Jakie opony kupić ?

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

japel251993
Podpatrywacz
Posty: 3
Rejestracja: sob, 23 mar 2019, 17:37
Województwo: podkarpackie

Jakie opony kupić ?

Post autor: japel251993 »

Witam
Od roku posiadam Suzuki Bandit 600 i planuje wymienić opony przed sezonem ,dużo czytałem na ten temat i mam 3 wybrane marki ale nie mogę się zdecydować między Michelin pilot road 4, Pirelli diablo Rosso 2 lub meltzeler z8. Dodam ,że jeżdżę jedynie turystycznie ,nie jestem fanem zawrotnych prędkości itd. po prostu chce czuć się bezpiecznie .Ma ktoś jakieś propozycje ?

Pozdrawiam
mariusz-n2
The Real One
The Real One
Posty: 2541
Rejestracja: czw, 1 maja 2014, 22:55
Województwo: mazowieckie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 1

Re: Jakie opony kupić ?

Post autor: mariusz-n2 »

Mogę coś powiedzieć o michelinkach i pirelkach (co prawda 3 ),
bo używałem tych opon.Michelinki są rewelacyjne na deszcz,niestety z czasem,
(tak powyżej 10 tys. km ) potrafią łapać uślizgi,choć niezbyt groźne ,bo wcześniej
sygnalizowane.Poza tym są dość trwałe ,czyli osiągają duże przebiegi.
Pirelki są zdecydowanie bardziej sportowe,szybciej się grzeją i chyba jednak lepiej trzymają.
Na mokrym też są bardzo dobre,chociaż chyba nie tak trwałe jak michelinki.
Co prawda trochę trudno jest mi porównać ,bo michelinek używałem na gsx-fie 1250,
zaś pirelek na Hayabusie,a to jednak inna bajka jest !
Ale co byś nie wybrał ,to do zwykłego latania 600-tką ,to każda z tych gum będzie dobra.
nastoletnie początki to stary JUNAK,potem dłuuugo nic,Powrót to H... jednoślad ps 150,4 sezony gsx 1250 fa,
Czarna Hayabusa L 4, III generacja hajki 2022

Pragnę realizować dotychczas niespełnione marzenia
japel251993
Podpatrywacz
Posty: 3
Rejestracja: sob, 23 mar 2019, 17:37
Województwo: podkarpackie

Re: Jakie opony kupić ?

Post autor: japel251993 »

Te co napisałeś odstraszają mnie troszkę niby szybkim ząbkowaniem się i zużyciem ,tak wyczytałem na innych forach Ale tak jak piszesz przy zwykłej turystycznej jeździe nie powinno to wystąpić .

Myślę też na Michelin pilot road 2 bo też mają świetne opinie,w sumie chyba lepsze nawet.
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Jakie opony kupić ?

Post autor: Dany »

To ja odstraszę Cię jeszcze bardziej...
Zamykam wątek do czasu uzupełnienia wymogów formalnych czyli przywitanie w odpowiednim dziale i avatar.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Zablokowany