Wolny wydech Savage

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Chopper i Cruiser, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...
jaron1

Wolny wydech Savage

Post autor: jaron1 »

Wyszukiwarka niewiele znalazła,wiec pytam kolegów, jesli ktoś miał pusty wydech w dzikim niech sie ze mna podzieli spostrzeżeniami, chodzi mi głównie o wymiary, sklep, regulacje gaźnika no i o obserwację jak ogólnie sprzęt chodził, czy dało sie zaobserwowac różnice na wolnym w stosunku do fabrycznego, z góry dzieki
PS hmm, no i nikt nie miał wolnego wydechu, nie wierzę, chyba nikomu sie pisać nie chce, trudno :(
Lechul
BS Brother
BS Brother
Posty: 6332
Rejestracja: wt, 4 maja 2004, 12:27
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: Lechul »

Poczekaj na Osamę :angry_smile:
Chociaż wszyscy co widzieli i słyszeli na pewno powiedzą że jego wydech nie był "wolny". On był mega w kosmos uwolniony :angry_smile:
PLATOS VIOLETEROS CLASIKOS CLASIKEROS
RF 900 R
-----------------------------------------
NIE JEŹDZIJ SZYBCIEJ NIŻ FRUWA TWÓJ ANIOŁ STRÓŻ !!
私は自分の守護天使が飛ぶより速く運転しない。
573 258 254
Obrazek
klem

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: klem »

Ja będę montował megafon w zimie, na wiosnę jak trochę pojeżdżę napiszę co jest nie tak ;) . Mam tylko pytanie związane z tematem - rura w savage'u ma 2 cale (51mm), w serwisówce na schemacie widać że ta część na którą nasuwa się tłumik jest węższa, mierzył ktoś średnicę tej zwężonej części?
Ostatnio zmieniony pn, 13 wrz 2010, 17:05 przez klem, łącznie zmieniany 1 raz.
rysio

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: rysio »

jaron1 pisze:... pytam kolegów, jesli ktoś miał pusty wydech w dzikim ...
Ja miałem. Założyłem pusty wydech akcesoryjny od HD :? - zgrabny, mały, dość głośny. Otwory mocujące (wymiar i rozmieszczenie) pasowały zadziwiająco dobrze. Średnica rury doprowadzającej spaliny też była właściwa - wydech wymagał tylko minimalnego uszczelnienia.
Mnie się ta przeróbka bardzo podobała. Jak znajdę fotki, to pokażę. Gaźnik musiałem oczywiście podregulować, ale wystarczyło podnieść iglicę o 1 ząbek, żeby trochę wzbogacić mieszankę. Silnik się nie przegrzewał. Świeca miała piękny kolorek, to znaczy ani nie czarny (sadza), ani nie za jasny. Jednym słowem było OK. Motorek miał wygląd i pięknie dudnił 8)
Potem dzikusa przejął marian07 i przywrócił mu oryginalny wygląd. Jeśli chcesz, to zapytaj go, czy nie został mu gdzieś ten pusty wydech.
Pozdrawiam,
Nomad
Śmigający inaczej...
Posty: 153
Rejestracja: pn, 1 lut 2010, 15:57
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: Tczew

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: Nomad »

Nawet nie pytaj, bo teraz ten wydeszek mam ja i właśnie się zastanawiam, czy na przyszły sezonik go nie założyć :D
Savage LS 650, 89 - odjechał ale wspomnienia wspaniałe
teraz 850 boxer a obecnie spieszony
Adam - fpka1410@wp.pl
jaron1

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: jaron1 »

Już zapytałem :mrgreen: ale dzięki za info, trzeba poszukac na allegro
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: Gery73 »

To jak znajdziesz to daj znać - ja też planuję założyć coś co będzie co rano budzić ludzi na wiosce.
jaron1 pisze:Już zapytałem :mrgreen: ale dzięki za info, trzeba poszukac na allegro


pozdr gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: osama »

co wy wiecie o pustym wydechu w Dzikusie ?? - że niby wydech HD jest pusty ?? :angry_smile:

Rura nierdzewka fi 50 wewnątrz, zwężana do fi 48 (jak dobrze pamiętam), długa tak, że za koło wystawała, w odpowiedniej odległości przyspawana śruba, tak aby pasowało wszystko do mocowań, do tego ładna blenda na łączenie. A o efekt pytajcie Lechula i wszystkich, którzy jeszcze pamiętają mój pierwszy motocykl :twisted:
Jak ktoś chce filmik, to proszę o emila na priva.
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
rysio

