Quickshifter

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
pgsxr

Quickshifter

Post autor: pgsxr »

. . . przy tym świątecznym zwolnieniu obrotów naszło mnie takie "szybkie myślenie" o zmianie biegów a konkretnie o quick shifter'ze, na stronach www wyczytałam, że o montażu potrzebny jest jeszcze PC III co mi zepsuło humor o jakieś 1,5 kpln, w zawiązku z tym mam następujące pytania:
1. czy QS jest elektryczny ? jest jakąś cewką czy cuś ?
2. czy do jego montażu/działania NIEZBĘDNE jest posiadanie PCIII ?
3. czy MUSI to być PCIII czy też działa z PCII ?
4. czy znacie jakieś inne marki QS niż PC ? (chodzi i finanse bo moze po prostu lepiej zainwestować ok 3 kpln na opony i jakieś zapasowe klamoty do wywracania się)
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4259
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: Quickshifter

Post autor: Emil »

musze Cie zmartwic, QS dla PC to nie 1.5kpln bo jeszcze zwykle potrzebujesz modulu injection pack ;)
(chyba ze teraz to sprzedaja juz razem, nie orientuje sie, mowie co zaslyszalem od mechanika)

ad. 2,4 jak dla mnie QS to przede wszystkim Translogic (http://www.translogicuk.com) sie kojarzy, ale jak juz masz PC to sie zastanow nad rozbudowa PC bo te rozwiazania sie ze soba nie specjalnie komunikuja, rozbudowanie PC o modul QS daje Ci dodatkowe mozliwosci ustawienia mieszanki i opoznien z poziomu PC (tez zaslyszane, osobiscie zadnym z rozwiazan sie blizej nie bawilem)

rozwiazania niezalezne od PC maja ta zalete, ze nie sa dedykowane do konkretnego modelu (latwiej sprzedac/kupic => sa tansze)

zawsze lepiej zainwestowac w opony, ubranie i dodatkowe treningi niz ladowac w elektronike i tuning moto, do momentu az nie bedziesz walczyl o ulamki sekund wydawanie kasy na moto jest bezcelowe a wszystkie braki w zawieszeniu, amortyzatorze skretu itp itd mozna i nalezy nadrabiac technika jazdy
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
pgsxr

Re: Quickshifter

Post autor: pgsxr »

qurde - przejrzałeś mnie ;) ale już mi się spodobało bo ostanio (po 2 -gim razie) wyszło mi 1,57,464

[edit - reszta postu wywalona, nie mieszac, temat dotyczy QS :angry_smile: ]
speed
Śmigający po niebiańskich trasach
Posty: 931
Rejestracja: śr, 31 sty 2007, 16:34
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Bydzia

Re: Quickshifter

Post autor: speed »

jeszcze alternatywa to odrębne urządzenie z wiedzy jaka udało
mi się posiąść bardzo dobre....... szczegóły TU uniwersalne

ps.jak byś się decydował i znajdziesz dostęp
to możemy coś wspólnie zamówić z tej firmy

translator google TU

translator PDF TU
[
ODPOWIEDZ