Suzuki GSR600 Słabe światła

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: chicken19 »

Mówisz że odpowiedni zestaw xenon bez przesłony,soczewki i poziomowania załatwi sprawę?Kiedyś jechałem nocą i jakiś pe-dał w becie (prawdopodobnie E36) zamontował sobie taki zestaw.Nie widziałem gdzie jadę.Kuzyn jechał za mną i dał mu długimi bo myślał że jedzie na długich.Tamten jak błysnął długimi w xenonie to tylko opanowanie kuzyna nie doprowadziło do tragedii .
GAJOWY77

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: GAJOWY77 »

Ja akurat mam przysłony w soczewkach i sprawdzałem ustawienie świateł są ok gorsza sprawa z samopoziomowaniem
martines
Zmieniacz Żarówek
Posty: 56
Rejestracja: ndz, 10 sty 2016, 14:26
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Wurzburg/Bawaria, w Polsce- Podlasie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: martines »

GAJOWY77 pisze: gorsza sprawa z samopoziomowaniem
Samopoziomowaniem i spryskiwaczami .... nie zapominajmy że według prawa w UE muszą być zamontowane spryskiwacze kiedy jest zamontowany xenon.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5600
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 121
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: Dany »

No nie do końca... z tymi spryskiwaczami
śmigła z Bawarii nie posiadają w motocyklach spryskiwaczy a już od dawna montowany jest xenon (fabrycznie)
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
GAJOWY77

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: GAJOWY77 »

Powiem tak.byłem po zamontowaniu zestawu u diagnosty w celu sprawdzenia dodam że obie soczewki odpuściłem delikatnie w dół. Powiedział że jest wszystko ok nie biją w niebo i jakoś jeszcze nikt mi nie mrygał z przeciwka. Jedyny minus jest taki że długie potrzebują ok 4do 6 sekund do rozgrzania zarnika .Ale teraz jazda w nocy to sama przyjemność. Pozdrawiam
GAJOWY77

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: GAJOWY77 »

Dany pisze:No nie do końca... z tymi spryskiwaczami
śmigła z Bawarii nie posiadają w motocyklach spryskiwaczy a już od dawna montowany jest xenon (fabrycznie)
A jak wygląda sprawa poziomowania w tych moto coś wiesz więcej?
Pawel_94
Podpatrywacz
Posty: 12
Rejestracja: ndz, 18 cze 2017, 11:13
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Myślenice

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: Pawel_94 »

Jako autor tematu może dodam coś od siebie, bo postanowilem za radą kolegi zainwestować w żarówki OSRAM COOL BLUE HYPER, są to żarówki niehomologowane, ale różnica podczas jazdy nocą jest ogromna, po zmianie żarówki regulowałem tylko kąt padania światła tą śrubką na reflektorze, tak żeby nie ładowała w niebo (zaznaczyłem sobie na drzwiach garażowych linię gdzie padało światło na seryjnej żarówce i do tej samej lini ustawiłem nową), teraz mam ładne światło barwy białej coś jak xenon, gdy jade w nocy nikt nie mruga długimi więc raczej nie oślepia, na drodze nie było żadnych problemów z policją, podczas przeglądu diagnosta również nie miał zastrzeżeń co do tych świateł, także ze swojej strony polecam te żarówki
Obrazek
Suzuki GSR600 K6+ Akrapovic <- to już przeszłość, teraz GSX-R 600 K8+MIVV
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5600
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 121
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: Dany »

GAJOWY77 pisze:
Dany pisze:No nie do końca... z tymi spryskiwaczami
śmigła z Bawarii nie posiadają w motocyklach spryskiwaczy a już od dawna montowany jest xenon (fabrycznie)
A jak wygląda sprawa poziomowania w tych moto coś wiesz więcej?
Tak, mają system nazywany ESA i Moto cały czas trzyma poziom...
A tak serio to jest to elektroniczny układ regulacji twardości zawieszenia. To im najwyraźniej wystarczy aby mieć homologację.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
GAJOWY77

