Swiatła GSX 750F

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

virus2705

Swiatła GSX 750F

Post autor: virus2705 »

Witam wszystkich,dzisiaj założyłem dodatkowe światła ledowe 12v,ustawiłem je tak aby nie swieciły centalnie po oczach innych kierowców i mam pytanie czy mogę normalnie sie poruszac z takimi światłami w dzień jak i w nocy?Często poruszam się gdy jest juz ciemno,zrobiłem do nich osobny włącznik więc nie świecą z całą resztą świateł.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Generał

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: Generał »

z tego co mi wiadomo to jeśli mają one homologację to nikt nie powinien się doczepić (nikt w sensie policja)
virus2705

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: virus2705 »

Rozumiem,bo generalnie chodzi mi o sam fakt czy można montować w moto dodatkowe oświetlenie. Dzięki śliczne za pomoc.
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4253
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: Emil »

Nie wiem czy homologacja dotyczy świateł instalowanych poza org miejscem, chyba że potraktujemy jako światła dzienne, ale to raczej nie spełnia odległości minimalnych od siebie i krawędzi
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
Generał

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: Generał »

Tu masz link poniżej do ciekawego artykułu
Tuning moto

może nie jestem z ruchu drogowego lecz z prewencji, ale z przepisów wynika iż można mieć zamontowane jako światła dzienne. W razie co to możesz zajechać na stację diagnostyczną co by Ci zmierzyli jak świecą te dodatkowe światła LED. Tzn kąt i wysokość "świecenia" co by nie oślepiały innych użytkowników drogi i niech Ci wypiszą taki papierek iż te lampy (model taki i siaki umiejscowione w tym i tym miejscu nie stanowią, zagrożenia dla innych użytkowników drogi) czy coś w tym stylu.

A jak nie da rady tak, to po prostu podjedź na komendę policji i powiedz jak wygląda sytuacja i niech fachmen z "Ruchu Drogowego" się wypowie i poradzi co zrobić
Waldex
Po drugiej stronie Mocy
Po drugiej stronie Mocy
Posty: 1811
Rejestracja: sob, 8 gru 2007, 17:26
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymane Polubienia: 6

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: Waldex »

Generał, schodzimy na ziemię. Fachmen z SKP, nic na ten temat nie da na papierku, jeśli nie ma na to papierka.
Fachmen w białej czapce, prędzej karze zdemontować, niż coś pozytywnego na ten temat powie.
Ewentualnie może zabrać dowód...:) Podjedź pod ścianę i sprawdź, czy te lampy mają podział poziomy, jak oryginalne.
Jeśli nie mają, to używaj, jak jesteś sam np. jadąc przez las.
Jedź i daj jechać innym!
czarny GS500E pojechał.....
czarna SV650N pojechała...
czarny mruczek Z750S pojechał...
czarny większy mruczek Z1000SX pojechał...
jest jeszcze większy, srebrny mruczek FJR1300 AE
virus2705

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: virus2705 »

Ja ustawiłem te światła troszkę niżej aby nie oślepiało kierowców a prawą ciutke w prawo,bardziej na pobocze drogi bo na normalnej lampie nie widać idealnie niestety,od zamontowania ich żaden kierowca jeszcze nie mrugał ani nic takie czyli musi być ok,a to wszystko robię ze względu na bezpieczeństwo swoje i innych,dzisiaj nawet pomimo dużej mgły było ok i widziałem drogę a po zgaszeniu tych lampek było gorzej...
Generał

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: Generał »

Tego nam właśnie virus nie napisałeś czy te światła mają jakieś certyfikaty itp.
W razie takich sytuacji to zabranie dowodu jest w woli policjanta jeśli uzna to za słuszne, ale jakby ktoś się czepiał to po prostu spokojne należy wytłumaczyć co i jak a to przejdzie. Każdy jest człowiekiem i każdy chce poruszać się bezpiecznie po drodze w końcu.
Te światła mogą służyć jako dodatkowe światła halogenowe czyli np w trakcie jazdy we mgle skoro jest dobrze skierowany strumień światła.
Dlatego też nie rozumiem czemu w stacji diagnostycznej nie mogliby takiego pisemka sporządzić, że światła nie oślepiają, że są dobrze ustawione etc.
Co by policjant miał większe rozeznanie i w tej kwestii nie miał wątpliwości....
virus2705

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: virus2705 »

Odnośnie certyfikatów nie jestem pewien,nie są to światła z jakiejś wyższej półki,podjade na stacje diagnostyczną i zobaczymy co z tego będzie.
Generał

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: Generał »

podjechać i zapytać nic nie zaszkodzi. Pamiętaj kto pyta - nie błądzi :-)
virus2705

Re: Swiatła GSX 750F

Post autor: virus2705 »

Dokładnie :) Dziękuje wszystkim za pomoc... :-)
ODPOWIEDZ