GSX 750 F problem z obrotami

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy On Road, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: bohas

Synek
BS Brother
BS Brother
Posty: 171
Rejestracja: ndz, 15 lip 2018, 19:13
Województwo: śląskie
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 3

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: Synek »

Ja szczelność dolotu sprawdzam w ten sposób, że na odpalonym silniku (na wolnych obrotach) psikam delikatnie np plakiem w miejsca gdzie może zaciągać lewe powietrze. Jak obroty wzrosną to znaczy że jest nieszczelność bo zaciągało również plaka. To jest moja metoda, możliwe że niektórzy ją nie popierają.
GS 500
gsx650f
tel. 728 557 584
sky02
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 346
Rejestracja: wt, 24 mar 2020, 07:15
Województwo: małopolskie
Lokalizacja: Olszyny pod Tarnowem
Otrzymane Polubienia: 4

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: sky02 »

Metoda bardzo dobra, sprawdzi się też cokolwiek innego łatwopalnego jak zmywacz do gaźników. Tylko nie pryskałbym na rozgrzany silnik czy wydech.

Ale skoro kolega zmienił tylko tłumik i pojawił się problem. To raczej tutaj bym szukał problemu.
Boulevard C50 '06 [W nowym domu]
Intruder VS1400 '93
"Ze skuterami jest jak z grubymi babami. Nie jeździ się na tym tak źle ale jakoś tak wstyd przed kolegami..."
C1ORZO
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 9 cze 2021, 14:45
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: C1ORZO »

Koledzy idę podmieniać tłumiki, dam znać za 2 h czy coś się poprawiło ! Trzymajcie kciuki 😀
C1ORZO
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 9 cze 2021, 14:45
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: C1ORZO »

Tłumik podmieniony, dB kilker nic nie dał, oryginał poprawił prace w dolnym zakresie obrotów, pojawia się za to małe zawahanie w okolicach 3 tys obrotów. Problem teraz jest inny zalewa go na ssaniu. Czy to oznacza strojenie gaźników na nowo ?
adamo
BS Brother
BS Brother
Posty: 985
Rejestracja: pn, 17 kwie 2006, 21:09
Województwo: lubelskie
Otrzymane Polubienia: 1

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: adamo »

Raczej tak.... Pod wydechy, z których będziesz korzystał...🤔
Był romecik, Jawy 350, MZ 251, GSX600f
jest DL 1000 V-Strom
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: Dany »

Wykręcasz świecę, wlewasz strzykawką olej silnikowy 20-25 ml (taki sam na jakim jeździsz lub podobne parametry).
Sprawdzasz ciśnienie.
Zapisujesz odczyt i sprawdzasz po około 24 h (ale już bez oleju).
Jeśli wyniki znacznie się różnią do oznacza to iż dół jest do roboty...
Ale tak jak pisze sky02 to z reguły przypadłość po zamontowaniu pustego wydechu.
Właśnie dlatego powinieneś zacząć od zmiany puszki na starą.
Jeśli objawy znikną to zostaje Ci modernizacja wydechu tak aby tworzyć ciśnienie (konieczne do poprawnej pracy silnika) lub przeróbka układów (paliwowego i powietrznego) tak aby ilości były dopasowane do wydechu (sprawi to zapewne bardzo znaczny wzrost spalania 🤯 i mocy 😜
Jeśli mnie pamięć nie myli ktoś na forum z bandziora 1200 (seria 98 KM) tylko w ten sposób osiągnął 140 KM
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
C1ORZO
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 9 cze 2021, 14:45
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: C1ORZO »

Dzięki za odpowiedzi, generalnie zmiana tłumika miała na celu tylko zmianę brzmienia silnika. Nie chciałbym zmieniać dysz w gaźnikach i dolewać mu paliwa ani powodować wzrostu mocy. Założyłem stary tłumik co poprawiło pracę silnika na dole obrotów. Nie mam niestety ssania teraz tzn jeśli odpalę go na ssaniu zaraz sie zalewa nawet po długim postoju. Może tu jest cały czas problem z gaźnikami ( które z informacji mi przekazanych były czyszczone, składane i ustawiane - szczególnie wysokość pływaka).
Dany
BS Admin
BS Admin
Posty: 5590
Rejestracja: pt, 13 mar 2009, 09:02
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Legionowo
Polubił posty: 111
Otrzymane Polubienia: 9
Kontakt:

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: Dany »

