luz amortyzatora skretu GSX-R 1000

Tutaj możecie znaleźć lub podzielić się opiniami na temat motocykli z klasy Super Sport, a także zapytać się innych użytkowników w sprawie dręczącego Was problemu...

Moderator: Emil

ODPOWIEDZ
Vais

luz amortyzatora skretu GSX-R 1000

Post autor: Vais »

Zauważyłem ze amor skrętu ma luz na śrubie mocującej,jak jedzie sie po nierównościach to słychać jak sie tłucze.
Sruba ktora trzyma amorek jest dokręcona na max,wydaje sie jakby tulejka sie wyrobiła.
Spotkał sie ktos z takim przypadkiem,czy jak podłoże podkładkę lub zastosuje jakiś pomysł (Adama Słodowego) pomoże.

filmek

https://picasaweb.google.com/lh/photo/K ... directlink

trzeba głowę pochylić w prawo :mrgreen:
Hube

Re: luz amortyzatora skretu GSXR 1000

Post autor: Hube »

Hehe zauwazylem dokladnie taka sama ruchomosc w b kindze 2 dni temu. Jak jedziesz po "kocich lbach" to slychac jakby mialo cos odleciec. Czekam na wypowiedzi madrzejszych.
Vais

Re: luz amortyzatora skretu GSXR 1000

Post autor: Vais »

Hube pisze:Hehe zauwazylem dokladnie taka sama ruchomosc w b kindze 2 dni temu. Jak jedziesz po "kocich lbach" to slychac jakby mialo cos odleciec. Czekam na wypowiedzi madrzejszych.

właśnie dlatego przyjrzałem sie temu bliżej,jakby się nie tłukł to bym nie zauważył, myślałem ze to luz na główce ramy ,ale przy 4000km :shock: ,to niemożliwe,sięgnąłem dalej a tam amorek, :evil:
Vais

Re: luz amortyzatora skretu GSXR 1000

Post autor: Vais »

dowiedziałem sie ze to tak ma byc,a ze sie tłucze ,to ze suzuki i tak to bedzie słyszalne :twisted:
Emil
Moderator
Moderator
Posty: 4260
Rejestracja: pt, 13 sty 2006, 23:18
Województwo: mazowieckie
Lokalizacja: Warszawa/okolice ("na wschód, tam gdzie cywilizacja")
Polubił posty: 1
Otrzymane Polubienia: 9

Re: luz amortyzatora skretu GSX-R 1000

Post autor: Emil »

góra-dół że się rusza to normalne, lewo prawo chyba nie powinno, ale nie wiem czy luz nie jest za duzy - trudno ocenic z nagrania, w kazdym razie u mnie nic nie stuka i ruch nie jest taki duzy zeby moglo do czegos dotknac, ale nie wiem czy w L0 nie montuja amorka jakos blizej czegos ze moze stukac

wlasciwie to jedyne stukajace w gixie to chyba tylko tarcze hamulcowe trafilem kiedys - jesli na dolach slychac dzwonienie to sprawdz czy to nie przednia tarcza ma luz na nitach, jak przepalowales na torze to bardzo prawdopodobne
pozdrawiam,
Emil

. . gix 1.6 . . . Duża moc nie zwalnia od myślenia . . . było i się zmyło, jest pomarańczowo-czarny robal
AdamOSA
BS Brother
BS Brother
Posty: 492
Rejestracja: pn, 13 cze 2005, 19:25
Województwo: pomorskie
Lokalizacja: trójmiasto

Re: luz amortyzatora skretu GSX-R 1000

Post autor: AdamOSA »

Ten luz jest na przegubie kulowym i niestety tak musi być .... jest to wkurzające . Czasami pomiędzy tuleją a przegubem kulowum są plastikowe podkładki które poddają sie na tyle że amor pracuje normalnie na nim a nie tłucze . Możecie pokombinować .
Nie przesadźcie z dokręcaniem amora szczególnie w ramie czy półce !!! mozna zerwać gwint , a luz wtedy bedzie bardzo duzy :D
Simson SR2,WSK,JUNAK,XS400(jeszcze nie wiedziałem że SUZI jest najlepsze),GSXR400 - wynalazek , małżeństwo , chwila nieuwagi żony - GSX1300R
No i jest wymarzony pierdopęd na tor !! ( w 2012 niestety zdrada :-) )
A do wiosny na DR-Z 400SM lub E
ODPOWIEDZ