Suzuki GSR 600 leci olej z pokrywy zaworów.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

marceli874
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 11:47
Województwo: mazowieckie

Suzuki GSR 600 leci olej z pokrywy zaworów.

Post autor: marceli874 »

Witam. Odebrałem moto od mechanika po regulacji luzów zawodowych. Chwilę pojeździłem i zauważyłem że z pod pokrywy zaworów leci olej. Po dłuższym postoju kapał z silnika. Dodam tylko że uszczelka została wymieniona na nową, a dodatkowo mechanik skręcił ją na silikon bo twierdził że bez silikonu jak skręcił to leciał mu olej. Skoro na starej było wszystko dobrze to czemu tak jest? Jakieś podciśnienie się robi czy co?
Dziś zaprowadzam spowrotem do naprawy.
cypiss
BS Brother
BS Brother
Posty: 174
Rejestracja: czw, 15 sty 2015, 11:40
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Tychy
Polubił posty: 12
Otrzymane Polubienia: 4

Re: Suzuki GSR 600 leci olej z pokrywy zaworów.

Post autor: cypiss »

Hej, skoro mechanik sp... to musi naprawić. Wiem, że ta "operacja" z uszczelką w pokrywie wymaga zdolnych paluszków, dlatego silikonem się wspomaga, żeby uszczelka została na swoim miejscu. Trzeba bardzo dokładnie wkoło, najlepiej dobrze poświecić latarką czy się nie podwinęła.
Pozdro
Cypiss 8)
SUZUKI...na zawsze :heart_eyes:
BRACTWO... na wieki O:-)

Jestem...SŁODKI... 0:)
marceli874
Podpatrywacz
Posty: 11
Rejestracja: śr, 3 maja 2017, 11:47
Województwo: mazowieckie

Re: Suzuki GSR 600 leci olej z pokrywy zaworów.

Post autor: marceli874 »

A możliwe jest ze uszczelki śrub zaworowych ( te okrągłe 6szt) są już za bardzo spłaszczone i niedociskają odpowiednio pokrywy?
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Suzuki GSR 600 leci olej z pokrywy zaworów.

Post autor: harpoon »

Moim zdaniem jest tak jak pisze Cypiss - błąd montażu uszczelki... Zwłaszcza, jeśli tam jest tak mało miejsca, to o to nie trudno... Sylikon tam gdzie jest uszczelka?? Moim zdaniem mechanik chciał bezkosztowo się uratować, tzn wie, że coś źle zmontował ale nie chce ze swojej kieszeni nowej uszczelki zakładać... Zwłaszcza, że stara uszczelka była bez silikonu i nie ciekło...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: Suzuki GSR 600 leci olej z pokrywy zaworów.

Post autor: AdamOSA »

Jak już decydujesz się (mechanik) na wymianę uszczelki to wszystkich a nie jednej z 9szt . Jak znam życie to pod świecami zostały stare . Jak leciało przez otwory poniżej wydechów z przodu to masz juz odpowiedź . W GSR mógł je jeszcze odwrotnie założyć bo widziałem takie wydumki . Współczuje następnemu mech czyszczenia tego silikonu w tym modelu tylko pod michą ma prawo takie coś się znajdować .
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
ODPOWIEDZ