Cieknący olej z kolektora wycehu bandit 600.

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

elektryk111
Podpatrywacz
Posty: 2
Rejestracja: wt, 24 gru 2019, 10:33
Województwo: śląskie

Cieknący olej z kolektora wycehu bandit 600.

Post autor: elektryk111 »

Witam.Jestem od kilku tygodni właścicielem bandyty 600 z 2003r i zauważyłem że cieknie mu oliwa po przedniej ścianie silnika.Umyłem go do sucha i przepaliłem dla rozgrzania i obserwowałem skąd płynie olej.I tu zaskoczenie moje bo wygląda na to że olej płynie spod jednego z docisków kolektora,a najprawdopodobniej spod śruby mocującej kolektor 2 cylindra.Tak przypuszczam że wyciek nie może być z wewnątrz cylindra bo wtedy motor by kopcił.A tu nie ma ani grama dymu z tłumika tylko cały olej płynie po karterach.Dlatego chciałbym zapytać,czy jest możliwe że poprzedni własciciel wkręcił za głeboko szpilkę i przebiła ona sie do płaszcza chłodzenia i olej po gwincie wypływa na zewnątrz.?
harpoon
BS Admin
BS Admin
Posty: 2182
Rejestracja: pn, 22 sty 2007, 08:31
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Imielin
Polubił posty: 4
Otrzymane Polubienia: 19
Kontakt:

Re: Cieknący olej z kolektora wycehu bandit 600.

Post autor: harpoon »

Zanim ktokolwiek się wypowie, uzupełnij zdjęcie w Avatarze... Bez tego nie licz na pomoc... Takie zasady tu panują... Na razie zamykam... Daj znac jak dodasz fotkę, temat odblokuję...
Marauder VZ800 - sprzedany
Intruder VS1400 - wspomnienie
Intruder M109R K7 - odjechał
XV1900 Raider - historia
Tiger Explorer 1200 - oswojony
KolejnyTiger 1200 XCa - nowe wcielenie
Tygrys po raz trzeci
tel. 665-392-191
Zablokowany