Suzuki Rf 900 wymiana tlumika

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Arkadius9
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 14 lis 2019, 04:30
Województwo: świat i okolice

Suzuki Rf 900 wymiana tlumika

Post autor: Arkadius9 »

Witajcie...wlasnie zakupilem Rf 900 I przymierzam sie do wymiany tłumika...oryginalnie jest tu połączenie na 3 sruby I zastanawiam się jak polaczyc normalny tlumik 51 mm rura na wejściu...macie jakieś pomysły??Nie moge nigdzie znaleźć jakiegoś adaptora ....pomóżcie 😀😀😀
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Suzuki Rf 900 wymiana tlumika

Post autor: Dany »

Odetnij mocowanie od oryginalnego tłumika i przyspawaj do nowego.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Arkadius9
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 14 lis 2019, 04:30
Województwo: świat i okolice

Re: Suzuki Rf 900 wymiana tlumika

Post autor: Arkadius9 »

Hmm..to jest jakaś myśl....
Arkadius9
Podpatrywacz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 14 lis 2019, 04:30
Województwo: świat i okolice

Re: Suzuki Rf 900 wymiana tlumika

Post autor: Arkadius9 »

A czy moglibyście mi potwierdzic czy tlumik z gsf 1200 ma tak sam rozstaw śrub i przelot jak rf 900?? Bo widzę ze do gsf 1200 jest znacznie większy wybór a wyglądają podobnie
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: Suzuki Rf 900 wymiana tlumika

Post autor: Dany »

Bandzior nie ma zakończenia tłumika na flanszę.
Tam jest rura w rurę.
Z racji większej pojemności zapewne przelot ma większy.
Co nie stanowi problemu bo do takiego przelotu ustawiasz dawkę paliwa (jeśli dobrze pamiętam to RF jest na gaźnikach ).
Natomiast mocowanie na wydechach akcesoryjnych jest z reguły na obejmach które można dopasować do innego modelu.
Nie będzie to plug and play ale da się to ogarnąć.
Sugerował bym sprawdzenie średnicę rury wydechowej żeby tu się nie bawić w zwężki itp. rzeczy.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
Bociek
The Real One
The Real One
Posty: 198
Rejestracja: pt, 22 kwie 2011, 09:47
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: Werchrata

Re: Suzuki Rf 900 wymiana tlumika

Post autor: Bociek »

A ja odradziłbym szlachtowanie oryginalnego wydechu. RF coraz mniej a zwłaszcza w kondycji OEM. Zrób jak ja w swoim GS 500. U mnie sprawa wyglądała następująco: kolektory wydechowe przyciąłem kilka cm za miejscem łączącym się 2w1 (U ciebie kolektory idą 4w2 a potem 2w1 albo 4w1 ) kupiłem wydech z gsx-ra 750 k8/k9. Zamocowałem go zgodnie z oryginalnym mocowaniem a dolot dorobiłem ze zwykłej rurki (u mnie kolektory seryjne są stalowe) nie miałem giętarki więc rurkę naciąłem w kilku miejscach aby móc ustawić ją pod najlepszym dla mnie kątem. Rurka posłużyła też za redukcję z 38mm rury kolektora do 50mm obejmy wydechu. Pospawałem nacięcia i przyspawałem do oryginalnego kolektora a wydech miał oryginalnie obejmę więc w razie potrzeby mogłemgo łatwo zdjąć. Podsyłam fotkę. Mogę Ci dosłać w lepszej rozdzielczości ale chyba w miarę zrozumiale opisałem ten proces. Ewentualnie akcesoryjny wydech dedykowany pod RF
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
BRh+
Trojaczki
GS 500 SF
GSX-R 750W 100% Seria
XL1000V SD02 - Nieoczekiwany Adwenczer
ODPOWIEDZ