GSF 400 nie wchodzi 3 bieg

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Thomszon

GSF 400 nie wchodzi 3 bieg

Post autor: Thomszon »

Cześć,

tak jak w tytule często podczas jazdy nie wchodzi 3 bieg, gdy stoi na stopce serwisowej to wchodzi normalnie...

Objawy wyglądają tak:

- 1 bieg - normalnie wchodzi
- 2 bieg - troszkę "miękko" wchodzi, kiedyś normalnie wchodziła z takim kliknięciem
- 3 bieg - ciągnę dźwignię do góry i przesuwa się ale bieg nie wchodzi, (po czasie i nagimnastykowaniu się wejdzie)
- 4 bieg - normalnie
- 5 i 6 bez problemów.

To czy mam wysokie obroty czy niskie nie zmienia nic przy zmianie na trójkę.

Nie wiem dlaczego ale nasiliło się to po ok 100 km od naciągu łańcucha, wcześniej nie było z tym problemów. (łańcuch naciągnięty był prawidłowo - nie za mocno)
Nie piłuję go, nie pale gumy itd - jeżdżę normalnie, a już go trochę mam i nie sądzę że to po poprzednich właścicielach jest jakiś rozwalony bo to się nagle pojawiło.

Oprócz tego bardzo szybko się wyciągnął łańcuch po tej regulacji max 250 km przejechane - ale wg mnie jest już zmęczony ten łańcuch i będę wymieniał.
Ale chyba to nie ma nic w związku z biegami.

Co sądzicie?
Thomszon

Re: GSF 400 nie wchodzi 3 bieg

Post autor: Thomszon »

Okazało się że zły olej wybrałem i tarcze sprzęgła się sklejały - po wymianie na Ecstar działa
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: GSF 400 nie wchodzi 3 bieg

Post autor: Dany »

:ok2:
Świetnie że się podzieliłeś rozwiązaniem usterki.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
ODPOWIEDZ