Suzuki RF 900 jakie fajki i kable

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Tasek

Suzuki RF 900 jakie fajki i kable

Post autor: Tasek »

Cześć!
Panowie przerabiał ktoś może wymianę kabli wysokiego napięcia i fajek w RF 900? Już 2 razy mi zalało tą samą świecę i przerywa na wolnych obrotach jak już jadę z wyższymi obrotami to ok, co ciekawe zawsze pada przy odpalaniu zimnego i pierwszych metrach jazdy. Nie ważne czy iryda czy zwykłe. Postanowiłem zmienić kable fajki i świece. Pytanie jakiej firmy kable i fajki kupić? W intercarsie dowiedziałem się że nie ma dedykowanych tylko na metry w silikonie i zwykłe. Fajkę muszę przynieść na wzór bo katalog ngk nic ponoć nie pokazuje. Swiece miałem wcześniej ngk ale już kilka razy słyszałem że denso sa lepsze. na allegro dominują przewody na metry beru silikonowe po 30zł za metr. Orientujecie się ile metrów do rf 900 potrzeba? tyle co zalałem cały bak i już nie chciało mi się spuszczać paliwka
Może ktoś wie jakie właściwe fajki założyć?
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 198
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: Suzuki RF 900 jakie fajki i kable

Post autor: Bociek »

Hey,
Jeśli mówisz, że pada Ci ciągle ta sama świeca i przerywa na zimnym to może też być wina gaźnika / przytkanej dyszy / złej dawki paliwo-powietrze. Miałem tak u siebie w GS 500 gdzie mimo przedmuchania sprężarką i wyczyszczeniem benzyną w sprayu, po około 150 kilometrach siadała świeca na garze. Dopiero myjka ultradźwiękowa załatwiła problem.

Co do fajek i reszty:
Na świecę NGK CR9E powinna podeść fajka NGK YD05F (takie info znalazłem u dystrybutora http://www.e-ngk.pl/ngk-yd05f-fajka-mot ... -3326.html) jeśli napisał byś do nich wiadomość z zapytaniem o takowe produkty powinni Ci już dobrać pod to odpowiednią specyfikację (chodzi mi tu o wszystkie czynniki z elektryki, które powinny ze sobą współgrać).

Jeśli objawy nadal będą występowały to mogę dać ci namiar na osobę godną polecenia w sprawach mechaniki motocyklowej, oczywiście z Twoich okolic.

P.S. Jestem fanem tej bestii i bardzo chciałbym aby RF 900 było moim II motocyklem.
BRh+
Trojaczki
GS 500 SF
GSX-R 750W 100% Seria
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
ODPOWIEDZ