wymiana uszczelki.

Dział dla Braci z województwa wielkopolskiego. Możecie tutaj zamieszczać info tj. imprezki regionalne, adresy lokali i serwisów etc. w Waszym województwie.
Zablokowany
david88

wymiana uszczelki.

Post autor: david88 »

Witam. Możecie podpowiedziec mi jak wymienic uszczelke pod kapą w suzuki gsx 600 f z 1993r.? Czy wogóle sam sobie z tym poradze czy lepiej odrazu go do mechanika zaprowadzic??

Chodzi mi o tą uszczelke co zaznaczyłem na foto.

http://img34.imageshack.us/i/suz.jpg/
piccciu
BS Brother
BS Brother
Posty: 604
Rejestracja: pt, 30 maja 2008, 15:47
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kościan

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: piccciu »

Z tego co zaznaczyłeś to uszczelka pokrywy zaworów. Nie jest to trudna wymiana tylko kilka śrub do odkręcenia i przykręcenia.

A gdzie przywitanie?
A gdzie avatarek?
SUZUKI GSF 600 S 97' ,... SUZUKI GSF 600 S K3',... Suzuki GSF 1250 SA K7,... ... ... ..Y MT-07 16'…,…ATAS 20’
721-23-55-33
david88

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: david88 »

Dzięki za pomoc. No i już poszło przywitanie i jest i avaterek hehe:)
piccciu
BS Brother
BS Brother
Posty: 604
Rejestracja: pt, 30 maja 2008, 15:47
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Kościan

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: piccciu »

No od razu inaczej. :D Do odkręcenia owiewki i pokrywa, ale ja na Twoim miejscu bym przemyślał, czy tego jednak do mechanika jakiegoś nie wstawić, bo przy okazji sprawdził by luzy na zaworach, przy jednym rozkręcaniu. Po co później w razie czego drugi raz rozkręcać.

Ale najlepiej niech się wypowie ktoś bardziej kompetentny bo ja się mogę mylić.
SUZUKI GSF 600 S 97' ,... SUZUKI GSF 600 S K3',... Suzuki GSF 1250 SA K7,... ... ... ..Y MT-07 16'…,…ATAS 20’
721-23-55-33
david88

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: david88 »

A do tego trzeba ściągnąć bak prawda he he... to oleju nie muszę spuszczać???
ROSA-magneto
BS Brother
BS Brother
Posty: 1606
Rejestracja: śr, 24 cze 2009, 15:37
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Koziegłowy

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: ROSA-magneto »

Witaj ja bym zrobił jak podpowiada PICCIU poczekaj do wiosny lub teraz na busa i do mechanika(nie polecam MOTOROWNI)na KRAUTCHOFERA .Sama pokrywa to nie wszystko bo poza zaworami sprawdzą ci naciąg łańcuszka i warto zrobić synchronizację gaźników.
KOMAR,SIMSON,CZ350,MZ ETZ 250, WSK,GSXF600, GSXR K3 1000- kasacja,GSXR K7-K8 1000 .....SUZUKI F 800 GT
te.792680329
bohas
Moderator
Moderator
Posty: 2052
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 09:58
Województwo: opolskie
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: bohas »

Witaj

Po I do tego typu debatowania jest dział OnRoad.
Po II w temacie dotyczącym technicznych pytań związanych z konkretnym motocyklem podajemy model i rocznik motocykla w temacie.
Po III z tego co pamietam to roczniki 1992-1994 zamiast śrubek do regulacji zaworów posiadają regulacje płytkami to tym bardziej oddaj moto w jakieś dobre ręce.
Po IV Sama wymiana nie jest czyms skomplikowanym ale tak jak pisali chłopaki wyżej można przy okazji wymiany sprawdzic kilka dodatkowch rzeczy. Jeśli niezabardzo znasz sie na mechanice to patrz pkt.III :mrgreen:
david88

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: david88 »

rozmawiałem już z mechanikiem. w następnym tygodniu oddaje go do niego, a później czekam na dobra pogodę i jazda :D
Kynias
BS Brother
BS Brother
Posty: 674
Rejestracja: czw, 29 wrz 2005, 13:54
Województwo: wielkopolskie
Lokalizacja: Poznań

Re: wymiana uszczelki.

Post autor: Kynias »

Dziex Bohas ;-)

EOT...
Kynias

........ -> GSX-R 600 K8 -> R6 -> GSF 1250A -> GSX 1300R Hayabusa -> ...

W zakręt można wejść z każdą prędkością - gorzej z wyjściem z niego…

Tel. 500273677
Zablokowany