie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: mariusz-n2 »

A sprawdzałeś czy równo są ustawione znaczniki z obu stron na wahaczu ?
nastoletnie początki to stary JUNAK,potem dłuuugo nic,Powrót to H... jednoślad ps 150,4 sezony gsx 1250 fa,
Czarna Hayabusa L 4, III generacja hajki 2022

Pragnę realizować dotychczas niespełnione marzenia
Motdok

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: Motdok »

No wlasnie nic nie sprawdzalem. Jade do serwisu suzuki. Niech zobacza. Tez tak mysle ze albo kolo zle ustawione albo lancuch za mocno czy cos. Motocykl nowy jest. Dopiero 6 tys km
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: Emil »

A opona nie obciera o coś jak się nagrzeje?
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Bob

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: Bob »

Motdok pisze:No wlasnie nic nie sprawdzalem. Jade do serwisu suzuki. Niech zobacza. Tez tak mysle ze albo kolo zle ustawione albo lancuch za mocno czy cos. Motocykl nowy jest. Dopiero 6 tys km
I jak sytuacja, ustawili koło, czy inny temat ? 6 tys km i oponka fabryczna w nowym moto do wymiany ? Z jakiej przyczyny ?
Co za sprzet ?
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: Dany »

Sprawdź napięcie łańcucha, oba koła na glebie skok powinien nie być większy nić na dwa palce (2-4 cm).
Odgłos podobny do tego co opisujesz może być z łańcucha. Zarówno zbyt mocno napiętego jak i zbyt luźnego.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: Dany »

Bob pisze:
Motdok pisze:No wlasnie nic nie sprawdzalem. Jade do serwisu suzuki. Niech zobacza. Tez tak mysle ze albo kolo zle ustawione albo lancuch za mocno czy cos. Motocykl nowy jest. Dopiero 6 tys km
I jak sytuacja, ustawili koło, czy inny temat ? 6 tys km i oponka fabryczna w nowym moto do wymiany ? Z jakiej przyczyny ?
Co za sprzet ?
Często opony "fabryczne" wytrzymują małe przebiegi. Mają zapewnić najlepszą w danym budżecie trakcję i nikt się nie martwi o ich trwałość.
6 kkm to jak najbardziej prawidłowy przebieg na takich oponach.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Motdok

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: Motdok »

byłem w suzuki, koło wyważyli , wyregulowali łańcuch zdjęli zamontowali. i jest normalnie. nie wiem co było. Motocykl ma przejechane 6 tyś km. Miałem oryginalną oponę jak kupiłem motocykl, bridgestone , ale twarda jak nie powiem co. i kupiłem dunlop roadsmart III. może to opona inaczej sie prowadzi. No zobaczymy, trasa przede mną do Albani. Jak coś napiszę czy się coś dzieje. dzięki za podpowiedzi ..
mariusz-n2
The Real One
The Real One
Posty: 2541
Rejestracja: czw, 1 maja 2014, 22:55
Województwo: mazowieckie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: dziwne wibracje po zmianie opon

Post autor: mariusz-n2 »

Z pewnością wymiana opon pomogła,
ale nawet na fabrycznych batlaxach nie powinno być takich rzeczy !
nastoletnie początki to stary JUNAK,potem dłuuugo nic,Powrót to H... jednoślad ps 150,4 sezony gsx 1250 fa,
Czarna Hayabusa L 4, III generacja hajki 2022

Pragnę realizować dotychczas niespełnione marzenia
ODPOWIEDZ