W pod Warszawskim Nowym Dworze Mazowieckim jest taki człowiek/firma Edchaust.
Zgłoś się do niego żeby w tym nowym tłumiku zrobił Ci kompresję i poprawił dźwięk (taki jaki lubisz).
A później zestroisz do tego gaźniki.
Myślę że to będzie najlepsze rozwiązanie.
Motocykl... i do pełni szczęścia już tylko chwila... chwila wolnego, pogoda i kompan na kole.
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
Daniel
501484808
CX500E=>B12sK6=>GSF1250GT=>
AN400=>CBF1000=>1200RT&1200GS
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: KROPEK »

Spróbuj ssanie na pół gwizdka
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
C1ORZO
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 9 cze 2021, 14:45
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: C1ORZO »

No wiec tak, dziś uszczelniłem dokładnie połączenie tłumika z kolektorami obejmą i pasta do tłumików no i efekt się pogorszył. Kręci się do 3 tys potem zaczyna przerywać jakby brakowało iskry. Dodam bo nie napisałem wcześniej, mechanik ustawił mi poziomy paliwa w gaźniku wyższe niż podaje serwisówka.
C1ORZO
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 9 cze 2021, 14:45
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: C1ORZO »

Kropek ssanie jak tylko włączę to gaśnie nawet delikatnie.
gnom
Podpatrywacz
Posty: 20
Rejestracja: sob, 30 maja 2015, 02:49
Województwo: podkarpackie
Lokalizacja: jarosław

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: gnom »

Witam miałem podobny problem w gsfie 600 i tak jak pisał szybciej Kropek czyszczenie kranika pomogło. Tam w środku jest taka mała membrana, która się odkształciła i miałem takie objawy jak piszesz. Spróbuj jeszcze to zrobić.
bubu srubu
Naciagacz Łańcucha
Posty: 240
Rejestracja: śr, 15 sty 2020, 20:56
Województwo: małopolskie

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: bubu srubu »

C1ORZO pisze: ndz, 13 cze 2021, 10:15 Dzięki za odpowiedzi, generalnie zmiana tłumika miała na celu tylko zmianę brzmienia silnika. Nie chciałbym zmieniać dysz w gaźnikach i dolewać mu paliwa ani powodować wzrostu mocy. Założyłem stary tłumik co poprawiło pracę silnika na dole obrotów. Nie mam niestety ssania teraz tzn jeśli odpalę go na ssaniu zaraz sie zalewa nawet po długim postoju. Może tu jest cały czas problem z gaźnikami ( które z informacji mi przekazanych były czyszczone, składane i ustawiane - szczególnie wysokość pływaka).
mialem podobnie ze ssaniem w savagu, u mnie to bylo zagiecie tych slepych rurek co wychodza z gaznika (przez nie chyba idzie powietrze przy odpalaniu na ssaniu)
coś być musi do cholery za zakrętem ! O:-)
C1ORZO
Podpatrywacz
Posty: 23
Rejestracja: śr, 9 cze 2021, 14:45
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Toruń

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: C1ORZO »

Witam po chwilowej przerwie, dwa dni spędzone w garażu podmiany tlumików, db killerów itd. okazuje się ze teraz motocykl najlepiej pracuje na tłumiku dominatora. Wyjąłem iglice sprawdziłem gniazda, wysokość igły to 2 ząbek od góry, pływaki w gaźniku ustawione są wyżej niż podaje serwisówka, dysze drożne i czyste, kranik sprawdzony leci paliwo. Jakie są wnioski - motocykl rozgrzany pracuje dobrze lepiej niż na początku o dziwo jednak gdy tylko lekko dodam ssania od razu sie zalewa, kolor świec - czarne ale suche. Co robić dalej ?

ps. Czy eksperymentować z poziomami paliwa czy nie ma to az takiego znaczenia ?
bog54
Naciagacz Łańcucha
Posty: 186
Rejestracja: czw, 31 sty 2019, 15:58
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: kobyłka
Kontakt:

Re: GSX 750 F problem z obrotami

Post autor: bog54 »

Poziom paliwa ma bezpośredni wpływ ma skład mieszanki tak samo jak wydech , filtr powietrza ,i iglica, nie piszesz nic o składzie mieszanki wolnych obroków , przy każdej zmianie trzeba ustawiać od nowa
Kolor świec pokazuje skład mieszanki pod obciążeniem w czasie jazdy, w garażu zawsze będą zakopcone
Ssanie służy do rozruchu zimnego silnika, włączanie ssania na rozgrzanym może go zalewać

Powodzenia
intruder vs 800 , R 1100rt
chętnie pomogę w pracach nad / lakier mechanika /
kontakt 503685105
ODPOWIEDZ