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: rysio »

osama pisze: - że niby wydech HD jest pusty ?? :angry_smile:
Bywają puste i do tego są znakomitej jakości :!: , co oznacza m.in. że nie przebarwiają się przy byle przegrzaniu. Ale jak ktoś się brzydzi, to nie ma przymusu zakładania :wink:
Aha, zapomniałem dodać, że moim celem nie było ogłuchnięcie w ciągu jednego sezonu, a zatyczki w uszach to nie dla mnie. Jak już jadę to ma być 8). Pozdrawiam.
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: Gery73 »

Obejrzałem film Osamy - musze przyznać że ma pierdnięcie. Ciekawe jaki byłby efekt gdyby była założona rura jak w orginale tylko pusta.


pozdro gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
osama
BS Brother
BS Brother
Posty: 3072
Rejestracja: pn, 5 kwie 2004, 06:34
Województwo: śląskie
Lokalizacja: Lędziny / Tychy
Otrzymane Polubienia: 8

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: osama »

myślę, że brzmiało by to jak przez megafon - chyba nei fajnie :angry_smile:
\m/-_-\m/

Nie pisać do mnie PW na forum BS - dzwonić (za rzadko tu jestem)

Był LS 650 Savage '86 BYŁ VS 800 Intruder '92

Lepiej się spóźnić, niż nigdy nie dojechać....

501-749-941
http://www.smugi.pl
email z pytaniami o części: sklep@smugi.pl
email: areknosama2@op.pl
rysio

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: rysio »

Znalazłem fotkę mojego byłego dzikusa ze zmienionym wydechem.
http://vl800.pl/savage_mod.jpg
Pozdrawiam i namawiam do samodzielnych eksperymentów, bo warto.
KROPEK
Moderator
Moderator
Posty: 6414
Rejestracja: ndz, 7 lis 2004, 14:06
Województwo: kujawsko-pomorskie
Lokalizacja: Kozielec gm. Dobrcz
Polubił posty: 15
Otrzymane Polubienia: 18

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: KROPEK »

pamiętam tylko, że za Osamą nie dało się jechać w odległości mniejszej niż 150 m to był armagedon normalnie :mrgreen: !!
Po całej gamie szybkich Suzuki przyszedł czas na moto dla starszego pana 🥸
B.....jednoślad R1250GS Triple Black
512 272 500
Gery73
Prawa Ręka Mechanika
Posty: 354
Rejestracja: pn, 14 cze 2010, 15:52
Województwo: świętokrzyskie
Lokalizacja: Piaseczna Górka/Kielce

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: Gery73 »

klem pisze:Ja będę montował megafon w zimie, na wiosnę jak trochę pojeżdżę napiszę co jest nie tak ;) . Mam tylko pytanie związane z tematem - rura w savage'u ma 2 cale (51mm), w serwisówce na schemacie widać że ta część na którą nasuwa się tłumik jest węższa, mierzył ktoś średnicę tej zwężonej części?
Jeżeli chodzi o wymiary to : zwężona końcówka rury (ta która pozostaje po wyjeci tłumika ma 42 mm potem jest uszczelka 45 mm rura główna ma 50 mm. Ja robię właśnie pustą rurkę o średnicy 55 mm zwężona do 45 co by na uszczelkę wlazło. Będzie bardzo podobny do wydechu Osamy.

Ps. Taka dygresja - jak coś stuka w silniku i kogoś to niepokoji to znalazłem zajedobre lekarstwo na to i po zastosowaniu stwierdzam że działa a wszystkie stuki ustają polega to na tym że:
1. W pierwszej kolejności i bezwzględnie należy zdiąc tłumik
2. Krok drugi to nie zakładać orginalnego tłumika
3. Krok trzeci (opcja) można założyć kawał rury coby za koło wystawała.

Wczoraj spróbowałem - wszystko ucichło.

pozdrawiam gery73
Motur jest dla ludzi - tych którzy myślą.
Była LS 650, była ****ha XVS 650, była K***wa Voyager XII zg 1200 ...., była H**da VTX 1800 R,była XVZ 1300 Royalstar była H... jednoślad Valkyrie Interstate, Jest Suzuki GSX 750 F
klem

Re: Wolny wydech Savage

Post autor: klem »

Gery73 pisze:
klem pisze:Ja będę montował megafon w zimie, na wiosnę jak trochę pojeżdżę napiszę co jest nie tak ;) . Mam tylko pytanie związane z tematem - rura w savage'u ma 2 cale (51mm), w serwisówce na schemacie widać że ta część na którą nasuwa się tłumik jest węższa, mierzył ktoś średnicę tej zwężonej części?
Jeżeli chodzi o wymiary to : zwężona końcówka rury (ta która pozostaje po wyjeci tłumika ma 42 mm potem jest uszczelka 45 mm rura główna ma 50 mm.
Dzięki wielkie za wymiary, nie chciało mi się znów wydechu demontować żeby mierzyć :oops: :lol:
ODPOWIEDZ