Seryjny wydech FZ1

Dział techniczny dotyczący motocykli innych marek
ODPOWIEDZ
Bolo
BS Brother
BS Brother
Posty: 1374
Rejestracja: czw, 26 sty 2006, 20:47
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Krapkowice

Seryjny wydech FZ1

Post autor: Bolo »

Witam jezeli ktoś posiada ten motocykl chciałbym usłyszeć opini na temat seryjnego wydechu , ja miałem przyjemnośĆ taki piździk mieć i uważam, że był tomjeden z nielicznych super brzmiących wydechów. No i ten wygląd.
gg 2883934
Bandit 650s+Leo Vince SBK Evolution II sprzedany, CZARNA PADLINA :)sprzedana ciekawe co teraz ...
BMX, Over the Top, Merida Crossway 100 D...:) Pozdrawiam
asedio
Śmigający inaczej...
Posty: 67
Rejestracja: pt, 15 wrz 2017, 21:38
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Seryjny wydech FZ1

Post autor: asedio »

Przynajmniej go słychać :)
Jest ok.
W XJR1300 mam Devila z DB kilerem. Jest przynitowany i jakoś jeszcze tego nita nie spiłowałem :)
Porównując oba to:
W XJR jest cicho, bardzo cicho ale pomruk jest rewelka, taki kosmiczny. do tego praca silnika jakby miał turbinę, więc całość bardzo fajnie brzmi.
Mi się podoba taka cisza, odkrecasz manetkę i nie ma żadnego nadęcia tylko od razu kop do przodu. XJR1300 to prawie bliźniak GSX1400.
W FZ1N już inaczej. W lekkiej jeździe też jest w mairę ok ale każde mocniejsze odkrecenie manetki robi już konkretny, mocny i dość głośny pomruk.
Odkrecenie manetki skutkuje od razu takim.... "nadęciem" tłumika i hałasem jakby nie dawał rady całych tych spalin normalnie i bez oporu przez siebie przepuścić. Ale za to od razu czuć po dzwięku, że zaczyna sie ostra jazda.
Miałem VS800 z tłumikami Marving Legend i tam to był dopiero łomot ale bardzo fajny. Fajnieszy jak się ich z boku słuchało niż siedząc na moto.
Mam trochę przewrażliwiony słuch po chorobach uszu i konkretnym wyleczeniu i wkurzało mnie jak np. wiatr wiał z boku to jeden tłumik grał głośniej a drugi ciszej. Wiatr się zmienił to było odwrotnie. Po prostu przez wiatr hałas docierał do uszu z różną siłą. Taka fobia z audio. Dla mnie musi być równo.
W tamtym okresie potrzebowałem sprzetu do szybkiego i sprawnego przemieszczania się. Dlatego pożegnałem VS800 a zasiadłęm do XJR1300 a
FZ1N... bo okazja była :)
75r. komarek 2KM?, 82r. ETZ250...potem rowerów naście/siąt... i. po 50-stce Intruder vs800 95r, vs1400..odjechały :(...FZ1N odjechała..:( teraz tylko XJR1300 i FJR1300 :)
ODPOWIEDZ