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: GAJOWY77 »

Najlepiej jak by u nas trochę spraw poprawili względem przepisów. No ale cóż muszą jakoś kasę zdobywać i po prostu lubią ludzi gnębić :Banana2: po prostu walić nas jak się da :wink: może kiedyś będzie lepiej. Teraz trzeba sobie jakoś radzić. Lewa. :D
chicken19
The Real One
The Real One
Posty: 297
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 08:00
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Grójec

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: chicken19 »

Dany a czy ogólnie w moto jest wymagany spryskiwacz?Bo tak na zdrowy chłopski rozum to po pryśnięciu na soczewke podczas jazdy wszystko ląduje na kasku i kurtce.Poza tym myślę że kształt reflektora i owiewki powoduje że raczej lampa się tak nie paskudzi.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5600
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 121
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: Dany »

chicken19 pisze:Dany a czy ogólnie w moto jest wymagany spryskiwacz?Bo tak na zdrowy chłopski rozum to po pryśnięciu na soczewke podczas jazdy wszystko ląduje na kasku i kurtce.Poza tym myślę że kształt reflektora i owiewki powoduje że raczej lampa się tak nie paskudzi.
Nie słyszałem o takich wymaganiach w stosunku do motocykli.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
martines
Zmieniacz Żarówek
Posty: 56
Rejestracja: ndz, 10 sty 2016, 14:26
Województwo: świat i okolice
Lokalizacja: Wurzburg/Bawaria, w Polsce- Podlasie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: martines »

Gdzieś wyczytałem że (jak znajdę ten artykuł to przytoczę) że w moto mogą być montowane światła tylko i wyłącznie takie jak fabryczne na które została przydzielona homologacja.
Czyli jeśli lampa nie posiada homologacji do oświetlenia typu XENON to i takie oświetlenie nie powinno w niej być montowane i nie ma tutaj znaczenia czy to lampa zwykła czy soczewkowa. Soczewka do halogenu jest zbudowana inaczej niż do Xenonu bo to światło o zupełnie innej charakterystyce. To jedno a drugie to co jeśli jakaś "krowa" wymusi na nas pierwszeństwo i dojdzie do wypadku.... a Policyjny technik będzie na tyle dokładny że dokładnie sprawdzi oświetlenie motocykla to i tak będzie nasza wina. Zamiast kombinować jak koń pod górkę radze kupić po prostu dobre żarówki o zwiększonej emisji światła z homologacją (trochę krócej żyją niż te normalne ale za to świecą lepiej) a jeśli to nie pomoże to pamiętajmy że odbłyśnik w reflektorze ulega również zużyciu i traci po pewnym czasie witalność więc może czas pomyśleć nad jego wymianą.
bastion
Lajtowy Motonita
Posty: 739
Rejestracja: sob, 10 cze 2006, 07:00
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Rybnik

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: bastion »

Dany pisze:Nie tak do końca...
gdyby to się dało (a zapewne się da) spiąć z klaksonem żeby tylko w czasie używania klaksonu tak działały to jest to dobra opcja.
Takie rozwiązanie ma Aleksandra :)
Ola do tablicy :)
SRAD 98
Pojechała
Czarny Diabeł 😈 1250
tel 690 121 238
bastion750@wp.pl
FanatiX
Podpatrywacz
Posty: 4
Rejestracja: sob, 29 wrz 2018, 11:19
Województwo: lubelskie

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: FanatiX »

Usunięte przez moderatora
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2184
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Suzuki GSR600 Słabe światła

Post autor: harpoon »

Najpierw avatar, powitanie tam gdzie należy, a dopiero potem udzielanie na forum :angry_smile:

Jedno upomnienie dostałeś w listopadzie od Kefasa, potraktuj to jako ostatnie...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
ODPOWIEDZ